Intel Ivy Bridge procesori

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Stevie_Ray, Sep 17, 2011.

  1. Sena

    Sena Veteran foruma

    Veoma brzo pronađen max chipa, 4.6 GHz, ali posto volim nize temp i napon ispod 1.4V, ide na 4.5 GHz.
     
  2. Sena

    Sena Veteran foruma

    Evo malo testirao, nije neki clocker, ali opcenito ib-e nisu neki clockeri pa nisam ni imao neka velika ocekivanja.

    Obratite paznju na temp i napon, ib bi prokuhao, sta znaci solder.

    IB-E
     
  3. veki81

    veki81 Aktivista

    Eh sad zadaj bf4 da vidimo fps-ove :smt003
    I cestitke i od mene naravno.
     
  4. Sena

    Sena Veteran foruma

    Thx, odoh pristavit bf4 da se skida.
     
  5. Sena

    Sena Veteran foruma

    Meni odjednom cpu trazi manje napona za isti clock, prije mi je za 4.6 trebalo 1.49V, sada moze sa 1.43V, ovo nikada nisam vidio da se moze desiti.
     
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Meni se desilo par puta kad sam ono đubre od Prime95 prestao koristiti. :)
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Razradio se procesor. :smt003
     
  8. Sena

    Sena Veteran foruma

    Da napomenem sve testirano sa primeom95 avx.
     
  9. Sena

    Sena Veteran foruma

    Opet bsod-a na 4.6 GHz, rofl.
     
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Kažem ja batali Prime. U svemu ostalom komp neće u 90% slučajeva bsod-ovati.
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    90% nije dovoljno dobro.

    Ja uvijek testiram P95 small fft/blend/custom blend, LinX, OCCT, nekad i AIDA testove stabilnosti. Nikad nijednog BSOD-a nakon sto potvrdim stabilan takt, vec godinama. I da, dodam jos mrvicu napona za svaki slucaj.
     
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Nije do overclock-a ako danima radi OCCT, IBT, AIDA, Memtest, Cinebench, igre, SuperPi, Photoshop, PCSX2 @ AVX2, itd a zaglavi na P95.
    Osim toga našao sam na par foruma da Prime nije adekvatan za testiranje Haswell-a iz ko zna kojeg razloga.

    AIDA full test radi preko 20h na 1.15v, IBT na maksimumu 50 pass-ova, a P95 se ruši nakon pola sata na 1.25 i 1.30v. Apsolutno nije mjerodavno.
     
  13. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Sklapam drugu konfu pa mi treba jedna ploča do 250KM max da se upari sa 3770K, mora biti nova samo Asus ili Gigabyte. Šta mi preporučujete? Bila je gigabyte ga z77x d3h u winwin-u ali izgleda nema je više.
     
  14. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  15. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    posto mi je intel stock cooler trenutno,pastu cu nanijeti po fazonu "zrno" jer mi je oblik onog cuda sto nalijeze na bazu cpua okrugli.. je li to ok ?
     
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    jest. :)
     
  17. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    zahvaljujem..

    valja mi se stelnut na bios i sve ostalo sto donosi socket 1155 i ploce sa tog socketa i sl. ono sto sam gledao na yt...totalno drugacije od 775,nek mi je Bog na pomoci :mrgreen:
     
  18. Pionir

    Pionir Overclocker

    Na cemu :D :?:

    Lakse je ovako :wink:
     
  19. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    u full loadu(100%) ide temp oko 100 stepeni,kad je na min loadu(0-10%) ide od 59 do 70 stepeni.. ono sto mi je cudno je sto bude full load kad koristim browser ili uopste nista ne radim,nisam koristio nikakav test(intel burn test ili prime95) ,cujem da se cpu cooler pocinje brze okretati provjerim temp i vidim ove..

    da nije do senzora(temperatura CPU je cca 66 stepeni dok su ovakve temp cca 100 stepeni po jezgrama) ?
     
  20. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Nisam upratio koji je procesor i cime mjeris temperature?