Intel Ivy Bridge procesori

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Stevie_Ray, Sep 17, 2011.

  1. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa sto hoces da skidas ihs, zbog overclocka ili da u prime bude manje? :D Po meni jos gore od gubljenja garancije je kod eventualne preprodaje nece ti to niko kupit ko se ne razumije, a takvih je puno :D

    EDIT: Jedino staviti liqud pro i onda ponovo zalijepiti ihs kako je bio :)
     
  2. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    evo nakon sehura se zarovih malo,nisam skidao maticnu skroz nego bas onako,samo skinuo stranicu kucista,nalegao nakon 10min patnje cooler..

    temp od 35 do 40 stepeni,mislim da je to ok sa stock coolerom i kao sto i sam drug forza zna i kaze katastrofalnom pastom..sta vi mislite ?

    edit : vrtim evo 5min small fft,load 100%,temp max 70 stepeni..
     
  3. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    To je već normalno. U igrama će ti biti možda malo iznad 60.

    @dmr ma jedino radi temp bi možda radio delid ali kad skontam ne isplati se radi možda 10 stepeni izgubiti garanciju.
     
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ja bih uradio jedino da znam da ce mi cpu raditi na 4,8GHz :D
     
  5. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    ima li ingel dostavu za Sa,da narucim MX2 ?
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ne znam, nekad su imali tamo prodavnicu al mislim da vise nemaju. Nazovi ih pa pitaj da li dostavljaju brzom postom.

    EDIT: Da li bi ko kupovo ovu liquid pro sa ebaya ili ako nadjemo negdje jos povoljnije a da ima pay pal, pa da kupimo vise komada posto nemam trenutno pay pal :)?
     
  7. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    nemam ni ja paypal ali bi uletio u taj deal i platio preko uplatnice..

    sto se tice ingela,vrse dostavu,ako bih uzimao kod njih,uzeti mx-2 ili mx-4 ?
     
  8. dmr

    dmr Veteran foruma

    mx2 uzmi, jeftinija, u nekim testovima bolja u nekim slabija al samo za 1-2C, malo je tecnija (sto je prednost po meni).
     
  9. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    dosla mx2,temp u idleu od 30-35 stepeni,s tim da sam zaboravio napomenuti da je kod ovog stock coolera max rpm fana 1200rpm tako da i to ima uticaja,mislim da ovo nije toliko lose i da se da trpiti dok ne zbavim bolji cooler..

    s tim da jos ne znam da li ici na U12P SE2 ili U14S zbog velicine,iako imam HAF 922 ne znam da li bi cpu cooler smetao pcie x16 slotu za grafu..
     
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

  11. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    bas sam to poslije svog posta pogledao,idem na U14S samo moram vidjeti kako samo dobaviti jos jedan NF-A15 PWM fan.
     
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    imaš na quietpc oboje.
     
  13. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Bila je do jučer NH-D14 za 100KM na piku par mjeseci stara ali izgleda prodana je nema je na piku više. Bilo ih je isto tako gotovo novih i za 90KM na piku.
     
  14. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Nemam mogućnosti naručavanja s vana nažalost..

    @forza

    idem na U14S ,D14 je ipak ostarila malo.. U14S ima na piku nova zapakovana sa garancijom 165KM pa cu tu uzeti..
     
  15. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Raja jaranu crkla ploca, ima 3770K a slabo sam u fazonu gdje sta ima. Vidim tesko se moze naci u radnjama stare su to ploce a htio bi novo ako je ikako moguce. Gdje nabaviti ima li na piku sta? Znaci neku solidnu plocu.
     
  16. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ako nađe polovnu da valja nak bude zadovoljan.
     
  17. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ima par Z77 maticnih na piku za 200KM al hajd znaj jel to ispravno.
     
  18. dmr

    dmr Veteran foruma

  19. zoi

    zoi Veteran foruma

    Koliko bi dao za Asus p8z68 v lx?
     
  20. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Fakat ne znam cijene niti pratim jel 150KM ok?
    I pitanje jeli li ta ploca flesovana za Ivy Bridge?