Izbor CPU Coolera

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by r4z0r, May 22, 2011.

  1. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    aha,zaboravio sam to spomenuti, kako kablove spojiti, uzet cu sad dva 120mm venta i uraditi to, a ovaj trenutni cu zakaciti iza hladnjaka da izbacuje van zrak
     
  2. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    ja ne bih "spajao kablove", nije predvidjen taj fan header na grafickoj da se nosi sa dva 12cm venta. Kako ti je receno, spoji jedan na graficku, drugi na maticnu ili napojnu.
     
  3. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    ne moze ipak, jedan 120 mi prekrije gotovo citavu graficku, nema za drugog mjesta, sad da li da idem na varijantu da ubacim 2 manja venta, ili da ostavim ovaj od 120mm koji je trenutno nakačen
     
  4. Neraa

    Neraa Aktivista

    Ako su ti temp ok ostavi taj 120mm,tise je ako nista i slikaj nam da vidimo kako je ispalo na kraju
    PS obrati paznju na temp vrm-a
     
  5. elvirbej

    elvirbej Aktivista

    Kad ste vec aktivni, moze li ovo posluziti svrsi neko vrijeme?
    [​IMG]
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Da, itekako, narocito ako taj manji ventilator pravi dovoljno propuha.
     
  7. elvirbej

    elvirbej Aktivista

    manji me i brine. Ovo je od @forzamilan gtx 760 i smetao mi je 12cm vent. koji je bio nalijepljen. Kada stavim ruku iza graficke poprilcno puse. Valjda ce izdrzati dok ne nadjem orginalni.
     
  8. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    [​IMG]
    [​IMG]
    p.s ventilator se okrece, xenon blic, pa izgleda statično :p
    takodjer zanemari ovu prašinu, čistio sam pc nekidan, brzo se vrati, mjenjao sam i pastu

    sad cu provjeriti temp tokom mirovanja, pa onda kako se tokom bf3 ponaša
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Pobiše se napajanje i grafa za zrak. Okreni to napajanje prema podu.
     
  10. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    ja taman gore okrenuo heh

    ingame
    [​IMG]

    tokom surfanja
    [​IMG]
     
  11. Neraa

    Neraa Aktivista

    Okreni napajanje kao sto ti rekose i instaliraj Aida64 ili msi afterburner pa odvrti pola sata igranja i provjeri koja je max temperatura,sumnjam da je nakon igranja 32 stepena
     
  12. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    pogresno sam poredao, prva je tokom surfanja a druga tokom igranja, a insttaliracu i msafterburner pa testirati temp.

    s tim da je danas nesto i hladnije
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Oba screenshota su ti isti link.
     
  14. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    [​IMG]

    ingame, nakon 30ak minuti igranja

    nisam odmah gledao temp poslije igranja koliko je, sada sam gledao i temp je oko 41-42
     
  15. black

    black Komšija

    Je li ovo vise nema CM Seidon 120V u winwin.ba? Valja li Thermaltake Performer 3.0 C za 98KM?
    Planiram uzeti Cooler Master Elite 110 pa mi treba malo vodeno hladjenje. Ako neko ima moze i polovno , neka se javi u inbox.
     
  16. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Najbolje 120mm AIO vodeno hlađenje je NZXT Kraken X31, ali je dosta skuplje od toga (mene izašlo 170KM preko pik radnje). Nije ni Seidon loš (solidno hladi ali su pumpa i vent glasni), ali isključivo Ver.2.
    Sve u svemu mislim da je najbolje ići na Asetek dizajn.
     
  17. black

    black Komšija

    Meni se bio svidio Seidon 120V v.2 jer je bio 89 KM u winwin.ba
    Evo sad vidim da je izasla nova revizija Seidon 120V plus pa vjerovatno ce ta doci u radnje.
     
  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Oj Neo pa ima mnogo boljih 120mm AIO vodenih od Krakena X31. Imas npr. Corsair H80i GT, Fractal Design Kelvin T12, to su deblji radijatori sa dva ventilatora. To su dva koji mi prvi padaju na pamet. :)
     
  19. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Sve je to glasnije glasnije od Krakena (pogotovo pumpa), a nije kao da u itx kućištu od 15L ima mjesta za push-pull i debeli radijator. Ne znam koliko si ih ti lično imao, ali meni je ovo četvrti AIO sistem i najtiši dosada.
     
  20. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Fractal bi trebalo da ima izuzetno tihu pumpu, kazem 'trebalo' samo po onome sto citam na netu. I Corsair je valjda dosad napredovao sa AIO, ali lako moguce da je X31 tisi sto se pumpe tice, da.

    S druge strane vec spominjani Seidon 120V ima uzasnu pumpu, uzasnu, uzasnu, sigurno najgoru od svih AIO.