Izbor gamepad-a

Discussion in 'Igre i konzole' started by pac, Apr 13, 2014.

  1. xman

    xman Komšija

    Doci ce i taj reciever sa kontrolerom upakovan. Koliko sam upratio jos nema xbone kontrolera za pc,stim da imaju neki driveri da se skinu gdje radi zicana verzija ok na win 8. A ja bi koristio 64 bit win7 i nekako bi radije wireless kontroler jer ni bio nekih 2.5 metra udaljen od kucista racunara.
    Koliko je xbone bolji od xbox360 kontolera ne znam,ovog drugog nisam dva puta u zivotu drzao u rukama al koliko sa cuo rijec je vrhunskom kontroleru koji traje godinama.
    A ne znam kako izbjeci fake niti razlikovati ga od originalnog,lik koji ih prodaje garantuje da su originalni,inace ima ok status na piku kao posten prodavac itd.
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Wireless 360 kontroler ima jako nezgrapan "spremnik" za baterije pozadi, koji mnogo kvari ergonomiju, ja sam ga jako brzo prodao. Wired je dosta bolji.
     
  3. xman

    xman Komšija

    Drzao sam skoro u ruci ovaj bezicni i primjetio sam da ima povelik taj dio sa baterijama al ne sjecam se da mi je smetao. Nemam ja nista ni protiv zicane verzije osim toga sto bi morao razvlaciti kablo preko sobe ili ispod stola. Ali uglavnom cijena i kvalitet ovog kontrolera su ok i da ga uzmem? Hvala
     
  4. Mujka

    Mujka Komšija

    uzmi sa game.co.uk
     
  5. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Probah ps4, ne svidja mi se, nekakav je tvrd, i xbone naspram x360 nije da je u svemu bolji, izgleda da cu ganjati ipak 360. Ili me je neo zajebo kada je nahvalio one kao neuporedivo bolji pa sam ocekivao nesto previse, bolji je dpad, analogni su mi premekani, one iza tipke ne znam, svaki ima nesto svoje :/
     
  6. xman

    xman Komšija

    Sta velis da obojica uzmemo kod ovog lika sto sam ga pominjao ili imas neku isplativiju alternativu od pika?
     
  7. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Necu ja postom, samo licno. I ti hoces wireless, meni ne odgovara zbog onog dodatka za baterije a kabal mu je 3m.
     
  8. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Kontao sam i ja da uzmem Xbox 360 controller, pa sam vidio da se na forumu negdje spominje target shop (bbi).
    To je valjda ova radnja?
    https://inpoint.ba/artikal.php?item=1597

    Interesuje me je li neko vec uzimao, posto ovdje ne pisu nikakvi detalji, a niti ima slika, je li ovo originalni kontroler?
    Je li ovo realna cijena, malo mi sumnjivo djeluje?
    Ima li se gdje vani naruciti povoljno?
     
  9. zoi

    zoi Veteran foruma

    Za malo više para možeš naći na piku xbox one kontroler koji je dosta bolji od ovog.
     
  10. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Koliko je to malo vise? :D
    I kako da budem siguran da je original?
     
  11. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Xbox one uopste nije 'dosta' bolji od 360 verzije, razlike su minorne, neke stvari rijesene bolje, neke losije tako da je do licne preferencije koji je ugodniji za koristiti.
     
  12. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Ma svejedno mi je koji, samo nek je original, da ne zeza i da je sto povoljnije :D
    Ako ima preporuka gdje da uzmem, rado cu saslusati.
    Nije problem ni naruciti vani, ako je provjereno naravno, jer mi se ne zuri.
     
  13. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Osim L2/R2 triggera, sve je na strani Xbox One kontrolera.
     
  14. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Kao sto rekoh, to je subjektivno. Meni nije nikakva razlika, cak mi je One malo 'lohotniji'. a D-pad mi puno bolje lezi na 360.
    Koristim svakodnevno oba, tako da nije prica probao pa donio zakljucak, nego vec godinu dana koristim ili jedan ili drugi, a da je jedan dosta bolji sigurno bih forsirao da koristim taj, ako nista onda nesvjesno.
     
  15. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Jedino ako su kasnije verzije 360 gamepada imale bolji dpad, inace je smece :D Inace, DS4 mi je daleko najbolji, s tim da se gule one gumice na gljivama. Jest da su 1-2 dolara zamjenske...
     
  16. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    To jeste, cuo sam da je bila revizija d-pada na 360... ja sam ocito dobio noviji :D
     
  17. zoi

    zoi Veteran foruma

    1000 ljudi 1000 ćudi, mada je je 1000 makar 90% bolji Xbox one controller :) Možda ti je najbolje ako imaš gdje da odeš i isprobaš i jedan i drugi pa vidiš koji ti godi. DS4 bih uzeo jedino ako ti je baš baš bolji u ruci, inače ako su ti tu negdje idi na Xbox controller.

    http://www.olx.ba/artikal/21462474/micr ... ler-black/

    Evo ti ponude za 70 KM Xbox one kontroler. Ako
     
  18. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Zar nije taj gore malo sumnjiv?
    Xbox One i to wireless, a samo 70KM, meni to cudno izgleda.
    Da ti pravo kazem svejedno mi je da li je 360 ili One, cuo sam da su oba dobri, a ne mogu nikako biti losiji od ovih koje sam do sad koristio od 15KM. :D
    Probao sam DS4, nije mi se bas nesto posebno svidio.
    Dobar je, ali nije dobar koliko kosta, tako da bih radije Xbox.
     
  19. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ja sam od njega kupio Lunar White i sve je ok. Prodavao je već ranije tako da mislim da je legit, jedino ako je baš dobar prevarant u što sumnjam. Inače nabavlja većinom periferiju tako da je to vjerovatno neko švercanje. Opet ti svoje pare trošiš tako da je do tebe.
     
  20. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Pa dakle uredu je, original? :D
    To me interesuje, ako si vec poslovao s njim.
    I jos jedno pitanje, moze li se ta wireless verzija koristiti i sa kablom (ili je samo za punjenje kao na xbox 360)?