Izbor gamepad-a

Discussion in 'Igre i konzole' started by pac, Apr 13, 2014.

  1. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Samo wireless verzija i ima, moze.
     
  2. zoi

    zoi Veteran foruma

    Meni je došla orginal kutija sa bruku papira unutra, sve ok. Kao što kolega reče, može, i ja koristim s kablom.
     
  3. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Ok, hvala vam na pomoci, vjerovatno cu uzeti ovaj :D
     
  4. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Jedno ne bas pozitivno iskustvo s ovim likom.
    Dogovorili smo se, spusti mi cijenu na 60KM i da ja platim postarinu (znaci 77KM izadje), ok sve super, posten lik.
    Dodje mi gamepad koji definitivno nije nov (iako ga navodi kao novog u oglasu).
    Naravno nisam ja ni ocekivao da bude nov za te pare, ali ocito da je puno koristen.
    Sve je to ok da je gamepad 100% ispravan, ali nije, ima problem sa driftingom (kada ne diram nista na njemu, lijevi analog bjezi prema gore, sto je ozbiljan problem).
    Pored svega toga nije mi poslao kabal koji je rekao da ce poslati.
    I predlozi mi da zamijeni, dakle da mu ja posaljem ovaj a on meni drugi i jos ce kao spakovati kabal (a opet nije poslao).
    12KM sam platio dostavu u ovom pravcu, a on ce platiti svoje.
    Ovaj drugi gamepad nema problem sa driftingom, ali LB ne radi kako treba (nema uopste klik), a kada pritisnem RB, zaglavi se i LB.
    Jos se nisam dotakao toga da li je gamepad original, ali sve i nek jeste, platio sam dakle 90KM za polovan dzojstik koji nije 100% ispravan i nisam dobio kabal tako da sad i to moram ganjati (imam ja micro usb kablova po kuci, ali svi su minijaturni po 80cm ili 1m, to nije ni blizu dovoljno).
    Mogao sam uzeti za te pare 6 dzojstika da mi rade kako treba.
    Tako da @zoi drago mi je da si ti imao srece, tj. nisi imao nikakvih problema, ali ja ovog lika ne bi nikome preporucio.
    Ocito je potpuno nepismen kao da ne prica nas jezik, a i salje mi na zensko ime dok se predstavlja kao musko, tako da je krajnje sumnjiv.
    Mislim da ce ovo biti moja zadnja kupovina preko pika, jer mi kao kupci ga mozemo samo pusiti ako nesto nije uredu.
    Ne mogu cak ni ostaviti negativan dojam, jer nije htio da prihvati moju ponudu za kupovinu i evo cekam vec neko vrijeme da mi odgovori na zadnju poruku.
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    Nisi trebao kupovati dok ne prihvati ponudu za kupovinu.
     
  6. zoi

    zoi Veteran foruma

    Žao mi je što si imao takvo iskustvo. Ti si baš naručio ovaj s linka kao nov gamepad? I glavna stvar kod pika je da nikad ne kupuješ od provjerenih likova, a on provjerenih samo ako ti prethodno prihvate zahtjev. I ja sam u zadnje vrijeme bio prevaren za dvije kupovine, preko 120 KM u bespovrat.
     
  7. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Da, to je taj s linka. Za sve mu pise kao novi kontroleri iako nisu novi ni s glave, ja bih rekao najvjerovatnije koristeni u internet klubovima.
    Mada, to mi nije neki problem pod uslovom da je sve uredno, sto u ovom slucaju nije.
    Znam, greska sto nisam prvo sacekao da prihvati kupovinu.
     
  8. zoi

    zoi Veteran foruma

    Svašta. Za Gamepad koji sam ja kupio je rekao da ga je kupio za lične upotrebe ali da mu nije odgovarao pa ga zato prodaje i da je kratko korišten, i meni je stvarno došao očuvan i ispravan gamepad bez ikakvih problema. Zato sam mislio i da je sve ostalo uredu. U neku ruku se osjećam krivim za ovo pa eto izvini.
     
  9. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Ma nije do tebe, ne krivim tebe uopste.
     
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Zato je najbolje malo se strpiti, ostaviti nešto para sa strane pa kupiti novo. I ako kupujem neku polovnu stvar, to radim isključivo lično.
     
  11. adsubzero

    adsubzero Komšija

    To sam inace uvijek radio, al eto hajde reko mozda cu dobro proci.
     
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

  13. dmr

    dmr Veteran foruma

    Je li dodje kakav bluetooth dongle uz ovaj kontroler?
     
  14. igor.g

    igor.g Komšija

  15. dmr

    dmr Veteran foruma

    I sta moras ovo posebno kupiti ili dodje uz ovaj sto je linko neo?
     
  16. adsubzero

    adsubzero Komšija

  17. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Re: RE: Re: Izbor gamepad-a

    Posebno se kupuje, 20-30€.
     
  18. igor.g

    igor.g Komšija

    Postoji bundle sa Wifi adapterom, kao i bundle sa baterijom, pa biraj.
     
  19. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ma onako pitam posto imam ps3 kontroler prikacen na pc sa bt dongleom, pa sam mislio da i ovaj moze na isti.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  20. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Zna li iko gdje uzeti ovaj odvijac sa rupicom, kako bih mogao otvoriti dzojstik?
    Torx 8 cini mi se