K: mobitel za nekih 400 KM

Discussion in 'Igre, konzole, telefoni i drugi gadgeti' started by senad_986, Jul 23, 2017.

  1. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Kupiti Samsung iz A serije je glupost pored Xiaomi Mi 5 koji je 450KM
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nije glupost, narocito ako ide za zenu. Mnogima je problem i kad promijene brand Androida. Na Samsung vec svi navikli.

    Skontaj da Samsung A serija bolje drzi cijenu nego Mi 5 i mnogo je lakse prodati taj telefon.
     
  3. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Pa nije auto, necu to gledati, a svakako se sve moze prodati kad je fino ocuvano.
    Sad to sto zene ne cuvaju telefone, to je drugi problem :D
    Uzeti nesto iz srednje klase, kad imas visoku klasu za isto ili manje novca je cista glupost.
     
  4. dams82

    dams82 Komšija

    To si u pravu mada recimo ja lično nikad ne kupujem telefon s namjerom da ga prodam,kupujem ga sebi ili ukućanima,pa kad dođe vrijeme zamjene onda kupim novi,a ovaj stari tek onda u ovisnosti od stanja nalazi svoju sreću,možda ga i prodam,možda poklonim,a najčešće se gleda čiji je telefon najslabiji pa njega penzionišemo,a ostali ostanu u opticaju...
    Samsung se lako proda jer levati ne znaju šta kupuju,njemu bude lijep na oko i on kupi,ne zna ni šta je ispod haube :)

     
  5. adsubzero

    adsubzero Komšija

    E to je to, ljudi culi mora valjati kad je samsung i kupi ga samo jer mu se svidja izgled.
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Hajde sad da se ne lazemo ali Samsung ipak radi najbolje Android uredjaje. Naravno ne u svim klasama, niti su nesto isplativi, ali uglavnom su safe bet.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk
     
  7. dams82

    dams82 Komšija

    Isto kad neko kaže da VW pravi najbolja auta :)
    Ali da ne idemo OT ja još uvijek tvrdim da je mnogo bolje uzet MI5 nego A5 2017 pa nema veze što je za ženu :)
     
  8. adsubzero

    adsubzero Komšija

    S serija ok, uredjaji su im medju najboljim, ako ne i najbolji, iako opet je i to do licnih preferenci. Ali ovi iz ostalih serija su neisplativi i jedino se prodaju zbog reklame i jer "to je Samsung".
    Pa moras bas biti mentol da pored uredjaja kao sto je Mi 5, koji je u klasi sa Galaxy S7 / Edge, HTC 10 itd. (a skoro upola cijene), uzmes neki Samsung srednje klase. :D
     
  9. senad_986

    senad_986 Komšija

    Ljudi, hvala vam svima na savjetima i preporukama, pogotovo dijeljenju iskustva iz prve ruke koristenja Xiaomi telefona. :) Da sebi kupujem telefon, Mi 5 bih uzeo hladno, ali posto zeni ne igra ulogu ni brend, ni izgled nesto aman-zaman, bitno joj je da je funkcionalan i da baterija traje sto duze, a meni je draze da mi ostane stoja-dvije u novcaniku, :D mislim da cu uzeti Redmi Note 4X kojeg sam nasao u prodavnici na Carsiji za 310 KM (verzija 3GB RAM, 32GB ROM).
    E sad, drugo pitanje je ima li neko iskustva sa tom prodavnicom - zove se Hustel?
     
  10. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Tovje stari note4 po toj cijeni, fulili su, da li slucajno ili namjerno...
     
  11. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Prije da je Redmi Note 4. :D
    Kupio sam svoj Nexus 6P u hustelu, najjeftiniji su bili.
    Uglavnom, nisu nista bolji ni gori od ovih ostalih tipa Univerzalno, Fontele itd.
     
  12. senad_986

    senad_986 Komšija

  13. selvin

    selvin Moderator

    Po slikama i detaljima je 4X ako se ne varam, ali provjeri kad kupis za svaki slucaj. Mada i nije sad neka razlika da ces se zaebat za te pare :D
     
  14. senad_986

    senad_986 Komšija

    Eto ga - Kinez legao za 310 KM i maska gratis. Dva momka koja rade tamo su ljubazna, strpljiva, informativna. Zeni se vise svidio RN4 od A5, a meni razlika u cijeni. :D Malo sam ga cackao juce i prvi dojam je odlican - fluidan, atraktivnog i cvrstog dizajna, MIUI lijep, displej vise nego solidan. Mane su sto nema brzog punjenja obzirom da je baterija 4100 mah, nema gorila zastitu, kamera u uslovima slabijeg osvjetljenja tanka pravo. Najavili su 7.1 i MIUI 9 nekad ove godine da ce doci, tako da za ove pare boljeg nema.
    Sto se tice garancije, ovi momci kazu da pokrivaju sve osim fizickog ostecenja telefona ili ukoliko ga voda dohvati, mada na garantonm listu pise isto kao i u ostalim radnjama na Carsiji.
    Edit: Da, to je Xiaomi Redmi Note 4X i dosao je s global verzijom MIUI-a.