Kazne

Discussion in 'Generalna diskusija' started by bhd, Jul 14, 2014.

  1. bhd

    bhd Veteran foruma

    Raja dodje kazna iz trg solidarnosti. 40 marki damn. Gdje to dole fataju? Ja ih em nisam vidio em vozim po.ps...
     
  2. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Sad samo postave kameru sa strane puta i snimaju,naravno kamera je negdje gdje je ogranicenje 20-30 i ti prodji 50 sto je i dalje polako al napravio si prekrsaj.
     
  3. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    I mojoj radnoj kolegici je dosla kazna. Postavili papci na ulaz u Zepce iz pravca Zavidovica. Ogranicenje 50, a ona isla 70 ccccc ode 40 kermica :twisted: :twisted: da je vozila 72, bilo bi 100KM
     
  4. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    Takva ista kamera seta Tuzlanskim kantonom.
    Bas mi rodjaka uhvatila 97 u zoni 40, kamera na jednoj strani policija na drugoj, ili kako to rade po Tuzli. kameru ostave na jedno mjesto, predu na suprotnu stranu i piju kafu a ujedno nadgledaju da nece ko ukrasti.
    Jbg, sve im to lagano prolazi i ako (kako sam upucen) moraju postaviti oznake da je radarska kontrola.
     
  5. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Ne znam na koliko metara po zakonu znak mora biti postavljen, ali kod nas je čini mi se baš blizu radara. Vidim imaju i neki novi što fotka, često bude kod glavne autobuske stanice, dok oni naravno sjede u hladovini.
     
  6. anel007

    anel007 Komšija

    redovno istu postavljaju u vogosci dole kod bivse policijske ili preko puta birvaktilskog hotela biokovo, ogranicenje 40 pa ti vidi isplati li se ici vise mada tu hajvani vecinom "kuliraju" sporije pa i nema neke koristi, kako im nije mrsko vozati se sami u autu po 20 puta u isti krug nikad mi nece biti jasno :smt003
     
  7. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ma kakva drzava takva policija :)

    Mogli bi makar ono preventivno ovdje postavljati gdje ima inace (gdje su stalni) .

    Btw, gdje ima na putu SA-BL (preko vlasica) cisto da se pripazi.
     
  8. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    nas je takva kamera uhvatila proslo ljeto ,izlaz iz sarajeva prema hadzicima tamo...onaj pravac gdje su dvije trake
    drug malo pritisnuo ,kada jedan kilometar dalje nas zaustavi patrola...tako i tako
    ovaj dao "na kafu",njegovo i jest auto,on vozio a brat bratu...ono je "koka nosilja" svakom policajcu...onde dnevno nazicaju milju "Na kafu" :D
     
  9. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ma nedajem ja, ja cu platit kaznu.
    Nek zaradi platu jarane, nemam ni ja nista sa strane.
     
  10. bhd

    bhd Veteran foruma

    Znal iko jel oni u sistem unose odmah te kazne (i ti si globlano u svakom MUP-u mozes vidjeti dal imas kaznu ) ? il to unesu za 2 hefte
     
  11. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

  12. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    kazne se unose u ROF (registar novcanih kazni) onog trenutka kad oni tebi prekrsajni nalog posalju na adresu. od datuma prijema imasw 8 dana da odneses nalog na sudsko odlucivanje u sud. ako prekoracis tih 8 dana i ne odneses na sudsko oducivanje ili ne prihvatis odgovornost za ucinjeni prekrsaj i ne platis u roku od 8 dana, na iznos kazne ti se dodaje jos 20KM radi prekoracenja roka za placanje.
     
  13. bhd

    bhd Veteran foruma

    Znaci.ako su.me juce uslikali nisam jos u sistemu?
     
  14. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    Mislim da vise nema tih 20 km ako kasnis sa placanjem. Tako sam cuo.
    A mislim da bi oznala trebala biti min 200 metara od radara + cunjevi koji ograduju mjesto gdje te zaustavljaju.
     
  15. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Fazon je ovdje sto te niko ne zaustavlja, kao sto te ne zaustavlja ni na drugom automatskim radarima postavljenim na stubovima. samo te uslika i to je to :) stoga nema potrebe ni za kakvim cunjevima :D evo sad sam provjerio s radnim kolegom koji radi na ROF-u, i on mi kaze da tih 20KM za prekoracen rok za placanje postoji jos uvijek. Znaci ako ne platis kaznu u roku od 8 dana od prijema prekrsajnog naloga, ROF ti automatski na kaznu dodaje tih 20KM.
     
  16. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    Znam za te kamere. Samo dobijes cestitku na kucnu adresu. Hhh
    A treba se paziti dobro I u Brckom, obicni video nadzor na raskrsnicama kotisti se za crvenk, pa ako prodes racunaj na cestitku + na pjesackom obavezno stanili ili cekaj kaznu na kucnu adresu.

    Ja spominjem nase genijalne patrole. Mene su jednom zaustavili I trazili da se penjem na trotuar visine min 10 cm sto sam odbio.
    (Tuzlanska magistrala kod doma prnzionera) I kad su vidili da se necu popet a blokiram jednu traku magistrale samo su me pustili.
     
  17. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Koji smo mi odron od drzave sto se tice puteva :D

    Jedva cekaju da vide znak 40-50 i da postave radar :D

    Doduse valja budzet puniti xD
     
  18. bhd

    bhd Veteran foruma

    A jel mogu otici u mup i da mi izlistaju kazne ili kaznu pa da platim odmah da ne cekam kovertu?
     
  19. donjapa

    donjapa Overclocker

    To sve mora ici svojim putem, a taj put je da oni podnesu izvjestaj i da se to onda dalje salje (ako je kamera onda ide automatski podnosenje izvjestaja).

    Ono sto je glupo je npr: U mene otac prekoracio brzinu dok je vozio s bratovim autom i bratu doslo da plati kaznu, ocigledno nemamo dovoljno razvijen sistem da se na osnovu slike koju je kamera uslikala i rodbinskih veza nadje onaj ko je vozio (kako to rade vani npr).

    Imam osjecaj da neces da neko sazna da si napravio prekrsaj, onda ti nema nego cekati postara drug moj i uzeti i platit to da niko ne sazna.
     
  20. selvin

    selvin Moderator

    Dolazi kod nas na auto, jer samo ide preko broja tablica. Kad ti dodje, imas pravo da prijavis da nisi ti vozio i da taj neko preuzme na sebe kaznu. Mada se i to iskoristava, pa pokusavaju ljudi oduzimanje vozacke prebacit na nekog drugog ko je ne koristi cesto i slicno.