Kineski telefoni

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by selvin, Sep 19, 2013.

  1. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Kakav bakar, kakvi bakraci...
    Xiaomi zlato koristi
     
  2. donjapa

    donjapa Overclocker

    @sulu ako je tako, steta rize onda... :)

    Idem ganjati nekakve dealove, samo mi se neda cekati opet 20tak dana da dodje...
     
  3. ming

    ming Veteran foruma


    Šta god da je galvanizirano base metal ispod popusti i oksidacija pojede kontakte.
     
  4. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Moja zena je dva puta oprala jedan te isti telefon i prezivio je oba pranja i radio poslije dugo. Buo neki stari samsung u doba telefona na preklapanje. Ja ga samo bez baterije ostavim na radijatoru preko noci i u jutro pali ko nov.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Rastavi ga koliko možeš, potopi u alkohol, možda proradi. Kad stigne novi reci da je D.O.A i pošalji im nazad "oprani". :D
     
  6. donjapa

    donjapa Overclocker

    Nije losa ideja :D

    Vidjecu sutra hoce li ovaj raditi ili nece.
     
  7. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    A sta sa serijskim valjda vode racuna o tome?
     
  8. zoi

    zoi Veteran foruma

    Tipičan balkanski mentalitet daj gledaj da zavališ nebitno koja je cifra. Tačno je vlast odraz naroda.
     
  9. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Sarkazam?
     
  10. ming

    ming Veteran foruma

    @mobsterc
    Nisam skonto da je zajebancija

    @ostali
    Imaju markeri za vlagu, većinu tih telefona uopšte ne treba otvarati da se vidi vlaga. Prvi marker je na bateriji.

    Adio garancija

    [​IMG]
     
  11. donjapa

    donjapa Overclocker

    Stavio mob da se napuni, i upali, ali je display skroz heleknuo, vidim samo pozadinsko osvjetljenje... Rip
     
  12. black

    black Komšija

    Evo napravio test wirelessa sa iPerfom. Sa 4 paralelna streama dostice do 240Mbit

    [​IMG]

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  13. Reznor

    Reznor Overclocker

    Xperia M5 je beton telefon za otprilike 400 KM. Mediatek Helio X10 Octa Core procesor, 3 GB RAM, naprijed 21 MPix, pozadi 13, slika bolja nego na Z1 na obje kamere, iako nema BIONZ. Ako sebi ko konta uzeti obratiti paznju na build, imate trakicu u sim slotu koja se izvuce. XXWYY gdje je XX godina kad je proizveden a YY sedmica, tako je 16W13 2016 godina 13. sedmica. 2015 su imale defektnu bateriju koja uzrokuje auto shutdown kad se zagrije. Fix je bio da se ugasi LTE.
    Inace je build odlican, bumper od aluminija.
     
  14. zoi

    zoi Veteran foruma

    Kineski telefoni sa tim specs se prodavali prošle godine za te pare :D
     
  15. Reznor

    Reznor Overclocker

    Ja sam prenio svoje iskustvo, u slucaju da neko ne naleti na prvi batch i onda da ima problema, a sta ce ko uzeti njegova stvar :D
    Ovo je sebi sestra uzela, i stvarno sto se kamere tice tu je stvarno ekstra, ostalo ne sumnjam da ce ga ovi novi kinezi poderati. Ali u odnosu na noviji XA model je bolji izbor.
     
  16. Reznor

    Reznor Overclocker

    Igrom slucaja cu imati viska M5 jos jedan. Tako da se sad dvoumim koji od ova dva da zadrzim. Imao sam belaj sa updateom preko flashtoola, nisam koristio FSC skriptu i brickao uredjaj, sad su popravili emmc, tako da su ga uspjeli vratiti u zivot, a vec sam narucio drugi.
    Z1 ce sad vec biti 3 godine stara (2014 model), iako je 2 godine skoro kod mene. S druge strane M5 je nov, model 2016, ali ima nekih stvari koje imaju na Z1, a kod njega ne.

    Z1 pros: ima MHL, malo kvalitetniji build kucista, magnetni punjac (dock), baterija 3000 mAh, cons: ne radi mu vibracija, ima manje rama i quad core cpu, tft ekran izgleda isprano.
    M5 pros: vise rama, bolja prednja kamera, vise mpx na zadnjoj, 4K video snimanje, ips ekran, octa core, cons: 2600 mAh baterija, nema MHL, reportani problemi s hibridnim autofokusom, mada kamera radi samo sporo fokusira (to je vise problem sa 6.0.1, ovaj sto ce biti kod mene nema update na tu verziju, do regije valjda), baterija se brzo prazni, valjda zbog MTK procesora koji je resource hungry, nema custom romova (ali ni na Z1 nijedan nije neka sreca).

    Vrlo teska dilema, da li se isplati rizikovati sa Mediatekom? :)
     
  17. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Obzirom koliko je star z1 daleko je baterija od tih 3000mah :) (pretjerujem, ali eto racunaj nekih 2700-800max)
    Eto da ti malo olaksam dilemu :D
     
  18. Reznor

    Reznor Overclocker

    Hvala, sad je dosta lakse :D
    Ostavicu M5, pa sta bude.
     
  19. donjapa

    donjapa Overclocker

  20. efo

    efo Komšija

    Dobra cijena za Mi5, hands down sto bi rekli. Drzao sam ga kratko u ruci, odlican je. Imao ga je kolega konjislav s foruma, pa sam njegov drzao :D :lol: