Preporuke za kuciste

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by RaP, Nov 19, 2009.

  1. Bishop

    Bishop Novi član

    Baš ti hvala na linku, a i cijena je odlična :D
    Reci mi samo par stvari. Znači uredno ti je dostavljeno u Sarajevo i koliko si platio još na cijenu kućišta poštarinu i carinu?
     
  2. Sena

    Sena Veteran foruma

    Shipping je 25 eura, carina 10%, pdv 17%, znaci ima poprilicno troskova, doduse opet te izadje jeftinije nego kod lokalnih trgovaca.
     
  3. Bishop

    Bishop Novi član

    Hvala na informacijama. :)
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Al' ne platis njemacki pdv? Je li jeftiniji shipping za sitnije stvari, npr. RAM?
     
  5. Sena

    Sena Veteran foruma

    Da ne placas njemacki pdv, shipping je nazalost isti i za ram i corsair 900d.
     
  6. jakuza

    jakuza Aktivista

    sena kuciste je ogromno,ja kada sam ga uzimao nisam mislio da ce biti toliko veliko,bez njega soba izgleda prazno
    ali za custom vodena hladenja i multi gpu rjesenja to je to,za tu svotu tesko je naci bolje
    pazi kad ti stigne ,puno se ljudi zali na razne probleme sa kucistem,i ja sam imao ,i dvojica momaka koja su uzela imali su problema
    uvijek bude nesto,ili sa mehanizmom za zatvaranje ili sa nekim sitnim ostecenjem,ali kad vidis nh d14 kako izgleda smijesno u njemu,onda zaboravis na sva druga kucista,jedino bih cosmos 2 poredio u tom cjenovnom razredu,cosmos 2 je isto tako dobar kao i 900d
    hocu da kazem 900d vrijedi svake marke

    [​IMG][​IMG]
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Jucer prebacio masinu u Corsair 750D, lim koji ovo kuciste ima je posve tanak. Deblji lim je imalo moje staro Sharkoon kuciste, kupljeno prije nekoliko godina i koje je tada kostalo oko 100KM.

    Inace je kuciste ok, mega prostrano, puno pametnih rjesenja i lako je provuci kablove, jedino na dnu fale filteri ali to se lako rijesi. I osobno bih radije da su na vrhu stavili poklopac koji se moze skinuti nego filter. Gore ima smisla jedino outtake a ne intake, sta ce mi filter onda.
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ja inače pizdim što proizvođači kućišta nemaju u ponudi poklopce. Koliko sam samo našao kućišta koje mi se sviđaju, a šuplja na sve strane zbog kompatibilnosti sa 200mm ventilatorima ili 360mm radijatorima.
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Jedino koliko znam novija Fractal kucista imaju poklopce, te neka od CM Silencio kucista. Doduse ima i par Corsair modela sa poklopcima.

    Samo Corsair imho veliki minus zbog tankog lima. Montirao 140mm vent na vrh kad ono vibracije ubise. Na ovako skupom kucistu da imaju vibracije zbog tankog lima je sramotno.
     
  10. black

    black Komšija

    Ja sam uzeo siroke trake i sve otvore zaljepio.Naprijed imam 140 i 120 a gore 140.Rade na 5v i milina nista se ne cuje samo disk WD Green 1TB ali uskoro bi trebao SSD da legne.
     
  11. KingT

    KingT Veteran foruma

    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  12. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Nije cak ni skupo.
     
  13. KingT

    KingT Veteran foruma

    Meni su odgovorili da za dva side panela na HAF 932 dimenzija cca 53 x 53 cm hidrografika bi kostala od 100 do 110KM.
     
  14. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Onda je skupo. Felge rade po 50-70KM, sto je daleko kompleksnije pripremiti u odnosu na komad pleha.
     
  15. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Mi smo svi htjeli, u AS klubu, raditi custom multicam pattern na m4 replike. I nama su tražili po 100KM s tim da bi dobili rastavljene dijelove svih u klubu koje bi dijelove htjeli da odradimo... Mislim da je puno
     
  16. black

    black Komšija

    Evo ponovio sam se ima par dana.
    Uzeo CM Elite 110 i Asrock H81-ITX plocu. Malo je komplikovano bilo na prvu sklapanje ali je sve stalo u kuciste bez problema. Napojnu sam poslije okrenuo tako da sad usisava vazduh i izbacuje ga van.
    Planirao sam jos i neki AIO nabaviti ali mi se ne zuri. Ploca ima samo dva SATA porta ali to mi i nije bitno toliko.
    Monitor sam stavio na zid da oslobodim prostora na stolu i uzeo sam bezicni set mis i tast. jer svakako na Dualshock 3 igram.

    Intel Xeon E3 1230v3
    Asrock H81M-ITX
    Kingston HyperX Blu 8GB
    Asus GTX760 DirectCU
    WD Caviar Green 1TB
    Samsung 850 EVO 250GB (uskoro)
    Cooler Master Silent Pro M2 620W
    CM Elite 110

    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  17. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ja nisam htio uzeti Elite 110 jer ne može primiti veliku grafičku. SG13 može, a pri tome ima oko 30% manju zapreminu. Jedino što moram imati 2.5" disk kao storage umjesto 3.5".
     
  18. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    black super ti je ovo ispalo. Mozda se i ja bacim na ovaj minimalizam. Neo mogao si uzeti neko eksterno kuciste za 3,5" disk.
     
  19. black

    black Komšija

    Malo se brinem samo hoce li komponente trpiti zbog zagrijavanja pri igranju.
    Da imam viska para uzeo bi ovu za 580KM
    http://www.gigabyte.com/products/produc ... id=5252#ov

    PS. Elite prima manje graficke ali to je zbog prednjeg poklopca kroz koji se mogu provuci kablovi od napojne.
     
  20. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ako uzmeš AIO i postaviš napajanje da usisava topao zrak iz unutrašnjosti onda si riješio glavni problem sa hlađenjem. Ja ću na to dodati grafičku sa blower ventilatorom tako da sve ide vani bez zadržavanja. Kvalitetan PSU koji može podnijeti "hot box" je obavezan doduše.