Koji externi HDD ?

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by JaLa, Nov 9, 2014.

  1. JaLa

    JaLa Komšija

    pozdrav,

    trebao bi mi externi HDD. Na laptopu imam 3.0 USB. Ima li velike razlike izmedju 3.0 externih i "obicnih" externih HDD-ova?
    Preporuka za kupovinu (oko 500 GB)
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ako imaš 3.0 na laptopu, onda obavezno i disk da bude 3.0. Razlika u brzini je ogromna. Uzmi neki koji je robustan i otporan na udarce i da po mogućnosti ima dvogodišnju garanciju.
     
  3. JaLa

    JaLa Komšija

    ima li veze koji tacno model, na sta trebam obracati paznju, i evtl. proizvodjac, WD, Seagate, Samsung..
     
  4. Vedo

    Vedo Moderator

    WD ganjaj
     
  5. JaLa

    JaLa Komšija

    dobro, my passport ili elements ili neki treci ako postoji?
     
  6. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Passport ti je 2.5" samonapajajuci dok elements je 3.5 i moras ga pored usb porta ukljuciti i u uticnicu na 220v.
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

  8. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Jesu ta kucista bolja nemam rijeci,medjutim,vise puta sam dozivio da ih TV nece da ocita jer im sigurno nije dovoljno struje to sto TV isporucuje. Dok WD svaki radi bez problema.
     
  9. JaLa

    JaLa Komšija

    Ja u Sarajevu znam samo za Imtec i Plus.
    Imal jos koja radnja sa dobrim cijenama?
     
  10. Vedo

    Vedo Moderator

    Ganjaj ove dilere sa pika, garancija ovo ono a jeftiniji od svih radnjim
     
  11. sumeir

    sumeir Komšija

    Pozdrav.

    Zamolit ću preporuku za eksterni HDD Prijatelju treba.

    Osoba koja dolaziiz vana bi donijel. Inače ovaj što treba da dođe rad sa WD-om pa bi mu navodno mogla biti i cijena niža. Bilo bi dobro da je neko robusnije kućište. WD Elements nije opcija.

    Hvala.
     
  12. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  13. sumeir

    sumeir Komšija

    Hvala "ljudovi".
     
  14. Almir

    Almir Komšija

    da i ja ne otvaram novu temu, koji se pokazao kao pouzdan veličina 1tb eventulano 2 nešto cca 150-200km, naravno usb 3

    nije mi bitan bekap jel ću držati kopiju na nasu, već da je brz i da dobro radi sa adobe programia
     
  15. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Isto sto je navedeno gore prije dvije godine, My Passport Ultra, samo sto ih sada imaš u različitim bojama :)