Koji wireless router/modem ?

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by JaLa, Oct 9, 2011.

  1. JaLa

    JaLa Komšija

    pozdrav raja,

    jucer mi crko Paradigm ADSL Wireless router/modem. Crko mi nakon sto je pao sa stola :S No, ne bitno, nisam ni ocekivao NIKAKAV kvalitet od BHTelecoma... (btw. lampice gore, ali ne moze ni mobitel niti laptop da ga pronadje, stoga mislim da je crko)
    Ovaj mi je bio 54 mbps, pa koji mi sada wireless router ili modem (ne znam u cemu je razlika) preporucujete ?

    Sta mislite o TP Link TL-WR340G
    Nije skup, oko 50 KM a nadam se da ce me sluziti.
     
  2. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Taj router ima pola foruma uključujući i mene xD
    Uglavnom jednostavan za rukovanje, dobar wifi ima, dosta nekakvih điđa, opcija itd. Za te pare nećeš pogriješiti.
    BTW u plusu je 43,71 KM.
     
  3. GW

    GW Moderator

    340g je samo router. Dakle moraš imati i modem.
     
  4. JaLa

    JaLa Komšija

    Modem imam nekakav Siemens-ov, dobio iz Telecoma. Mogu li taj modem prikljucit na wireless router i imati wireless u kuci :D
    Ako da, jel komplikovano ?
     
  5. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ma naravno da mozes.Nije nista komplikovano.Wan port rutera spojis fino sa modemom,a onda ruter lan portom sa kompom.Iskljuci dhcp na modemu a ostavi ukljucen na ruteru.Pokreni quick setup na ruteru,stavi za konekciju pppoe(naravno modem bi ti trebao biti namjesten u bridge mod),podesi username i pass od bihneta,ostalo samo prati upute,namjesti wireless postavke,stavi enkripciju wpa2/psk,neki pass odaberi dobar i to je to.
     
  6. JaLa

    JaLa Komšija

    hvala Spooky ;)
     
  7. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Re: Re: Koji wireless router/modem ?

    Np javi ako negdje zapnes

    Sent from my GT-I5700 using Tapatalk
     
  8. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Ako nisi uzeo, idi na šalter, ponesi taj Siemensov ili Paradigm ako si ga od njih dobio, i traži da ti daju wireless modem, jer ti taj više ne radi. Zamijenit će ti bez problema, a pare uštediš ;)
     
  9. JaLa

    JaLa Komšija

    a zvao sam ih, kaze mi da moram podnijeti zahtjev za wireless router/modem, pa onda cekati neko izvjesno vrijeme, i tek bih onda mozda dobio.
     
  10. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Ma kakav zahtjev. Odeš fino na šalter, imate onaj koji služi samo za ADSL i pomoć korisnicima, kod nas se to zove demo šalter. I tu doneseš modem i punjač, kažeš username i mora ti zamijeniti. Jutros je kod mene drug zamijenio za par minuta, doduše on je otišao monterima u office, a možda je bolje da i ti pravac njima odeš, doduše moraš doći prije 8 sati :)
     
  11. pac

    pac Komšija

    Da nebih otvarao novu temu ako moze preporuka za WiFi ruter sto bolji/kvalitetniji moze cijena nije prob.

    Ruter ce se koristiti za filesharing izmedju 3-4 racunara, printer sharing i internet. Signal bi trebao da bude dovoljno jako da prodje kroz dvije betonske ploce.

    Hvala!
     
  12. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ovaj sam uzeo u Genelecu, oko 70 km i dobro me sluzi, signal je u cijeloj kuci dovoljno jak (kuca na dva sprata), a oko kuce nekih 10-15 metara hvata signal bez problema http://www.dlink.com/products/?pid=737
    Ako ti je malo ima i onih fenci sa dvije antene, skuplji naravno
     
  13. pac

    pac Komšija

    Gdje si uzeo?
     
  14. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    U genelecu, pise u postu iznad :)
     
  15. LockStock

    LockStock Aktivista

    Bio je u imtecu, 60 mema. Ali mislim da je dir 600...

    Sent from my GT-I9000 using Tapatalk
     
  16. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Gledaj da wlan router obavezno ima ono n a ne samo b/g jer n znači veće brzine i stabilnost kad već nisi ograničen na ove low end modele.
     
  17. anel007

    anel007 Komšija

    preporuke za ovaj..prije oko 2 mj kupio u plusu i prezadovoljan :)
     
  18. Piroman

    Piroman Komšija

    Potpis! Uzeo sam TP-LINK TL-WR741ND prije godinu dana, radi svaki dan u prosjeku 8-9h bez ijedne greške, što je svakako pohvalno, a pogotovu kada se uzme u obzir da (min.) polovinu tog' vremena provede u "usijanome" stanju (čitaj: supernova) usljed pustih podataka koji "prodefiluju" kroz njega brzinom 6Mbit-a! Preporuka u svakome slučaju! :wink:
     
  19. pac

    pac Komšija

    Kako vam se cine ova dva ruter D-Link DIR-635 Wireless N Router 137KM imtecu ili LINKSYS WRT54GL 150KM plus?
     
  20. Esh

    Esh HWB

    Na prvu, D-Link model ima podrsku za 802.11n standard (brzi transfer), dok je Linksys 802.11g...