Koji wireless router/modem ?

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by JaLa, Oct 9, 2011.

  1. Vedo

    Vedo Moderator

    Imam origi Windows (svi updatei instalirani), origi Norton + preskenirao sa Malwarebytesom. Sve cisto.

    A npr.ovaj Alcatel sto izlista nekad, niko od raje / familije koji je dolazio kod mene / kacio se na moj WiFi nema Alcatel.
     
  2. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Hajde ti Vedo uporedi mac adresu tog Alcatela sa telefonima kojima raspolazes, da ga slucajno programcic nije pogresno prepoznao.
     
  3. Vedo

    Vedo Moderator

    Ne prepoznaje ga "programcic", vec odem My Computer - Network i tamo PC izlista ove Alcatele, HTCove itd :/
     
  4. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    dobro, te MAC adrese koje vidis na PC-u, da li ijedna odgovara nekom od tvojih telefona/tableta/latopa...?
     
  5. Vedo

    Vedo Moderator

    Ne odgovara
     
  6. Mujka

    Mujka Komšija

    sakri wifi mrezu na ruteru tj iskljuci Broadcast Network Name
    i onda rucno unesi u telefonu, laptopu itd
    iskljuci network discovery (change advanced sharing settings - u local network )
    mislim da je to do kablovske znam da je jednom AhmeT imao sheranu muziku u Wplayeru od nekog xy laptopa
    uglavnom probaj ovo da sakrijes mrezu i stavi neku enkripciju wpa2 itd
    usput mozes skinut wifi manager na telefonu pa vidit na kojim su kanalima ostale wifi mreze pa nadji sebi neki koji nije zauzet if possible
     
  7. black

    black Komšija

    [​IMG]
    Leglo danas
    Mislio sam uzeti Archer C7 ali bilo mi je previse 200 za router. Ovaj WDR3600 sam kupio na after.ba i izaslo me 131 KM sa dostavom.

    Prvi utisak ekstra , spojio ga na EPC3925 kablovski koji je u bridge modu tako da nemam dupli NAT. Domet 5GHz mreze je dobar i pokriva moj sprat dok je ostatak pokriven 2.4GHz mrezom.
     
  8. metallac

    metallac Aktivista

    Vidio sam slican ovome sa 2 usb ulaza iza. Da li se moze na njega prikljuciti obican externi hdd koji ce sluziti za djeljenje fajlova u mrezi? Npr posto imam 3 smart tv-a u kuci, stavim filmove na taj disk i oni su dostupni na sva 3 tv-a?
     
  9. black

    black Komšija

    Probao sam USB stick i sve radi. Moglo bi biti jedino problema ako disk povuce previse struje tj. ako nema vanjski adapter za atruju.
     
  10. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Cime bi jeftino mogao pojacati wireless signal ?
    Imam akaunt za mrezu koja mi je sa prozora 30-50 metara, ali na laptopu je signal na granici (ne)pojavljivanja u listi mreza, dodje pa nestane i u krug.
     
  11. black

    black Komšija

    Kupi USB Wi-Fi stick sa antenom i postoljem.
     
  12. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    gdje mogu jeftinije naci modem+router, gledao sam na piku 80km, a meni se toliko ne daje trenutno

    oko 30-40 km, da li se moze naci za te novce
     
  13. black

    black Komšija

    Moze ali staro i losih performansi. Mozda EasyBox802 ti odgovara
     
  14. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    ma nista, onda se strpiti i kad budem bolji s parama uzeti novije nesto, svakako ganjam na duzi vremenski period
     
  15. black

    black Komšija

    Je li ADSL2+ ili VDSL2 kod tebe?
     
  16. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

  17. jaha

    jaha Novi član

    Pozdrav svima, de mi preporucite neki ruter imam pofajn uredjaja u kuci, Android box, 2 mobitela , 2 laptopa :)

    Koristim tenda 3n smece svih smeca mogu rec, osim sto me zeza, pada signal i slicno ( ruter je 3 metra od mene u drugoj sobi) , a veci problem je fifa 16 online, spojim se normalno sa 2-3 prijatelja a sa ovim jednim nema sanse da igramo jednom je samo proslo, on moze sa mojim prijateljima se spojit normalno ja mogu sa njegovim al medjusobno nemoguce :D , sad mislim da je i do tende al ako i nije molim vas preporucite neki solidan da valja, da mogu normalno koristit 4-5 uredjaja istovremeno.
     
  18. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    pozdrav
    evo sada naleti na ovaj xiaomi router na popustu pa da vidim da li se ovo isplati,ovako po specifikacijama izgleda pravo napucan
    http://www.banggood.com/Original-Xiaomi-Mi-WiFi-3-Router-Smart-Mini-WiFi-Repeater-4-Antennas-1167Mbps-Dual-Band-128MB-Flash-ROM-Support-iOS-Android-APP-White-p-1045004.html?utm_design=13&utm_source=emarsys&utm_medium=Mail_mailad235_dealalert&utm_campaign=newsletter-emarsys&utm_content=Claire&sc_src=email_1810230&sc_eh=54a463a5ff8300551&sc_llid=545038&sc_lid=80990326&sc_uid=YlsXChZeTj&emst=YlsXChZeTj_545038_1810230_244
    http://www.banggood.com/Original-Xi...YlsXChZeTj&emst=YlsXChZeTj_545038_1810230_244
    kosta 35 dolara po netu,pise da je na nekom popustu,to izadje nekih 60 KM ,vrijedi li ?
    e sada me zanima da li bi me zakacila carina na ovo

    i da li je ovo dobar router da mi baca oko sebe nekih 15-20 metara ,treba mi sada kada budem vise van kuce da mogu normalno koristiti net,jer sa onim smecem od bhtelekoma (huawei) mogu samo po kuci a van kuce se odmah gubi veza

    ovaj ima i 4 antene,repeater je i mislim da bi mogao posluziti
    ili da mi predlozite neki ekvivalent ovom da ima na piku za istu cijenu
     
  19. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    ljudi, shvatite već jednom zauvijek, da je wifi komunikacija, kao i sva adruga, DVOSMJERNA. Konstantno se kupuju dobri routeri DA BACAJU STO DALJE! Dokle moze baciti onaj koji salje request, a to je u nasem slucaju laptop, mobitel, tablet???????
     
  20. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Dobar router moze slusat i pravo lose/slabe signale. Sto ne mora znacit da je to dobra stvar :) Jer je brzina obicno shit :)

    Ja se nekad prikljucim na kucni wifi sa autobuske koja je 30ak m od zgrade. Znam nekad cak i u parku 70ak m od routera ufatit :)