KONFA DO 3000Km

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by p4ja, Sep 9, 2015.

  1. p4ja

    p4ja Komšija

    Hvala, med su medeni :D
     
  2. p4ja

    p4ja Komšija

  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Ta crnina mi je perverzna.. pfff. Sretno, bolje promjenio.
     
  4. zoi

    zoi Veteran foruma

    Izgleda baš elegantno i zategnuto, k'o bombon je ;)
     
  5. black

    black Komšija

    Koja je to grafulja? Najvise mi se svidja ovo vodeno.

    Poslano sa mog X80 Plus(H5C5) koristeći Tapatalk
     
  6. Decerto

    Decerto Komšija

    kad pomislis da si htio uzet mac naspram ove ljepote....
     
  7. p4ja

    p4ja Komšija

    Grafa je srednja zalost, R7 370, nisam mogao cekati do petka ponovo na onu prvobitnu, a vala mi i ne treba, dotu upalim samo.. Lijepo je ispalo. Hvala raja

    [​IMG]

    [​IMG]
     
  8. p4ja

    p4ja Komšija

    Da ne otvaram novu temu, pa cu pitanje postaviti ovdje.. Nakon sto sam updade bios, sad kada udjem u isti sav je nekakv mrljav, blurry.. Sta ciniti? Hvala
     
  9. KingT

    KingT Veteran foruma

    prvo druze trebao si postaviti sliku da vidimo kako problem izgleda.Onda koji BIOS s updateovo, od maticne ili graficke kartice?

    Ako je ploca u pitanju ta Asus ploca nema DUAL BIOS, tj dva chipa za BIOS, tako da ne mozes da se prebacisna drugi chip koji ima staru verziju BIOS-a da vidis da li problem jos tu.

    Probaj opet flashati BIOS, ili probaj vratiti stariju verziju, to sve mozes iz BIOS-a u EZ flash tool sa USB stickom sa BIOS-om.
     
  10. p4ja

    p4ja Komšija

    Ploca je u pitanju. To sam i odradio, zaljepio zadnju verziju, ali kada udjem u njega, sav je nekakav blurry, tipa kad je rezolucija neka losa i slicno.
     
  11. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Izvini, znam da je offtopic ali gdje si uzeo kučište i po kojoj cijeni? Baš ga dugo vremena tražim..
     
  12. p4ja

    p4ja Komšija


    evo sliba

    [​IMG]
    [​IMG]
     
  13. Vjetric

    Vjetric Aktivista

    Pozdrav,

    gledam da kupim novi PC, hvatam sad popuste oko blagdana ako ima kakvih. Do 2500KM, bez monitora. Zivim u Zg, inace iz Mostara, pa mogu i dole uzet ako ide preko Pika. Znaci PC za gaming i rad (autocad, office itd, nista previse zahtjevno), sa komponentama koje mogu nadograditi za koju godinu ako je potrebno (npr kupim sad jednu graficku i za koju godinu stavim dvije..) i volio bi da mogu vrtiti nove igre bez problema. Znaci jak racunar, ali ne sad da lupam novce bezveze u najnovije stvari.

    Gledo sam graficke pa vidim da neke imaju 3Gb DDR5 i skuplje su od ovih sa 8Gb DDR4 i slicno... neam pojma kako da ih usporedim.
    Isto tako da li je dobro kombinirat 2 graficke s vremenom i da li moraju biti identicne ili mogu biti razlicite, ali istog proizvodjaca.

    Pa vas lijepo molim da mi pomognete
     
  14. KingT

    KingT Veteran foruma

    Ne znam sta si gledao ali nema grafickih sa GDDR4 memorijom, bio je jedan pokusaj tamo 2007 sa HD3870 i to je sve.

    Znaci danas je za graficke standard GDDR5 mmeorija, a ima ih i sa HMB memorijom na AMD Fury/FuryX/Nano karticama(High bandwidth memory) i sa GDDR5X (na GTX 1080).
     
  15. Vjetric

    Vjetric Aktivista

    Ne znam ni ja sta sam gledo, krivo sam napiso. Sastavit cu nesto pa pitat najbolje
     
  16. Vjetric

    Vjetric Aktivista

    Jel treba sta mijenjat:

    i7 6700
    LC CC 95
    MSI B150M MORTAR
    KINGSTON H-X 16GB DDR4
    A-DATA SU800 256GB SSD
    TOSHIBA P300 1TB SATA III
    SAPP. RX 480 8GB NITRO+ OC
    GIGABYTE B700H 80+ BRONZE MOD.
    CHIEFTEC PLEXY MIDI ATX USB 3.0
     
  17. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Re: RE: Re: KONFA DO 3000Km

    Cooler za proc je jadan. I maticna mi djeluje mrsavo. Trebao si i cijene poredat pa da se vidi ima li sta bolje za iste pare.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk
     
  18. Vjetric

    Vjetric Aktivista

  19. KingT

    KingT Veteran foruma

    Re: RE: Re: KONFA DO 3000Km

    Ne znam odakle uziimas, na piku bi ustedio 60KM na procesoru i uzeo bi 6700K model (otkljucan) za 620KM http://www.olx.ba/artikal/23805437/intel-i7-6700k-skylake-4-0ghz-unlocked-novo/
    Maticnu bih uzeo ASROCK Z170 Pro4 DDR4 za 255KM http://www.olx.ba/artikal/19237250/asrock-z170-pro4-ddr4-novo/
    Napojna jedinica EVGA SuperNOVA GQ 650W za 195KM http://www.olx.ba/artikal/23808408/evga-supernova-gq-650w-gold/
     
  20. Vjetric

    Vjetric Aktivista

    Ok hvala na preporuci. Jel trebam bolji cooler za taj proc?