Kucni alati - nice to have

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by bhd, Oct 27, 2016.

  1. bhd

    bhd Veteran foruma

  2. zoi

    zoi Veteran foruma

    3 stoje za kućnu upotrebu? Jedino ako ne znaš šta ćeš s parama.
     
  3. Qler

    Qler Veteran foruma

    Kaze nisam toliko bogat da kupujem jeftine stvari.... jebi ga i ja jos nisam unimjer kupio, a zelja mi je, jer nemam para za Fluke...
     
  4. bhd

    bhd Veteran foruma

    Kaze nisam toliko bogat da kupujem jeftine stvari.
    Bas ovako kako kolega rece :)


    Kupujem nesto sto ce trajat dok je i mene, a ne da za 2 godine razmisljam o novom :)
     
  5. Haker

    Haker Veteran foruma

    Nije ovo skupo, ok je cijena i sigurno će te dugo služiti.
     
  6. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ma i ja misim, a opet u tom "rangu kvalitete" imal sta jeftinije, il bolje za iste pare ?
     
  7. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    makita ti je u rangu bosch-a
    i ja sam za tu opciju da se jednom kupi skuplje a kvalitetnije,jer sam se znao praviti i budala i kupovati jeftinije ili polovno i onda dok to polovno dovedes u isrpavno stanje,izadje 10% jeftinije nego da sam odmah kupio novo i bolje
    ja imam stvarno dosta kucnog alata i vecinom sam "sam svoj majstor" i precizan alat nema cijenu
    imam i rashabanu ubodnu pilu,bukvalno je beskorisna,nedavno mi je pregorila smiglerica "gorenje",njoj ima preko 30 godina ,jos uvijek imam gorenje busilicu,staru ali eno jos radi
    prije se alat pravio tako kvalitetnim,da je trajao vjecno a sada su neka druga vremena
    imam i motornu pilu,Husqvarna dao skoro 1000 KM za nju i evo 10 godina ni jednog jedinog servisa ili kvara...nije sada da je koristim svaki dan ali opet se koristi
    samo kvalitetno kupovati,neka je i skuplje...radije sacekati jos malo pa sakupiti pare i onda kupiti
    ja kad god odem u bau centre,ostanem baliti ovako za ovim makita ili bosch koferom sa aku busilicom i dodacima :D

    i da napisem nesto o einhel-u...kod nas je najzastupljenija marka
    kupio brat prije 2 godine hoblaricu,pravio klupe,stolove od drveta i treba mu i kupi neku od 100-120 KM...dodje kuci,pocne hoblati i nije radio sat vremena sa njom,puf,pregori :D
    tako da ovo hobi alat shvatajte bukvalno kao hobi alat,a to je ono da radi par minuta i pauza
    a sto se tice aku zavrtaca i busilica,bolje je novo i najjeftinije,nego uzimati polovno po pijaci,jer su tu baterije katastrofa,tacnije crkle su a baterija kosta oko 100 KM za bosch a obicno ne dodje uz polovnu ni punjac,pa je i to belaj
     
  8. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ja imam unimjer od 20KM vec 15 godina i super je :D
     
  9. bhd

    bhd Veteran foruma

    Pa tako nekako. Ono das 120 km i pokvari se od stajanja maltene :D i sta onda opet 120 i opet imas neki low lvl .. :D
     
  10. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Makita je vrh samo cu to reci.
     
  11. GV

    GV Komšija

    Jedino vodi računa o napunjenosti baterije. Ako ne koristiš često treba je ipak barem mjesečno puniti, misli da će ti to i pisati u upustvu.

    Sent from my ALCATEL ONE TOUCH P320X using Tapatalk
     
  12. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Ja sam se godinama drkao sa nekim knj cmi aku, na kraju puko film, uzeo produzni od 10 metara i kupio Bosh običnu u OBI-u za 60km.
    Valjala je zilion puta.
     
  13. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Kod mene Iskrin alat, ima mu bruku godina i još uvijek služi odlično.
     
  14. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    old school traje vjecno :D
    sada se za kvalitetan uredjaj valja dobro isprsiti i opet nece trajati kao ovi stari domaci
     
  15. Ninja

    Ninja Komšija

    Hoće, samo što rijetko ko kod nas može priuštit da se isprsi kako treba.
    I ne treba biti zaslijepljen percipiranom trajnošću starih domaćih uređaja. To je nešto kao Trigerova metla.

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  16. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja sam kupio neki dan na petrolu onu kutiju sa alataom, Scandinavian tools, 50% snizeno kad naspes goriva, 67KM meni se čini... Kombinerke, spicasta kliješta, čekić i set sarafcigera

    Sent from my Lenovo P1a42 using Tapatalk
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    I kod mene Iskrina bušilica. Nema joj smrti. Mislim da je starija od mene. Samo na tim stvarima se ne štedi. Traje a stalno treba. Cak i u stanu.

    A nema muškarca bez alata. Ja kad vidim da neko u kuci ima samo dva šrafcigera, kontam se zoveš li majstora kada sijalicu mijenjas.
     
  18. bhd

    bhd Veteran foruma


    Jebiga, ja tek od proljeca u svom po prvi put pa je sve ispocetka. Nije bas da se moze uzet tek tako alat.
    Al ev kontam neka raja mozda dodje na naselje pa da im kazem ovu gore navedenu makitu.
     
  19. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    kada imas alat,mnogo stvari mozes sam uraditi ,napraviti ili popraviti
    kada nemas alat,zoves majstora koji ti za jednu intervenciju naplati pola tog alata koji ti je trebao :D

    e sada,ima ljudi koje popravke ne zanimaju,pa im je normala zvati majstora ili ostaviti da visi,skripi,otpada
    ovih drugih je puno vise,mnoge znam :D

    ja ne cekam,nego pravim sam sebi i sa zadovoljstvom kupim sebi neki alat,znam da ce mi trebati
    skoro sam dobio od rodjaka aparat za varenje,na elektrode i moram se preko zime malo ispraksati variti,jer cu u proljece morati ogradu popravljati :D
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    Polako, jedno po jedno. Nije alat skup. Ja sam odrastao uz oca koji je sve radio u kuci pa preslo na mene. Majstora sam zvao samo kada bi TV crko. Svaki put kada vidim neki alat moram barem sitnicu kupiti. Uvjek zatreba. A kada sam isao živjeti van zenice zbog posla, nosio bih onu kutiju za alat. Da se nadje. Samo kazem, nemoj stediti i polako, sakupit ce se.