Kupovina Laptop/Notebook 1-10000KM - Svi upiti ovdje

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by apdejt, Feb 20, 2009.

  1. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Intel i SSD, lagana odluka.
    Taj CPU je bolji 20% iako je dual-core, graficka je takodjer nesto bolja iako se neces naigrati na sa jednom, a SSD je svemirski brod za HDD i zapravo ono sto ce donijeti osjetnu razliku u radu.
     
  2. bhd

    bhd Veteran foruma

    Treba mi preporuka za laptop za programiranje, working. max 1500CASH

    neke od statistika.
    min 8GB
    15.6
    Intel

    Hvala, treba mi sto prije info :(
     
  3. bhd

    bhd Veteran foruma

  4. emirr

    emirr Aktivista

    Kontam uzeti laptop za gledanje filmova online, youtube, ms office za posao, naletim na lenovo x200s jeftino(uspod 200KM). Moze li pokrenuti film u hd -u ili neka vasa preporuka lowend do 200KM?
     
  5. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Može pokrenuti film u hd ali to je 12" displej, svaka čast ako na njemu možeš gledati film sat i po ili dva. Meni je 15" minimum i to za YouTube klipove, ne za filmove.
     
  6. emirr

    emirr Aktivista

    Na 6" mobitelu mi nije problem :D tako da ce 12" biti taman :D
     
  7. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  8. emirr

    emirr Aktivista

    Pogledat cu svakako, hvala na preporuci...
     
  9. dtale

    dtale Novi član

  10. selvin

    selvin Moderator

    Ja bih isao na SSD svakako. Samo sto ovaj ima CPU stariji 2 generacije od prvog. Ali svejedno nije neka razlika. Ipak ce SSD napraviti vecu razliku.
     
  11. dtale

    dtale Novi član

    A grafika? Ne mogu nesto previse podataka naci o ovoj radeon 7600m
     
  12. selvin

    selvin Moderator

    Ma ja i ne gledam grafike kod laptopa pa nisam ih ni primjetio :D Obje su one tu negdje, mada se neces naigrati ni na jednoj (ako je to plan).
     
  13. dtale

    dtale Novi član

    Ma nije vala :D
     
  14. Decerto

    Decerto Komšija

    Da ne otvaram novu temu,moze li mi ko preporuciti dobar servis u zenici za laptope,treba ga ocistiti i zamijeniti pastu (dao bi im svoju mx4,da ne stavljaju neku kinesku :p ) . Procesor radi na 2.6ghz kad udjem u igru i onda se throttla na 2.0 - 2.2 ghz,jer temp bude oko 85-90c. (i7-2630qm).
     
  15. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    A da probaš sam očistiti? Zavisno od laptopa ima nekih koje je teže kao npr. moj moraš ga komplet rastaviti da ga očistiš a ima i onih gdje ti treba 10 min da to središ. Nije to bauk vjeruj.
     
  16. Mujka

    Mujka Komšija

  17. Decerto

    Decerto Komšija

    Vjerujem da nije ali tek sam uzeo laptop pa ne zelim da ja barkam,radije cu platiti 20 km pa nek neko ko je strucan to odradi.


    @mujka ; laptop sam uzeo polovan,ne znam kakve su temperature prije bile i da li ga je vlasnik odrzavao,ali pretpostavljam da dok se procesor throttla sa 2.6 ghz da mogu biti bolje.A laptop je ASUS K73SV (i7-2630qm,gt540m,8gb ddr3).
     
  18. emirr

    emirr Aktivista

    Firma je radila neku kompenzaciju sa bnc-om i imamo neki budzet od 2000 KM da potrosimo kod njih, direktorica hoce 2 laptopa u toj cijeni pa ako moze preporuka koja dva laptopa uzeti ili kombinacija racunar i laptop
     
  19. DSA

    DSA Aktivista

    Probaj sa Lenovo t ili w serijom nesto uklopiti, to je moja preporuka
     
  20. emirr

    emirr Aktivista

    Ok, gledacu da uklopim nesto od tih serija