Kupovina Laptop/Notebook 1-10000KM - Svi upiti ovdje

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by apdejt, Feb 20, 2009.

  1. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Imam problem sa punjenjem
    U pitanju je asus f555l model
    Sinoc gledao film jedan, i taman kad je zavrsio vidim ostalo mi 24% baterije
    Adapter je uredno bio ukopcan, kontam da je do produznog, ustekam adapter normalno u struju, i pocne puniti
    Ujutro ustao, prikopcao opet adapter u zid, upalim laptop i kontam ostavicu ga da se napuni dok se vratim iz trgovine.
    Medjutim kad sam se vratio, vidim laptop ugasen, ne reagira na punjac nikako.

    Sad kod onog dijela koji ide u laptop guma je malo napukla, koliko vidim to ne bi trebalo da utjece na punjenje, sve je u redu sa zicama, koje jedva da 'vire'

    Sad me strah, da nije do onog porta u laptopu, ili je do samog punjaca, sto je jos gore nemam kod koga trenutno usprobati nista. A najblizi jaran koristi jeb*** macbook.

    Ima li ko prijedlog, postoji li fora da istestiram da li je do punjaca iki do laptopa.
    I to bas danas mi se desi, petak, i moram dovrsavati zadacu iz c++.


    Heelp
     
  2. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Ako imas unimer ubodi u adapter i ispitaj, ako nemas a nisi plasljiv prisloni na jezik :) ako te pecne radi adapter. Ali po svemu sudeci prije ce biti da ti je problem u laptopu nego u adapteru.
     
  3. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Srecom ipak je do adaptera, uzeo sam drugi.

    Ne znam sta se desilo sa ovim, ali odjednom je prestao raditi
     
  4. igor.g

    igor.g Komšija

    Treba mi nov laptop za prijatelja do nekih 1000KM, 15"screen, prioritet je da su sto bolji integrisani zvucnici i web kamera (al da ne bude ostalo bas toliki shit, po mogucnosti i3/i5, dGPU, SSD).
    Kupuje nazor pa mu treba u Tuzli prodavnica(genelec, ingel, neutrino, imtec...), ili mozda Ekupi jer vidim tamo da su trenutno bolje garancije.
     
  5. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Nešto posebne zvučnike da će naći na laptopu u toj cijeni teško, može uvijek uzeti kvalitetnije zvučnike ili slušalice i ubosti na 3.5 mm ili USB. Moja preporuka da gledaš nešto od Dell insp. 5558 modela, Toshiba C55 ili neki model od Lenovo. Ima par modela sa SSD od 120GB, a od grafičke tipa GF920, dakle nije za neki gameing.
     
  6. trendsonic

    trendsonic Novi član

    Planirao sam uzeti polovan laptop i nasao sam neki dell DELL Latitude E6520(i5,4GB ram-a,NVIDIA NVS 4200M) pa me zanima da li postoje kakvi programi da ga provjerim tj testiram njegove komponente.A ja bi ga koristio za auto cad i neke jos sitne programe.Hvala
     
  7. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Isto kao i za PC, Heaven bench, Aida64, coretemp i gpuz za temperature. Samo što bih ja stavio još 4gige rama i po mogućnosti kakav SSD.
     
  8. bhd

    bhd Veteran foruma

  9. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    da ne otvaram novu temu, imam asus x555ln, i evo drugi put mi se u ova 2-3 dana desilo, kad ga upalim i taman prikljucim mis preko usb.a on se instant ugasi, cudno. nakon toga moram ga opet paliti i sve bude u redu.

    do čega bi moglo biti?
     
  10. kvaju

    kvaju Komšija

  11. Esh

    Esh HWB

  12. kvaju

    kvaju Komšija

    Hvala ti

    Poslano sa mog ONEPLUS A3003 koristeći Tapatalk
     
  13. zilet

    zilet Novi član

    Pozdrav svima, doslo je vrijeme da kupim nov laptop. Od marki uzeo bi Dell ili Lenovo, znaci samo to dvoje. od 1200-1300 KM sam spreman dati za laptop.
    Nasao sam ovaj laptop na ekupi http://www.ekupi.ba/Lenovo-IdeaPad-310- ... 31894.aspx
    pa pitam bolje poznavaoce koji se vise razumiju da li se isplati kupiti ovaj laptop? koje su mu mane? Da li je dobar za te pare, na papiru nije los cini mi se, ali me buni sto je takoreci jeftin u odnosu na neke druge laptope.
    Vidim ima SSD disk samo, da li je to dobro ili lose? i cini mi se da mu baterija nije jaca strana.

    Preporucujete li ovu kupovinu, uklapa mi se u budzet, ali nesto sam skeptik posto se bas ne razumijem.
    Hvala svima na odgovorima i savjetima.
     
  14. haris.valj

    haris.valj Novi član

    @Zilet Ukoliko želiš jači laptop, bježi od ovog U na kraju i5-6200U jer je to oznaka za ultra low power usage. Njegov TDP je 15W i stedi bateriju. Radni takt mu je 2.3 a turbo boost 2.8. Ako nisi mislio igrice igrati u fullu može poslužiti, ako možeš sačekati skupi još 200-300 KM i uzmi bez U oznake, gledaj da je M, jer je njegov radni takt 2.8+, a turbo boost ide do 3.4+. Također U procesor je zalemljen na ploču, i nećeš ga moći promjeniti.
     
  15. zilet

    zilet Novi član

    Ono sto trazim od laptopa je da sto manje steka, odnosno da brzo otvara aplikacije i browser. Mislim negdje sam procitao da je zato bolje uzeti laptop sa SSD diskom i da tu procesor ne igra veliku ulogu. Na laptop bi Instalirao win 10-tku a od igrica bi igrao samo world at arms. Znaci laptop bi koristio vise poslovno (office, autocad, photoshop i za multimediju i surfanje u slobodno vrijeme).
    Ono sto me buni je sto sam imao misljenje da su laptopi sa SSD diskom skupi, a vidim ovaj na linku ima SSD a nije skup. Pa ne znam u cemu je fazon?
    Zato pitam da li je ovaj Lenovo sto sam nasao dobar izbor?
     
  16. haris.valj

    haris.valj Novi član

    Što se tiče Lenova dobro će poslužiti. SSD od 256GB je 170 KM. I laptop je jedno 20x brži sa SSD diskom, jer mu obični HDD pravi usko grlo.
     
  17. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Da li postoji mogucnost da se resetuje bios tj da ne trazi password pri ulasku u isti.

    U pitanju je hp 4320s.



    Sent from my E6653 using Tapatalk
     
  18. Almir

    Almir Komšija

    ja sam uzeo lenovo nekad davno u genelecu neki z model i7 1tb 4gb , solidan laptop, doša hdd , kasnije ubacio ssd i to je bilo pravi upgrade, mana, ovaj moj na sredini kad se pritnisne tastatura kao malo ulegne tj propadne tastatura ništa spešel ali vrijedno spomena inače je tijelo od aluminija ili neke imitacije, dosta povoljnije za održavanje od black glos i sl sranja....
    takođe bi naveo da monitor tj poklopac je na par mjesta plastika pukla ništa naročito sad neznam da li su to djeca sjebala ili šta već. a ostalo sve 10, inače često drndam po premier pro i sličnim adobe progamima i sve top.
     
  19. zilet

    zilet Novi član

    Odlucio sam se ipak za ovaj laptop: http://www.genelec.ba/lenovo-ip-310-15- ... m00lnsc-p2
    Isti je model kao onaj prethodni sto sam stavio, samo ima jaci procesor i vise RAM memorije, tako da cu sacekati da skupim jos 200 KM i onda ga narucujem.
    Nadam se da se isplati dati malo vise love i dobiti jaci laptop.

    @haris.valj Tesko je kod nas naci procesor sa oznakom M, vecinom su ovi sa U
    @Almir znaci ssd je tito za laptop, nadam se da ce i mene ovaj sluziti dugo kad ga uzmem.
     
  20. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Razlika izmedju ta dva procesora je skroz minimalna, i RAM sa 6 na 8 nije neka razlika.
    To nije vrijedno 300KM razlike.