Kupovina monitora - sve upite postavljajte ovdje

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Konjislav, May 6, 2008.

  1. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Biće u toku dana nadam se, eventualno sutra.
     
  2. selvin

    selvin Moderator

    I ja cu se odluciti na nesto tako, mada sve nesto kontam da mi je 40" preveliko za monitora. Roditelji imaju 39" LG LED TV, pa mi izgleda ogromno. Vjerovatno bih onda isao na 32". @Neo ti rece da vec koristis 32" kao monitor?
     
  3. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ja sam iskopao acer 32 gsync, cini se da cu njega ubost.
     
  4. selvin

    selvin Moderator

  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Aha, do neki dan sam imao LG 32LK450. Bilo je sasvim taman i bio je odličan model, ali u zadnje vrijeme sam osjetio da mi nedostaje veći dpi.
    A što se tiče ovoga gore, vidio sam oba u radnji, i 40" ima uniformnije osvjetljenje od 43" modela koliko sam mogao vidjeti u tih 10-tak minuta. Bilo je očito na bijelim i sivim pozadinama. Danas bi trebao stići pa dok ga postavim na zid i sve reorganiziram trebaće par sati.
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Hehe.. Meni su se malo "stabilizirale" reklame, više su relevantne. Nema mnogo gluposti kao prvih dana i ako se i sada nadje neka na meni nepoznatom jeziku gdje ne znam ni sta reklamira.
     
  7. Bishop

    Bishop Novi član

    Planiram da stavim 32" 1920x1080, na zid ispred radnog stola.
    Gledao bih u monitor sa nekih 110cm udaljenosti.
    Samo nisam siguran da li je to preblizu? Kakva su tvoja iskustva?
     
  8. selvin

    selvin Moderator

    Ne bih ja to, premala je to rezolucija, mada nisam probao... Je li ima neki 32" a da je UHD, nema jelde? Najmanji je upravo 40"?
     
  9. Sena

    Sena Veteran foruma

    32 uhd su svi preko 1000 eura, mislim na monitore koje valjaju, a ne tn smece.
     
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Sumnjam da ima 32" UHD televizora, barem od ovih poznatijih brendova. Možda Toshiba ili neko drugi radi 37", ali nisam siguran. Sve ostalo su preskupi monitori, i to često budu sa TN panelima.
    @Bishop - To je sasvim ok, kod mene je bio na manje od metar pa nisam imao nikakvih problema.
     
  11. selvin

    selvin Moderator

    Bojim se da ce mi poslije kombinacije 24+22 kod kuce ili na poslu 24+19, biti prevelik taj od 40". A sa tim 32" full hd cu samo izgubiti na radnoj povrsini jer sad imam gotovo duplo vise prostora sa 24+22. Jedan je full hd, drugi 1680 x 1050.
     
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    4K ekran možeš podijeliti na 4x 1080p ekrana, tako da imaš mnogo površine za bilo koji posao. Mislim da se softver za to zove DisplayFusion.
     
  13. Bishop

    Bishop Novi član

    @Neo Bahamut Zero

    Super. Hvala za info.
     
  14. selvin

    selvin Moderator

    To je super, nego govorim za 32", samo bi izgubio povrsinu (22" monitor bi izbacio) i dobio zoomiran sadrzaj u odnosu na 24" Full HD. Zato bolje prelomit odmah na 40" UHD i rijesit problem. Ali se bojim TV-a od metar ispred sebe :D
     
  15. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Kamera na ovom telefonu je poprilično loša, ali evo kako izgleda otprilike. Nisam stigao da ga postavim na zid, to ću za vikend uraditi:

    [​IMG] [​IMG] [​IMG]
     
  16. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Dupli post, ali nekoga će možda zanimati. Uglavnom testirao sam ultrawide rezolucije (centered CVT-RB timing), i na ovom 40" tv-u ispadne ovako: ~25" 2560x1080, ~27" 2560x1440, ~34" 3440x1440. Ova zadnja izgleda najbolje, baš sam se ugodno iznenadio.

    [​IMG]
     
  17. selvin

    selvin Moderator

    Extra, je li se to mijenja direktno na TV-u ili kroz program neki?
     
  18. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Nikakav program, sve ide preko Radeon drivera (sigurno radi i na Nvidiji). Na TV-u je samo važno da bude uključen PC Mode i UHD Color.
     
  19. Esh

    Esh HWB

    Iz ove perspektive kako si fotkao djeluje kao neki 27", u vrh glave :)
     
  20. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ne valja kamera. :D
    Kad ga postavim na zid napraviću sa SLR-om poštene fotke.