Kupovina monitora - sve upite postavljajte ovdje

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Konjislav, May 6, 2008.

  1. Esh

    Esh HWB

    Spominjao sam par puta, ali mislim da mi nisi napisao.. Je li PWM-free ili? Mada taj flickering neki ljudi i ne primijete..
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Nisam primjetio, ali evo sa testa US modela (identičan ovom):
     
  3. Ninja

    Ninja Komšija

    Može li se kako kod nas nabaviti neki monitor rezolucije 2560×1600? Ako ne, koji biste preporučili na 2560×1440? Nije mi bitno koja je matrica, može i TN.
    Mogu i druge preporuke, bitno je da bude najmanje 1440p. Cijena da ne bude puno preko 1000 KM.
     
  4. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ja sam prije tri godine platio dell 2713hm oko 1090km, tako da sada se vjerovatno za par stotina km manje moze naci jednako kvalitetan ili cak i bolji.
     
  5. Ninja

    Ninja Komšija

    Sad su dellovi te rezolucije oko 700-800 KM.
     
  6. efo

    efo Komšija

    Mene zanima jel ovaj monitor vrijedi 460 KM (preko firme): http://www.lg.com/global/business/monit ... 27MP68VQ-P

    Mogu takodjer uzeti i 27MP38VQ-B, koji je vidim 500 KM u Imtecu za 375 KM, ali ovaj iznad je dosta bolji (njega nema u Imtecu). FreeSync mi djeluje interesantno, vjerovatno predjem na neku AMD mid range grafu ubrzo. Takodje ce mi sluziti za obradu slike povremeno, mislim da je dobar izbor (ovaj prvi)?
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    1080p treba ganjati max do 24". Sve preko treba ici na vecu rezoluciju. Ja i na 24" primjetim piksele.. recimo na tom smajliju.
     
  8. efo

    efo Komšija

  9. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    I ja cu gledati neki monitor na iza nove samo ne znam sta uzeti haj da uzmes neki solidan 4k treba nova karta pa sam konto mozda bolje uzeti solidan 1440p na 27 inca recimo. Ima li ko kakav prijedlog?

    Neki dan sam gledao u saturnu lg neki 4k 27 inca premocan a onda do njega 32 inca full hd odron pikseli po centa.

    Efo tolika dijagonala na full hd je no go definitivno.
     
  10. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ovako je odprilike
    Do 24 inca - 1080p
    Do 27 inca - 1440p
    I 4K neka minimum dijagola bi bila 32, sve ispod je presitno i neupotrebljivo bez scalera.
    Meni bas sad stize acer predator 32 gsync, mrcina.
     
  11. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Koristio sam kod prijatelja 29 ultra wide 2560 x 1080 i meni je sasvim ok. Naravno, da imam pare uzeo bi 1440p na 29, ali to već košta.

    Isto tako za 1440p treba jača kartica, tako da je to dobar trošak.
     
  12. efo

    efo Komšija

    Upravo. Kakva su mu iskustva sa ultra wide monitorom, jel zadovoljan il bi da ponovo uzima uzeo 16:9?
     
  13. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    On je oduševljen, prešao je sa 22 na 29 radi programiranja i dizajna. Savršeno mu odgovara. Mislim da se ne bi vratio na 16:9 jer ovako ima puno više prostora za rad koji mu je potreban. Sve na jednom mjestu. Neko moje mišljenje jeste, da je monitor izvrstan za filmove, video obradu, programiranje, web dizajn, ha hu.. tako da sebi želim da uzmem isti monitor jer se bavim sličnim stvarima. Gledao sam po piku ali ovi kreteni od prodavača zavlače sad će biti, eto sad nema, doći će, pa nema. Nažalost, kod nas u radnjama nisam primjetio da se prodaju 29 UW modeli.
     
  14. efo

    efo Komšija

    Pa taj sam i ja linkao gore da ga mogu za 550 nabaviti. Samo ce ti garancija biti preko firme u kojoj radim, sto je blaga komplikacija. Taman ti Aldine prvi kupis pa ja pogledam kod tebe pa i sam skontam hocu li taj ili neki drugi :) :)
     
  15. nikolamo

    nikolamo Novi član

    Ja imam 34" LG34um67 2560*1080, meni je monitor odličan, nemam nikakvih problema sa veličinom piksela. Probao sam i 29um67, ali mi je to malo bilo, 29" ultrawide su visinom isti kao 24" monitori. 34uw su visiniom kao 27".
     
  16. efo

    efo Komšija

    u prijevodu imas istu velicinu piksela na tom monitoru kao i full hd na 27 inca. Tako sam i mislio, da nece biti problema sa velicinom piksela kako neki galame :). Sto se tice 34", ovaj imam u ponudi: http://www.lg.com/us/monitors/lg-34UM88 ... de-monitor

    ali je 1420 KM sto mi je definitivno preko zamisljenog budzeta od 500-600 km za monitor. Mozda ipak uzmem full hd 27-micu (LG 27MP68VQ) za 460, cini mi se kao neki best buy.
     
  17. nikolamo

    nikolamo Novi član

    Tako je.
     
  18. efo

    efo Komšija

    Zapao mi je za oko jos i ovaj: https://www.asus.com/Monitors/VZ249H/overview/

    Da li iko zna ista o ovom modelu, na google-u nema skoro nista. Pretpostavljam da je ovogodisnji model, lici na MX seriju koja je bila dosta dobra. Dosao bi me oko 320km, pa razmisljam jel isplativiji od LG-a iznad (27MP68VQ) koji bi me dosao 460km.
     
  19. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    A gdje ti radiš, msm preko čega nabavljaš stvari? Za koliko budu dostupne?

    Idem vani uskoro, pa možda ga i vani nabavim.. sve zavisi od cijene, i kako ga preko granice tušnut da carinu ne plačam.
     
  20. efo

    efo Komšija

    Comtrade je dobavljac, i kako imamo ugovor, dobavljamo stvari preko njih po njihovoj nabavnoj cijeni. Dostupne isti dan ako se dovoljno rano naruci, u suprotnom sutradan (jer se sve nalazi u njihovom skladistu u Sarajevu).