Kupovina OS Win 10

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by sumeir, May 14, 2017.

  1. sumeir

    sumeir Komšija

  2. Vedo

    Vedo Moderator

    Uzmi slobodno sa eBaya, i ja sam,15ak KM bilo, radi sve super.

    Ev ga, 2000 komada covjek vec prodao

    Look at this on eBay http://www.ebay.co.uk/itm/182503658590

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk
     
  3. bhd

    bhd Veteran foruma

    I ja sam uzeo sve pet :D 12 $ bio.
     
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    mozda ti zato crasha, probaj neki drugi key :D
     
  5. bhd

    bhd Veteran foruma

    ne crasha zbvog toga, nego glupi windows nikad nisu ispravili bug nekakav, pratim njihov forum. :D
     
  6. igor.g

    igor.g Komšija

    ja kupio za 10km, isto preko ebaya :p
     
  7. kio

    kio Komšija

    ^same
     
  8. senad_986

    senad_986 Komšija

    Kakva je varijanta s ovim Win10 kljucevima - radi li i nakon obaranja sistema, je li vezano samo za jedan PC ili se moze nakon deaktivacije, aktivirati na drugom?
     
  9. Ninja

    Ninja Komšija

    To su OEM ključevi, vežu se za jedan PC.
     
  10. sumeir

    sumeir Komšija

    Hvala svima na odgovorima.

    Samo još jedno pitanje .

    Ovaj OEM je vezan za matičnu, jeli tako ?

    Što znači u slučaju bilo kakvog upgrade-a licenca je nevažeća.

    Pitam jer imam u planu krajem godine preći na AM4 ili šta već bude najbolje za pare tada.

    Hvala.
     
  11. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ako mijenjas maticnu neces moci aktivirati kad reinstaliras win. Prije se moglo ganjati sa MS supportom pa ti oni aktiviraju, ne znam koliko je to aktuelno sad ali vala za 10 eur ne bi se peglao a vrijedi desetka itekako tih para. To je sto ja znam sto je prije bilo ne znam da li se mijenjalo sta zadnje vrijeme.
     
  12. Ragnarok

    Ragnarok Komšija

    Zamjenom ploče gubiš OEM licencu i nećeš moći aktivirati ključ na novoj ploči. MS Support će te jednostavno odbiti.

    Dodatni problem kod kupovine OEM licence, inače dolazi kao COA naljepnica na računaru. U slučaju kakvog problema sa aktivacijom licence MS ti traži da uslikaš COA naljepnicu i pošalješ u sklopu obrade slučaja. Ako im pošalješ račun sa ebay-a odakle si kupio ključ velika je vjerovatnoća da će ti odbiti podršku. Ako si dobio sliku COA naljepnice sa ključem onda nemaš brige.
     
  13. Vedo

    Vedo Moderator

    15KM kosta ovaj OEM , pa nije valjda problem opet ga kupit kad zamjenis maticnu (jednom u par godina). Logicnije nego izvaliti mnogostruko vise odmah za non-OEM licencu.