Kupovina volana

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Triforce, Mar 16, 2013.

  1. Triforce

    Triforce Aktivista

    Imate li vi nekih savjeta oko kupovine ovog cuda? Pogledao sam ponudu na nasim stranicama i to je vecinom ACME ili Canyon ( kostaju od 40 do 70 km, i ima onaj logitech od 500km :smt005 ). Isto sam gledao polovne i vidio da momak prodaje logitech formula force za 50km.

    A mozda je bolja opcija da uzmem gamepad tipa xbox ili logitech f710
     
  2. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Gamepad X360 i ljepota ako ne nadjes volan..
     
  3. igor.g

    igor.g Komšija

    Za te pare nema kvalitetnog volana, jedino kakav polovan Logitech (koji nije dosta koristen) da nadjes a oni su oko 100km(MOMO, Driving Force..)
    Ako ne mozes da se ispruzis do stoje i ne volis polovno onda wired x360 gamepad ili ps2 sa usb adapterom
     
  4. Vedo

    Vedo Moderator

    Logitech MOMO (nekad bio 100 KM nov, nema ga vise u prodaji, sad se krece oko 100 KM polovan), svi ti ostali su igracke spram njega. Pravi force feedback ne moze zamjeniti nikakva vibracija i sl. Halali 100 KM i uzmi njega, neces se pokajati. A uvijek ih je lako prodat, izigras se, tushnes ga za cvaju manje i to je sav gubitak.
     
  5. Triforce

    Triforce Aktivista


    Momo je cvrst i cool zbog mjenjaca, ali poskupo...

    http://www.pik.ba/artikal/4574902/pc-vo ... -force-gp/ Mislio sam na nesto kao ovo kad sam spomenuo polovni logtech, ali eto mozda je bolje da doturim 20km i uzmem xbox wired.
     
  6. Vedo

    Vedo Moderator

    samo cu ti reci da je volan sa FFom i bez njega nebo i zemlja. Kad ulijeces u krivinu, FF ti chupa volan, kao da imas pravu inerciju koja ti ne dozvoljava da namotas. Nemoj uzimat nesto bez FFa. Gdje ima taj Xbox wired?
     
  7. Haker

    Haker Veteran foruma

    Vedo ti fino kaze. Ti od 70km su cisto bacanje novaca. Ako mozes dati 70km za smece, onda 100km ne bi trebalo da je problem za pravu stvar. Ovisi sta vozis, ja sam ih tri promjenio i bio tek zadovoljan sa tim od 500km. Za simulacije sve ispod toga je trganje zivaca, dok sa druge strane za arkade volan i ne treba, dovoljan je dobar gamepad.
     
  8. Triforce

    Triforce Aktivista

    Pa moze se reci da furam simulacije. Trenutno igram Shift 2 i nije losa. Ne pada mi napamet da igram rFactor, PR i tako to bez barem gamepada :D

    Uglavnom hvala momci na informacijama. Necu uzimati volan jer nemam dovoljno para za neki dobar, ali eto mozda uzmem nekad gamepad.
     
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    Uopste ne znaci ako volan nema ff da je los, znam neke "profi" volane bez ff-a. Ja dok sam imao volan bez ff-a imao sam bolja vremena u svim simulacijama dok sa ff-om sve to postaje teze i nekako neprirodnije ali eto kao "pribliznije stvarnoj voznji". Uglavnom za kvalitetno igranje simulacija ti treba volan sa sto kvalitetnijim potenciometrima, sto je opet vrlo tesko naci u tom cjenovnom segmentu koji tebi odgovara :). Ja sam prije g25 imao formula gp bez ff-a kod kojeg sam zamijenio glavni potenciometar sa vrlo kvalitetnim i naigrao sam se igara i vise uzivao nego sa g25.
     
  10. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Igrao sam dosta sa g27 i jeste poprilično mastan sa cijenom ali kada ga jednom probaš znaš zašto je takva cijena. Po meni sve ispod g25/g27 je bacanje para jer nije to to.
     
  11. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    cuj sve ispod g25/g27 bacanje para. pa za nekog ko ne koristi g25/g27 par sati dnevno, upravo g25/g27 sa cijenom 500+KM-ova je bacanje para :lol: :lol: pogotovo s obzirom na nase uslove. pa za 500KM mozes kupiti yugu i vozati ko covjek :D :D ne kazem da jednu od te dvije konzole nije fino imati, ali su preskupe. Na kraju krajeva, MOMO je sasvim dobar, i ja ga imam. Cak stavise, velik broj automobila, kamiona, autobusa je danas automatik, pa H shifter i nema neku preveliku ulogu, sem ko se hoce bas zazati s tim saltanjem. Ja u ETS2 koristim sekvencijalno shiftanje (gear + i gear -), i sasvim mi je realna takva voznja, u odnosu na voznju tastaturom.
     
  12. Haker

    Haker Veteran foruma

    Dmr de mi navedi te profi volane bez FF-a. To sto su tebi bila bolja vremena sa tim kanta volanom.samo znaci da lose vozic.Ja sam se takmicio u ligi gdje sam bio spreman dat 500km za jednu desetinku po krugu. Kad radis dvije sedmice na set up-u bolida pred utrku, onda presudnu ulogu igra sa cime vozis. Ko nema namjeru tako koristit volan, onda je cisto bacanje novaca skup volan da bi bacio utrku u nekoj arkadi. Momo je ok, ali ovi od 70km nevaljaju ni za arkade, bolje je onda gamepad.
     
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

    Kad si toliki specijalac trebao bi sam znati za te volane.
     
  14. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa ne znam, zato te i pitam.
     
  15. dmr

    dmr Veteran foruma

    razocaro si me.
     
  16. Vedo

    Vedo Moderator

    Bez uvrede, al porediti volan sa FFom i bez je nemoguce ;)
     
  17. Haker

    Haker Veteran foruma

    Još ga nije naveo :lol:
     
  18. dmr

    dmr Veteran foruma

    fakat si razocarao, toliki specijalac :D
     
  19. dmr

    dmr Veteran foruma

    Zavisi sta poredis kod volana. Ja sam rekao da sam imao brza vremena sa volanom bez ff-a sto ce ti mnogi potvrditi. Jednostavno sa ff-om ne mogu nikada odraditi kontru tako brzo kao na volanu bez ff-a, bar sto se tice g25/27. Za mogucnost brze kontre se ipak treba iskesirati duplo vise love za t500 rs :)
     
  20. Haker

    Haker Veteran foruma

    To je totalna izvaljotina i jednostavno nije tačno. Vjeruj da se ne može opalit kontra ljudi bi koji se takmiče svi koristili volane bez FF-a od 100km. T500 jeste dobar volan, ali totalno u klasi G27, možda mrvu bolji.
    [​IMG]
    Gdje te club sport pedale koštaju dodatnih 150 eura. Skup da, ali svakako najbolji. Još nisi naveo taj profi volan :lol: