Kupovina volana

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Triforce, Mar 16, 2013.

  1. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ja se utrkivao u ligi gdje smo imali prvenstvo i gdje su se pol pozicije odlučivale u hiljadinkama, a set up bolida spremao dvije sedmice prije utrke pa mi nije smetalo. Ugl zavisi ko sta trazi od volana, ali sto se tice da ce te volan zakinuti u nekoj ultimativnoj brzine ne!a sanse.
    Mada moram priznat da ne kontam kad ulupate toliko love u volan da malo Forzu vozite, mislim, ja sam to radi brzine i bio sam spreman dati love koliko treba za jednu desetinku po krugu :D I koliko vidim od G25 volani nisu mnogo napredovali u smislu da trebas sad kupovati nobi ko vec ima G25.
     
  2. Vedo

    Vedo Moderator

    Ma gdje nisu napredovali, (ako izuzmemo direct-drive volane) vidi samo Fanatec CSW2 base i Porsche volan kao i one V3 pedale. Cudo tehnologije -servo motor, real-size volan, load cell kocnica,real-feel kvacilo, 3x jaci ffb od G27 itd. Ali i kosta, 3.100 KM..
    Ja ne uzimam rad vremena po krugu, vec bas uzivam u ovoj virtuelnoj voznji, a mimo Assetta mi se Forza svidja radi "tezine" auta i izbor od preko 450 auta.
    Vidim za 10ak dana izlazi Thrustmaster TX base, T3P pedale i kozni Ferrrari volan, pack,oko 1000 KM. Al Boga pitaj jesul rjesili probleme sa tom TX bazom :/
     
  3. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma mislio sam na Logitech volane. Fanatec je uvijek bio preskup i teško dobavljiv.
     
  4. Vedo

    Vedo Moderator

    A sto se tice Logitech volana, jedina razlika G25 spram G27/G29/G920 je helical gears, pa je volan nesta tisi, ostalo sve je u bobu isto. Steta, al navodno volani sa kaishom nema sanse da izduraju poput ovih sa zubcanicima, vjerovatno Logiju dopizdio RMA proces i dijeljenje dzaba hardvera, pa su zato preskocili kaish.
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    Sta ode, pukne kais? To je najmanji problem za zamijeniti.
     
  6. Vedo

    Vedo Moderator

    Motor cikne valjda, siv dim iz volana i smrad. a druga mana je sto postane nemoguca kalibracija volana, pa ga na startu vrti do besvijesti.
     
  7. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Na kraju ispada da sta god kupis nevalja ? :D
     
  8. Haker

    Haker Veteran foruma

    Meni je G25 bio najkvalitetniji komad hardwarea sto sam ikad imao. Nevjerovatno koju toturu stvar moze izdrzati i kada sam ga prodavao bio kao nov.
     
  9. Vedo

    Vedo Moderator

  10. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Re: RE: Re: Kupovina volana

    Adapteri su obicno 110/220v. Ja sam npr punio laptop i telefon samo sa adapterom za uticnicu u Londonu. Ruzan im brate onaj utikac :)
    Ali Da se zamijeniti.
     
  11. Vedo

    Vedo Moderator

    Kakvi moroni, raja javlja da G920 nema ffb na PCu, a Xbone/PC kompatibilan.. dodje mi da uzmem opet t500 sa f1 rimom i cao dzaci, ne mozes vjerovat..
     
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Pa to je onda do drivera.
     
  13. Vedo

    Vedo Moderator

    Ma znam da je do drivera, al jel moguce da neko izbaci volan bez da ga je i testirao na PCu..cirkus
     
  14. Vedo

    Vedo Moderator

    Legao T300RS Alcantara Edition, dosao me ni 100 KM skuplje preko PeroP sa Pika (u poredjenju sa amazon.de), 2 god garancije.

    T300 ima nesto detaljniji ali i slabiji FBB od T500, vent je skroz necujan. T500 ima jaci FFB i vent zuji ko lud nakon 5 minuta igre.

    Thrustmaster kaze da je ovo ista alcantara koja se stavlja na prave Ferrarije, ja im vjerujem :) Cak i mirise kao novo auto xD

    [​IMG]
     
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    E to je vec setup za simulacije voznje. :D
     
  16. Haker

    Haker Veteran foruma

    Uh, vedo predobro izgleda, totalnop hard core :D
     
  17. donjapa

    donjapa Overclocker

    Jadna prnja! De nam jednu kompletnog setupa da vidimo, dobro si to skockao.
     
  18. Vedo

    Vedo Moderator

    Novi Thrustmaster volan. Ova nazad izbocina bi mogla biti zbog toga sto je direct-drive?!

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  19. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Da li neko prodaje neki dobar volan?
     
  20. Vedo

    Vedo Moderator

    para limit?

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk