Kvalifikacije za SP 2014

Discussion in 'Generalna diskusija' started by selvin, Nov 16, 2011.

  1. selvin

    selvin Moderator

    Da se lagano zatvara stara tema i otvara nova jer je uskoro odredjivanje termina i redoslijeda utakmica, koje ce se obaviti 18.11. u Bratislavi, dakle u petak.
    Pravila su ostala ista kao za prosle kvalifikacije za SP, prvoplasirani ide direktno, a najgori drugoplasirani ispada. Malo razlike u odnosu na EP gdje najbolji drugoplasirani ide direktno. Dakle, ovdje bit drugi i nije neka sreca :D

    Nasa je grupa G, najlaksa dosad:

    Greece
    Slovakia
    Bosnia and Herzegovina
    Lithuania
    Latvia
    Liechtenstein

    Link: http://en.wikipedia.org/wiki/2014_FIFA_ ... FA_Group_G

    Raspored utakmica:

    1. kolo: Lihtenštajn – BiH (7. septembar 2012. godine)
    2. kolo: BiH – Latvija (11. septembar 2012.)
    3. kolo: Grčka – BiH (12. oktobar 2012.)
    4. kolo: BiH – Litvanija (16. oktobar 2012.)
    5. kolo: BiH – Grčka (22. mart 2013.)
    6. kolo: Latvija – BiH (7. juni 2013.)
    7. kolo: BiH – Slovačka (6. septembar 2013.)
    8. kolo: Slovačka – BiH (10. septembar 2013.)
    9. kolo: BiH – Lihtenštajn (11. oktobar 2013.)
    10. kolo: Litvanija – BiH (15. oktobar 2013.)
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    O neeee vise!
     
  3. KingT

    KingT Veteran foruma

    Fkt fina grupa..

    Sretno momcovi.. :smt006
     
  4. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Živi bili i baraž dočekali. :mrgreen:
     
  5. selvin

    selvin Moderator

    O daaaaaaa, sad ili nikad! :mrgreen:

    Vidjecemo raspored za koji dan, nadajmo se da cemo odmah imat sa Grckom utakmicu i to u gostima. Da se rijesimo odmah, da ne cekamo kao sa Francuskom zadnju :D
     
  6. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Trebao je kolega sa titulom "Casnik za moral" otvoriti temu, prosli bi direktno 100%, ovako je veliko pitanje.
     
  7. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Biće bolje u sljedećim kvalifikacijama, mislim poslije ovih za WC.
     
  8. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ako odemo u baraž tačno ću se bacit pod kamion :D
    Grupa je prelaka ali ne treba apsolutno nikoga podjcenjivati. Mi smo se malo uzdigli a sinoć smo vidjeli ko smo i što smo i gdje nam je mjesto. Ako budemo imali pristup kao i u ovim kvalifikacijama ne sumnjam da je baraž minimalno šta se može postići. Realno Slovaci su solidni imaju par odličnih igrača Kucka i Hamsik i znaju biti neugodni ali mi smo sigurno kvalitetniji. Grci su opasni ma koliko god imali slabih imena, ipak su oni repka koja ima i glavu i rep što bi se reklo, sreća nema više onog Rehagela :D
    Neće tu biti nekih igrača kako se priča npr. Rahimić, koji je veliki gubitak ali ostat će ovi mlađi iskusniji i zreliji tako da sam uvjeren u dobar plasman.
     
  9. bhd

    bhd Veteran foruma

    za godinu dana.... pfff.. otkad cekam da nas gledam na eu, ili sp....
     
  10. selvin

    selvin Moderator

    Za godinu utakmice, ali prekosutra odredjivanje termina ako se uspiju dogovorit, ako ne, onda FIFA odredjuje, vjerovatno izvlacenjem nekim i slicno.
     
  11. becke

    becke Aktivista

    Procitao sam danas da ce pokusati dobiti sto lakseg protivnika za prvu utakmicu.
     
  12. selvin

    selvin Moderator

  13. Esh

    Esh HWB

    Sustina price je na kraju da se ne smije ponoviti Albanija (naravno, ako zelis da igras na prvenstvu). Umjesto Albanije ubaci proizvoljno neku drugu ekipu :D
     
  14. selvin

    selvin Moderator

    Editovao sam i prvi post. U 7-8 kolu ce se znati gdje smo i sta smo :D

    Raspored utakmica:

    1. kolo: Lihtenštajn – BiH (7. septembar 2012. godine)
    2. kolo: BiH – Latvija (11. septembar 2012.)
    3. kolo: Grčka – BiH (12. oktobar 2012.)
    4. kolo: BiH – Litvanija (16. oktobar 2012.)
    5. kolo: BiH – Grčka (22. mart 2013.)
    6. kolo: Latvija – BiH (7. juni 2013.)
    7. kolo: BiH – Slovačka (6. septembar 2013.)
    8. kolo: Slovačka – BiH (10. septembar 2013.)
    9. kolo: BiH – Lihtenštajn (11. oktobar 2013.)
    10. kolo: Litvanija – BiH (15. oktobar 2013.)
     
  15. Esh

    Esh HWB

    Jedino je pitanje po cemu smo odlucili da smo bolji od Grcke i Slovacke? :D
     
  16. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ma poderat ćemo ih. Ko i Portugal.
     
  17. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Slovaci zgubili prijateljsku od Luxemburga a i od nas kao domaćini prije godinu dana. U zadnjim kvalifikacijama za EURO od Armenije u 2 utakmice primili 7 :smt003 komada a dali 1, zaista djeluju moćno kada su im zvijezde igrači poput Škrtela, Zabavnika i Kucke :D

    Mene više brine Grčka koja nije jaka kao nekada ali ima 5-1-0 protiv naše reprezentacije i toga me je strah. Ali sam 100% uvjeren da BiH ima trenutno bolji tim. Ne treba nikoga podcjenjivati da se to ne obije od glavu ali isto tako valja vjerovati u svoje sposobnosti.
     
  18. Zlatan

    Zlatan Komšija

    I Hitzfeld je sa Svicarskom izgubio sluzbenu protiv Luxemburga na domacem terenu pa je svejedno otisao na SP kojeg mi nismo vidjeli...dakle tko je bolji tek ce se vidjeti...grupa je prilicno izjednacena s tim sto ove 2 repke imaju bolje rezultate od nas zadnjih podosta godina.....ja bi bio zadovoljan da se nastavi niz dobrih i stabilnih igara pa makar se ne plasirali....
     
  19. Pionir

    Pionir Overclocker

    Moje misljenje je da nakon poraza od Portugala, nasa reprezentacija treba osvjezenje-nove igrace.

    Novi igrac ili igraci bi trebali biti na sredini terena, posebno da su visoki i jaki ...

    kao npr Viera, Gattuso, Yaya Toure, Zidan, Edinson Cavani , Raul, Arjen Robben...

    Igraca ili igrace bi trebalo vec sada koristiti za razna doigravanja, prijateljske utakmice...

    Haris Meduljanin-a bi trebalo vise forsirat i vise slobode s loptom, a sa druge strane nije mi poznat potencijal Semir Štilić-a, ali ima 24 godine i 183 cm visok...
     
  20. Esh

    Esh HWB

    Hahaha, pa dobro da si izrazio zelje, i ja mislim da bi nam gore navedeni dobro dosli :D U prevodu, koje nove igrace?:D Samo je poznato da se oprasta Rahimic, a nesto ne znam da se neko novi pojavio. Medunjanin je opet bio najgori protiv Portugala :D