Lenovo G500 ekran

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by NAILS, Jan 1, 2017.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Na dva mjesta mi se pojavila grupa mrtvih piksela. Izgleda kao da je od udarca i ako mi nije jasno kako jer u zadnje vrijeme nisam nigdje nosio laptop. Jedino da ga nisam zaklopio a da je nesti ostalo na tastaturi.

    Ono sto me zanima, kako se "grupacija" piksela mijenja kada se pritisne rukom? Evo jedan primjer (ovo desno je nakon "pipkanja):

    [​IMG]

    Ovo je na drugom mjestu:

    [​IMG]

    Ili je ostecena neka folija koja ide preko.. ?
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Zamjenit cu ekran ali me zanima, da li neko uopste zna sta je problem jer ovo ipak nisu mrtvi pikseli. Ova se mrlja moze "vozati" pritiskom:



    Laptop je stajao godinu dana, a pojavile se nove dvije velike mrlje istog oblika iste velicine. Doslovno stajanjem.
     
  3. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Prva rijec od lcd i samo ce ti se kazati :D
     
  4. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Moze biti da si ga udario ili se prignjecio pa imas taj lcd bleed. Nema tu spasa osim zamjene ekrana.
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Zamjenit cu ja njega, nije problem. Vec prosle godine, kada se prva mrlja pojavila, izvadim HDD, ubacim u PC i vise laptop nisam uzeo u ruke. Jucer vratim HDD, upalim a situacija još gora. Nije udaran, nije pomjeren sa mjesta kako sam ga ostavio ali se pojavise nove dvije vece mrlje:

    [​IMG]

    Cudno mi.

    Ako neko zna, koji ekran da trazim, da li odgovara bilo koji 15.6 itd. Cak kontam, da li moze neki bolji ekran. IPS recimo.
     
  6. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ne znam isplati li se ici na nesto skupo jer je entry lvl laptop koji vec ima i godina. Najbolje nadji polovan originalni ekran i zamijeni.
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Taman mi je on, ne treba mi trenutno bolje samo bi mi bolji ekran dobro dosao radi pregleda fotografija. Ugao gledanja na ovom je jako los.
     
  8. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Imam ti ja jedan 15,6 led na oglasima, pa ako ti valja javi
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Trebam ga rastaviti pa vidjeti koji je model, da li 30 ili 40 pinova.

    Javi koja je cijena da znam. Thx.
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Evo zamjenio. Nasao jedan G500 displej u Zenici. Dao mi covjek komplet "poklopac" za 30KM. Nema ni jedan mrtav piksel. Djaba.
     
    Reventon likes this.