1. kvaju

    kvaju Komšija

    Polako, Valve je tek poceo :)

    Za pocetak ostavi dual boot i igraj na windowsu :)

    Takodjer imas linuxzasve site, i njihov wiki, gdje imas dosta korisnih stvari.
     
  2. Reznor

    Reznor Overclocker

    može se preko Wine srediti konfiguracija, a ima i komercijalna aplikacija Crossover Games.
     
  3. Mujka

    Mujka Komšija

    ja ne znam jeli problem moja kartica 4850 ili je linux al skroz slabe perforamanse ima na linuxu :D a i preko ovog wine-a i ovog CrossOver slabije su performanse dosta
     
  4. zoi

    zoi Veteran foruma

    Da se može igrat DOTA 2 na linuxu, prešao bih :D
     
  5. Mujka

    Mujka Komšija

    ja sam probao sve ove top distribucije i uvijek nesto "NE RADI" ili nakon nekog vremena krene traljavo radit i tako dalje :smt005 :smt005 :smt005
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  6. Tesla

    Tesla Aktivista

    Wine is not emulator i on moze bar za mene fino pokrenuti civilizaciju, za sve ostalo tu je windows naravno.

    Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk 2
     
  7. selvin

    selvin Moderator

    @Mujka,
    Pa moraju ti bit slabije performanse, driveri, optimizacija, ovo-ono :)
     
  8. Reznor

    Reznor Overclocker

    @Tesla ne znam za igre, jer ih ne igram, ali znam da za svaku Windows aplikaciju postoji Linux alternativa. Barem u mom slučaju.

    Neću nikome govoriti "koristi Linux bolji ti je zato što je bolji u svemu" kao što se ovdje vodi diskusija, ja ga koristim iz svog ćeifa i pored distribucije koju koristim, Windows mi nije potreban.

    Isto tako sam čuo da je svaka igra iz Humble Bundle paketa prilagođena za Linux, a i za većinu imaju upustva na wikijima i community forumima kako naštimati.
    Lista nativnih igara: http://www.lgdb.org/

    @Mujka jesi li instalirao proprietary driver s atijeve stranice?
     
  9. Tesla

    Tesla Aktivista

    Nusmo se razumjeli, nisam se dobro odrazio, najmanje koristim windows uglavnom linux i osx ali sto se tice igara samo windows je dobar za veliki broj istih.

    OSX sve vise i vise dobija igara za svoju platformu



    Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk 2
     
  10. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    dobar je linux, sto se vise privikavam na njega sve mi je nekako drazi , uvjek me nesto tjera da zaigram koju igru
     
  11. Reznor

    Reznor Overclocker

  12. AhmeT

    AhmeT Overclocker

  13. Reznor

    Reznor Overclocker

  14. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Nadam se da će ozbiljniji gaming ubuduće biti moguć na linuxu. Kada bi bf3 i cod2 uredno radio na linuxu prebacio bih se istog momenta.
     
  15. Reznor

    Reznor Overclocker

  16. zoi

    zoi Veteran foruma

    Solidan tekst, osim prijevoda slogana koji para uši :)
     
  17. Reznor

    Reznor Overclocker

    Nije na odmet da ostavis komentar :D
    Objasnio sam medju komentarima zasto je losa ideja koristiti onaj drugi, bukvalni prijevod.
     
  18. techton

    techton Aktivista

    Imam sljedeci problem: Kada startam OS, NetworkManager ne setuje default GW kako treba. Dakle, DHCP dobije adresu, moze se pingati lokalna mreza, ali jednostavno u default routing table stoje 0.0.0.0 Nakon sto uradim service network restart, sve proradi. Ne mogu da skontam sta je u pitanju, pa ako ima neko kakvu pametnu da napise, bilo bi lijepo.
    OS je OpenSUSE 12.1, NetworkManager 0.9.1.90, zadnja verzija sa repoa.
     
  19. Reznor

    Reznor Overclocker

    Je li koristis bezicnu (wlan0) ili zicnu (eth0) konekciju? Za eth0 ti nije niti potreban NetworkManager, jer bi dhcpcd sve to obavio, znaci u tom slucaju mozes ga komotno obrisati i probati bez njega.
    U drugom slucaju, ako koristis wlan0, vjerovatno je neki bug u NetworkManageru. Inace je problematican, zbog toga kao alternativu imas wicd. Probaj i njega, ali obavezno obrisi NetworkManager. Ako je sve isto, mozes ga opet vratiti.
    Mozes probati ove savjete: http://forums.opensuse.org/english/get- ... serve.html
    Konkretno je pokretac teme rijesio problem ovdje: https://bugzilla.novell.com/show_bug.cgi?id=553908
     
  20. techton

    techton Aktivista

    Konkretno je u pitanju eth0. Posto imam i kvpnc, ne znam da li ce moci to raditi u takvoj kombinaciji?