Ljetovanje...

Discussion in 'Generalna diskusija' started by mobsterc, Jun 7, 2016.

  1. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Nasao sam neke veze da se to pogura, nije mi tolika zurba. Da bude za 15 dana dobro je. Ne dam im vala za brzi pasos pola para za apartman :)
     
  2. bhd

    bhd Veteran foruma

    samo stela bracika moj, cijela drzava nam na steli pociva :D
     
  3. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ja sam za ako se moze zamoliti i da se na taj nacin nesto ucini, i to u okviru propisa, a protiv sam da se daje lova i sl. Kod mene na poslu kad mi dodju sa "cvajom" u ruci lete napolje :) Sto mogu uciniti od sebe halalim, a sve dalje stani u red.
     
  4. bhd

    bhd Veteran foruma

    generalno je do printanja istih u bl. Ovdje to moze pozurit da prije posalje i sl.
     
  5. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Vec je tamo na izradi, pa se nadam da ce biti na vrijeme :)
     
  6. kvaju

    kvaju Komšija

    Preporucujem fb grupu apartmani hrvatska (24000 clanova)
    Ima dosta ponuda
     
  7. donjapa

    donjapa Overclocker

    Evo upravo se vratih sa ljetovanja, pa da podjelim iskustva:

    5 sedmica, SAD

    Odsjeo prvo u Boise, ID kod familije, cisto da dodjem sebi i da se priviknem na vremensku razliku. Docekalo nas 40 stepeni, srecom veoma suho. Smjestaj je bio besplatan, kod tetke, tu prvu sedmicu tako da nisam imao troskova. Jelo se dobro i pilo, ako ste kad gledali americke serije o hrani - istina. Gdje god odes porcija ti je da se prejedes i da ti ostane.

    Nakon toga letimo za San Jose, CA gdje uzimamo auto i idemo prema San Francisku. Ovdje pocinje nasa turneja Kalifornije. Sve hotele smo bookirali putem Hotwire-a (bukiras na dan na koji ostajes, bukiras na slijepo, dosta jeftinije cijene jer su to sobe koje se nisu uspjele prodati). 2 dana u SF i onda krenuli prema LA-u, usput nocivali u nekim mini-gradovima sa plazama. Kalifornija relativno skuplja od Idaha ali kad ides iz Svedske cijene opet OK te za ono sto dobijes i ne potrosis puno. Ostali u LA-u par dana (nije mi se svidio nikako, ogromne guzve, dugo cekas gdje god ides) te se zaputimo prema Huntington Beach-u gdje se odmorismo od trafike i auta. Tu smo odradili AirBnB, i bilo je odlicno. 3m pjehe do plaze, i 2m do centra. HB je jedna od poznatijih destinacija za surfere i za chill ljude, pa to se moglo i vidjeti na plazi i u gradu. Ako se ide u Kaliforniju svakako preporucujem.

    Spustili smo se uz jos par destinacija do San Diega, koji mi se kao veci grad u toj regiji nenormalno svidio. Saobracaj je bio relativno OK, plaze su bile lijepe, a downtown i ostatak imao sta za ponuditi. Bas u tom trenutku kad smo i mi bili bio Comicon pa si svuda mogao vidjeti Spajdermane i Wonder Womane :)

    Iz SD vozimo do Las Vegasa gdje provodimo 3 dana. Sin City bas kao na filmovima, kockarnice i gole zene gdje god okrenes. To je manje vise to, gledas kako ljudi kockaju po par hiljada u roku od par minuta. Ja odigrao 3 poker turnira i zadovoljio se :D Bas su nedavno legalizovali travu pa cijeli grad dimi. Ako hoces da vidis svakakih budala odes u Vegas, ali definitivno ne treba ostati duze od 2-3 dana. Bas te sedmice kad smo mi bili bio i Defcon, pa si svuda vidio nerdove i hakere.

    Zadnjih 10tak dana opet u Boise, isao pucati iz pusaka, vozanje gliserima po jezerima, malo u vodene parkove i par rafting spusteva.

    Prosjek spavanja: 150$ po noci u kaliforniji u 4-5 star hotelima.
    Hrana: 15-20$ porcija (da ti ostane da poneses) - Doduse mi smo dosta ganjali da jedimo autenticku meksicku kuhinju, te ganjali lokaclije sa 4+ zvjezdama na Yelpu. Moglo se jesti i za 8-12$ ponekad, ali dok ubacis sokic ili pivu zavrsis na prosjeku od 15$.
    Saobracaj: Osim LA-a relativno dobar, kreces se.
    Zanimljivosti: Ima sta za vidjeti, bas smo kombinovali plazu sa sightseeing, svaki dan oko 10-12km u prosjeku hodali.
    Plaze: Ogromne, pjescane, voda odlicna (nije topla, nije prehladna). Jedino problem mogu biti konstantni valovi, ali manje vise samo ganjas da bodysurfas i tako se "okupas".

    Preporucio bi da se ode ako ko ima mogucnosti, lijepo je vidjeti - ali vjerovatno samo jednom. Iduci put bi isao u Meksiko jer je jeftiniji sa boljim plazama.
     
    Vedo likes this.
  8. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Hrvatska je skupa po meni. Ja ne kontam kako lokalci prezivljavaju s ovim cijenama.
    Cijene u Zagrebu su 30% manje naspram onih u Dalmaciji. Pocnimo od jogurta, pa do svega ostalog. Prestace ljudi dolaziti iz cistih razloga sto im deru guzove na svakom koraku.
    Mi imamo apartman na Pagu, pa barem sa stanovanjem prodjemo "relativno" jeftino.

    A Cesi i Slovaci nisu nikad prestajali donijeti pun frizider klope sa sobom. Sada to rade i Njemci i Austrijanci koji dolaze redovno.
    Svabo u Aldiju natovari dvoja kolica za 100 eura, na moru ne mozes 2 kese napunit za te pare.
     
  9. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    LA je kita, odes bukvalno da se slikas malo po Hollywoodu i eventualno na Lakers game.
    Mi smo bili u martu 2016 kao porodica 2 sedmice u Irvine, juzni LA. Huntington beach i sve ostale plaze okolo na 10 minuta voznje. Guzve nema, jer ne prilazis centru.
    I kad moras tamo ici, jer sam vodio malu na Clippers utakmicu, biras alternativne pravce, obicno manje guzve, jer sa uzme malo vise vremena, al ni blizu kad uletis u rush.
    Garminov gps za 10!.

    San diego druga prica, grad fakt sharma ima, blizu granice sa mexicom, pa se moze i u Tijuanu ako smijes. Mi smo se zadovoljili sa zoloskim parkom, lego landom i LaJolla :D
    Da imas i onaj ogromni outlet tik uz granicu sa mexicom.

    Za hranu ja uvijek sa lokalcima pricam, tako smo nasli divno malo mjesto u laguna beach, Slapfish, fish taco do jaja :)

    A u februaru smo ja i jaran u Salt Lake City bili.
    Zivili smo kod jarana, Sarajlija isto, karte bukvalno 250 eura povratne bile. Vise smo za ski lift platili nego cijeli put i hranu zajedno.

     
  10. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ja uskoro idem za Chicago, i prva stvar na listi je ovo ispod. Bio sam na tom 104om spratu vec, ali tad nisu imali ovaj tilt :D :
    [YOUTUBE]
     
  11. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Imas ovo i na TV tornju u Dusseldorfu :)
    Ne moras ici u Chicago :p
     
  12. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Nije mi to u Duesseldorfu usput. :D
     
  13. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Cim stignem u Chicago, ovo sebi uzimam: https://www.moviepass.com/igw

    10$ mjesecna pretplata za kino. Mozes ici svaki dan odgledati jedan 2D film, cak i ako je premijera.

    Yes please :D
     
  14. Reznor

    Reznor Overclocker

    @donjapa meksicka hrana je meni bila top, bas se fino napapas :D
    u restoranu gdje sam bio, a mislim da je po defaultu u svakom, prvo donesu nachose za zagrijavanje, pa onda posebno serviraju tortille i "corbu" koju sebi stavis koliko tebi odgovara.
    Bio sam u dosta tih restorana, recimo u indijskom je bio taj sistem platis jednom i onda uzimas dok ne pretjeras :D
    Dok ides po novu turu donesu ti novu turu Nan-a (hljeb) ako vide da si proslu potamanio.
    @Zeleni pa jest to, ali recimo otici u Disneyland je fina avantura, ja sam bio u Venturi 1h otprilike od LA Airporta i isao sam sve sto se moze autom San Francisco, Santa Barbara, Santa Cruz i pored toga sam bio na jednom kratkom izletu na kampovanju u Shaver Lake.
     
    donjapa likes this.
  15. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Ja sam sad bio mjesec dana u Japanu, ako neko hoce da ide tamo mogu vam pomoci...
     
  16. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    To mi je san fakat, dok dijeca malo porastu :D
     
  17. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Cijene na peljescu i korculi, fino je obici peljesac i korculu autom.
    https://.co/i8xqHQ
     
  18. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ovo sam i ja dozivio. Jbte kod nas nachosi 8 kermi u cinema city, dok u mex restoranu ko kospe stavr heheh

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk
     
  19. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    evo opet temepratura podivljala...koristite godisnje dok nije opala temperatura
    danas sam prokuhao bukvalno,kad suncanicu nisam dobio...cijeli dan na direktnom suncu ,evo jos kipi iz mene :D
    da se bar gdje stigo okupati :D
     
  20. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ja na drugoj rundi, sad crikvenica, rijeka, sutra zadar. Predobro, kao što rekoh, imam osjećaj da je drugo more.