Logosoft - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by (:-D, Feb 8, 2008.

  1. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Je li ikako moguce da podesim manuelnu konekciju na gore navedenom ruteru? Kao sto je to prije bilo na adslu.
    Kada se desi da padne konekcija, nece da se vrati dok ne restartujem ruter. Dakle ili prosetati do rutera ili na desktopu reconnect. Promijenili su mi podatke tako da sad imam pristup ruteru.
    Trazio sam na internetu ali nisam nasao nikakve informacije za ovo.
     
  2. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

  3. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Evo otvorio sad postavke i vidim stavljeno mi je IPoE, pa sam promijenio na PPPoE, zbog toga ranije nisam nasao nigdje polje da upisem podatke.
    Ali bez obzira sto mogu upisati podatke za konekciju, ne vidim nigdje da mogu odabrati connect/disconnect i slicno (dakle nece uopste da se poveze na internet).
    Pokusao sam napraviti onu standardnu konekciju u windowsu (network & sharing center) ali isto nikako nece da se poveze.

    http://pokit.org/get/?416c3b4e44bf311a4 ... fac951.jpg
    http://pokit.org/get/?4fc617a8d806e805f ... 04316a.jpg
     
  4. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Malo sam pogledao i čini mi se da ipak neće moći kako sam rekao. Taj connect manually je da ti moraš svaki put ući u postavke i kliknuti na connect/disconnect.
     
  5. adsubzero

    adsubzero Komšija

    I to mi ne bi bilo lose, ali ne mogu nigdje kliknuti connect??
     
  6. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Ne znam, to bi ti bolje znao reći neko ko koristi njihove usluge :) Možda da probaš sa connect on demand ako imaš, treba da se konektuje čim "osjeti" da želiš na internet, pa probaj i vidi šta će biti kada u tom slučaju pukne konekcija.
     
  7. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Pokusao ali izgleda da nikako ne radi PPPoE, i kad stavim autoconnect nemam konekcije, a dole u trayu ikona sa uzvicnikom (no internet access).
     
  8. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Pogledaj da li ti je pvc dobro postavljen, mozda su to izmjenjali nakon spajanja sa mtelom.
    Opet ti je najbolje nazvati tehničku podršku.
     
  9. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Ima li neko sa 2 TV boxa na logosoftu? Imam Duo+ paket sa svim dodatnim kanalima i hocu jos jedan tv. Pa kontam koja je najbolja varijanta i najjeftinija da drugi TV box rjesim a da ne burgijam po kuci i ne razvlacim utp po podu/plafonu? Ethernet preko struje, dodatni wifi router ili neka treca solucija? Ne zelim mjenjati provajdera, ali sam na granici jer ovi drugi daju CI modul i to mi je nekako bas uredna solucija.
     
  10. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Jedino ti je rješenje dodatni box + powerline adapteri. S tim da ako imaš one neke fensi siemens uber osigurače vjerovatno ti neće raditi powerline adapter.
    U imtecu je akcija powerline adaptera 75km.
    Sa stb zovi logosoft.
     
  11. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Dodje meni danas internet u moj stan, nakon gotovo mjesec dana, srecom pa je Logosoft bio brz, inace bih duze čekao

    nejse, dakle kod mene je trenutni Billion bipac 5200rc modem, interesuje me sifra za postavke modema, ne znam koji me vrag smetnu da ne upitam čiku koja je šifra.

    dakle, kontam da resetujem modem, al bojim se da se modem ne vrati na defaultne postavke(da bude admin/admin), odnosno da opet ostane stara šifra koju ja ne znam, i eto belaja, da opet ostanem bez interneta.
    zvao danas nekad oko 6 sati logo, kaze lik ne zna on nista oko toga, to moram sutra nazvati u vremenskom razmaku od 9 sati pa do 17, kao nije "u toku" sa administrativnim uslugama.
     
  12. X-Factor

    X-Factor Komšija

    I da si pitao za sifru ne bi ti dali vjerovatno, jer takva je politika da ne dozvoljavaju da ti radis administraciju njihove opreme. Resetujes na fabricke postavke i user i sifra ce se resetovati na admin admin 99%. Tvoje je da znas vpi, vci (mislim da je 1/64) postavke, ovo ostalo mislim da nema nista posebno oko konfiguracije ako koristis samo internet. Za TV vec ima konfiguracije oko portova.
     
  13. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    u postavkama mi je stavljeno na bridge mode, a kad postavim rucno postavke, tamo stoji da je dial-up? i uvjek pri paljenju moras rucno paliti
    kontao sam da stavim da mi je automatski povezan

    ako uzmem modem+router u jednom, hocu li moci ovaj zamjeniti logosoftov, ili cu morati samo router uzeti i nakaciti na postojeci modem billion?
     
  14. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Ja sam imao TP link ADSL modem+router+wifi u jednom i radio mi je internet bez ikakvih problema, ja konfigurisao kako mi je cejf (uzeo u uniexpertu, mislim da je bio 80KM). Kada sam uzeo i super tv onda su mi oni donijeli svoj jer na mom se nije moglo nikako nastimati da radi i TV, neka nekompatibilnost je bila u pitanju.
     
  15. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    onda cu i ja tako, ne bi trebalo biti problema kod mene je samo internet
     
  16. black

    black Komšija

    Kakva je sad dostupnost Logosoft-a?
    Jesu li sta poboljsali?
     
  17. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Sta je sad s logosoftom, danas mi je net pravio probleme,a evo sad mi prijavljuje limited connection.
     
  18. Ragnarok

    Ragnarok Komšija

  19. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Ima li kakav nacin da se brzinski rekonektujem i tako dobijem novi IP?
    Vjerovatno moze da ugasim i ponovo upalim ruter, ali to predugo traje.
    Ruter je ovaj standardni logosoftov ZYXEL VMG1312-B10A.
     
  20. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Zna li iko jesu li njihovi telefoni zakljucani na mrezu?
    Ako jesu mogu li se otkljucavati?