Malo o napajanjima

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Dog_Father, Mar 26, 2006.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Venom

    Venom Aktivista

    pa jel iko imao iskustva , koje odavde je mozda best buy, a usput i tih :p :wink:
     
  2. ming

    ming Veteran foruma

    AntecTrue Power 480 evo je haman 2 godine radi ko doxa.
     
  3. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    @Stihoklepac
    Ono "Kako testirati napone multimetrom" nije bilo pitanje nego link :wink:
     
  4. zilo

    zilo Komšija

    Hehe prenosa... :D :D :D

    Ja sam za 2,5 godine promijenio samo jednom napojnu i to sam je sprzio svojom greskom(i nova i stara su nake levatske od 40-ak maraka i 350W).

    Ja imam na satu od struje onaj nakav osigurac(sklopku) i cim osjeti neko variranje struje,iskoci i struje u stanu nema. :)
     
  5. syss

    syss Veteran foruma

    @dog... probao i jedna i druga, rade oba... samo kad digneš lc 550w u odnosu na neki drugi brand vidiš kako se negdje štedilo na težini napajanja (nije sad to 100% pokazatelj kvalitete, ali je dobra smjernica).

    samo kažem kako bi vrlo vjerovatno prije išao na čif, nego na lc (kad bi morao između ta 2 branda birat).
     
  6. Kingpin

    Kingpin Aktivista

    u mene smartbox :mrgreen: 500W, jeftino napajanje i radi u skladu sa cijenom :(
     
  7. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    @syss
    Razumijem te u potpunosti. Samo sam htio da kazem da je to recimo jeftin ulazak u vode recimo kvalitetnijih napajanja. Znaci nije ni LC skroz los. U svakom slucaju daje najvise za tu cijenu. Ali to sto govoris o tezini, ne mozes ga ni porediti sa jednim enermaxom, taganom i slicno. Ta napajanja su 2-3 puta skuplja.

    Opet desi se da ljudi nalete na kvalitetne primjerke nekih lijevih marki. Recimo velik broj ljudi je dobio jako kvalitetna napajanja codegen 480W.
    Neki ljudi su zadovoljni i sa ms-om. Kako god, ja sam svog bacio, potpuno ispravnog.

    @Venom
    Do koliko para mislis ici za napajanje?
     
  8. ming

    ming Veteran foruma

    Bolan Codegen od 450w ima 5kg, kad sam to vidio vise ne vjerujem tezina/kvalitet :mrgreen:
     
  9. Venom

    Venom Aktivista

    @Dog_Father

    pa ev cekam vec 2 i po sedmice da dobijem pare sa takmicenja nakog, al evo bice prvog valjda, pa ne znam koliko mi ostane ako kupim ono zalmanovo sto sam napisao u oglasima onda najvjerovatnije mi ostane oko 80km za napajanje... :twisted:
     
  10. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Za 80 mami i nema bolje od LC-a. Ako bas hoces, probaj naci chefteca 410W.
     
  11. syss

    syss Veteran foruma

    a pa lako kamenje i olovne pasivce stavit nutra :D
     
  12. Venom

    Venom Aktivista

    Ev tek sam vidio koje je to LC napajanje, isto kao kod Tenge, a njega vrlo dobro slusa, a uz to ona gold verzija vrlo dobro izgleda, i ima 12 cm fan...
    A 66 KM u "Creative solutions-u"... (ulica Stupska bb (na platou kod INTEREX-a). :mrgreen: :p
     
  13. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Nema u cs-u nista. To je laza obicna. Ljudi su prepisali cijeli cjenovnik od plusa i onda spustili cijene. Tamo kad dodjes nemaju ni 1% iz cjenovnika.
     
  14. Venom

    Venom Aktivista

    haj nema veze, kad ja dobijem money, ja cu otici tamo, pa ak nebudu imali fino u plus! :p
     
  15. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    lol, ja svoju makinu tjeram na 230 W no namea....mucenje za komp...ali nije ni jednom pregorila :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
     
  16. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Ja sam nakon nedavnog crkavanja NO NAME napojne koja je došla sa NO NAME kućištem uzeo CODEGEN 450W za 86 KM u UniExpertu(malo me poskupo došlo, ali eto svak se ima pravo zahebati jednom po istom pitanju) i sad je koliko toliko solidno stanje sa comp-om.

    Sto se tiče CODEGEN-a čitao sam neke recenzije i u prosjeku jesu losiji, ali zavisi od serije. Ovo moje ima solidne ocjene pa se nadam da će durati bar godinu i pol (kad je već ovo prvo izdržalo godinu).

    Dobro reče DogFather moja najveća zaheba je bila što sam prije godinu kupio mašinu za 1700 KM (bez monitora) sa katastrofalnom napojnom. Sreća pa mi je samo ona crkla. Također bih i cooler preporučio što bolji, odmah vadite one standardne vjetrenjače.
     
  17. drdamir

    drdamir Aktivista

  18. Qler

    Qler Veteran foruma

    imam ja LC power napojnu... extra sam zadovoljan.. sto se tice te tezine, prije nje sam imao cedegen 400W i bila je jedno 4 puta laksa od ove :D jebo te sad jedva podignem ovo kuciste :D kod mene je ova super silent :) zlatna.
     
  19. Ronaldo_9

    Ronaldo_9 Aktivista

  20. GW

    GW Moderator

    E jesi legenda ronaldo. Dvije godine stara tema. :lol:
     
Thread Status:
Not open for further replies.