Microsoft Surface

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Jun 19, 2012.

  1. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Mislis konkretno na taj model, ili na WinRT? Ja bih rekao da nijedno od toga nema buducnosti, iako ce vjerovatno izaci 8.1 nadogradnja i za taj model. Sa novim Atom procesorima krajem godine, WinRT ce postati suvisan.
     
  2. Qler

    Qler Veteran foruma

    Vise sam mislio na rt generalno. Ma evo sad ga koristim, vala nije toliko ni los koliko sam ocekivao. Iznenadila me brzina, bas je brz, nema stekanja ni sekunde. Vidjedt cemo kad nabacim jos aplikacija. Mogli su vala par fazona iz rta prebaciti na wp

    edit:

    evo jedna slika :)

    [​IMG]

    Kakav andorid :) kakav apple :)
     
  3. Esh

    Esh HWB

    Za sve Windows 8 i Windows RT modele, 8.1 update će biti dostupan 18. oktobra ove godine.
     
  4. techton

    techton Aktivista

    Multi-monitor setup na surface pro

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  5. heroic

    heroic Komšija

    Da se i ja tuspasim sa Windows 8 tabletom, poprilicno sam zadovoljan, osim Control Panela koji ima dosta stvari u obicnoj "desktop" varijanti, pa je malo teze iztouchati sve to :D Sad testiram HDMI i 1080p :D

    Drzac je Cooler Master Wave stand
    [​IMG]
     
  6. Qler

    Qler Veteran foruma

    Je li rt ili pro?
     
  7. heroic

    heroic Komšija

    Asus Vivotab, obicni W8, nije Surface ali nemamo temu za Win tablete :D
     
  8. Esh

    Esh HWB

    Sa 8.1 se značajan dio postavki nalazi i u modernom interfejsu.
     
  9. Qler

    Qler Veteran foruma

    Znaci isti kao kod mene. Neki dan sam skontao da ima i HDMI i SIM slot, i 64GB memorije :) nije mi palo na pamet ni da pogledam, nego sad na moru kisa padala pa mi bilo dosadno...
     
  10. Qler

    Qler Veteran foruma

    edit:

    nije bitno je li surface ili asus, pitanje je je li windows RT za ARM procesore ili Pro za x86...
     
  11. heroic

    heroic Komšija

    To za 8.1 znam, cekam neki update da se pojavi il sta vec.

    Nije ni RT ni Pro nego onicni Win8 za x86 :D
     
  12. Qler

    Qler Veteran foruma

    Kod mene je onaj RT, za ARM procesore, i vala fali svasta nesto. Pokrenes desktop, ali ne mozes snimiti igru.. nekako ocekujes sa desktopom i irfanview :) da moze i svasta nesto... ovako ko sakat..
     
  13. heroic

    heroic Komšija

    Zato sam ja uzeo Smart verziju, cisto za zabavu, tacno sto sam htio, jedina zamjerka polozaj zvucnika, navodno je stereo, a oba su lijevo :mrgreen:

    Inace dobio i Office 2013 Home & Student, sve radi perfektno, bas onako mjera za opustanje i zabavu :D

    [​IMG][​IMG]
    [​IMG][​IMG]
     
  14. Qler

    Qler Veteran foruma

    Niko nista da kaze o novom surface? Napucan tablet, ali i cijena je napucana. Nadam se da ce biti vise aplikacija za rt windows.
     
  15. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Trebao bi Pro 2 biti odlican, RT ne znam sto se zamaraju, vrijeme za novu platformu je totalno nepovoljno, i vec su zbog RT-a otpisali milijardu dolara.

    Pro 1 je malo razocarao zbog tanke baterije i samo jedne pozicije kickstand-a, ali dvica ce po svemu sudeci ispraviti sve mane, osim cijene :D
    Ali kad pogledas koliko je Lenovo Helix (1600+ eura) i slicna rjesenja od Sony-a i Samsung-a, Surface je opet osjetno jeftiniji.
     
  16. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    S obzirom da je 64GB iPad sa Miki Maus OS-om 700€, Surface Pro 2 je povoljan. Beton uredjaj u svakom slucaju. RT treba polako da umre btw. :D
     
  17. heroic

    heroic Komšija

    RT obavezno spojiti sa WP, i napraviti jedinstveni mobilni OS, a W8 vratiti nazad na pravi put desktopa :D

    Surface Pro 2 je super na papiru, ali ne znam kome to koristi. Meni moj tablet ima Atom proc i koristim ga za multimediu i ne vjerujem da mu ista fali osim mozda full hd displeja (zbog kloniranja na TV) i malo rijesiti ove Win8 zezancije sa rezolucijom (da su ikone vece na vecem PPI).

    Mislim nekih 2 miliona prodatih Surface-a, naspram nekih 50+ miliona iPad-a je presmijesno.
     
  18. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Kad bi se Surface Pro prodavao po iPad cijenama, bilo bi drugacije, ali je superiorniji proizvod u svakom pogledu. Propustili su sansu da najave 7-8" Surface sa Bay Trail procesorom svakako.
     
  19. heroic

    heroic Komšija

    Ma cijeli Win8/Surface ekosistem je zasad promasaj, ja sam tablet kupio samo zato sto mi treba mogucnost instaliranja par Windows aplikacija, a inace za zabavu ne nude nista novo. Jedino su sa WP8 uspjeli napraviti dobar proizvod koji ima potencijala, ali treba dosta jos raditi da bude treca opcija Androidu i iOS-u (spajanje sa RT-om ili prelazak tableta na WP8 bi uvelike pomoglo)
     
  20. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ovaj vivotab rt prodisao sa 8.1. ie radi daleko bolje, citav tablet nekako fluidniji... dobar ovaj update. Mail aplikacija, novi store, bas sve nekako ljepse radi.