Microsoft Surface

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Jun 19, 2012.

  1. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Dzaba kad prodaja nece biti ni 10% iPad-a. Letimice procitah kako se iPad-ova proda 25x vise nego Surface 2. Naravno nije rijec o Surface 3, ali opet...
     
  3. kvaju

    kvaju Komšija

    Aj moze li mi netko objasnit ukratko sta je ovaj surface, nesto tipa tablet sa desktop OS-om, dakle klasicni windows?

    Mogu instalirati aplikacije kao i na regulare winu? Samo sto sve to imam u obliku tableta?

    [​IMG]

    Malo poskup, za ove pare mozes uzet ipad air i chromebook :)
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Pogledaj koliko košta 128GB iPad Air, a OS prava igračka u odnosu na Win8 Pro.

    To što se iPad bolje prodaje u ovom slučaju apsolutno ništa ne znači. Naprotiv.
     
  5. Vedo

    Vedo Moderator

    Vidim ovu podrsku sa Photoshop CC. Ovo bi moglo biti glat alternativa Wacomu. Mocna stvar, nema sta.
     
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Pa i ima Wacom-ov aktivni digitizer za olovku. Možda Wacom-ovi uređaji (koji su u principu samo monitori) bolje registruju pritisak i nagib olovke, ali sumnjam da će iko osim najzahtjevnijih korisnika to skontati u praksi.
     
  7. kvaju

    kvaju Komšija

    Jeli se mogu instalirati aplikacije kao na normalnom windowsu na ovo?
     
  8. Qler

    Qler Veteran foruma

    Pro je klasicni windows, nije rt...
     
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Naravno, kao što reče kolega nije ovo Win RT.
     
  10. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Uvijek ista prica, iPad, iPad, iPad, nikako da narod skonta da je Surface Pro punokrvni laptop doslovce, uporedba biciklo i auto.
     
  11. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Da cijene nisu kakve jesu, ne bi niko poredio to dvoje. Međutim:

    [​IMG]
     
  12. kvaju

    kvaju Komšija

    Pa mu šinut Avasta odmah pri prvom pokretanju :)

    Volio bih uzivo vidit jednog, i malo isprobat, nisam vidio niti jedan surface kod nas da netko nosa.
     
  13. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Pretjerali su s cijenom do bola posebno ako uzmes i par dodataka od kojih su tastatura, ethernet adapter i docking station "must have". Pogotovo sto su ovo americke cijene u $, ne smijem ni zamisliti sta ce onda stajati u EUR.

    Ako hoce da osvoje ljude sa necim inovativnim ne mozes ga odmah lupiti cijenom u glavu.Doduse ovaj uredjaj je svakako hybrid, nisa u kojoj trenutno nema konkurencije pa mozda su se u to pouzdali.

    Interesuje me koliko je cvrsto radjen i da li je ovaj kickstand kvalitetno uradjen da ne otpadne nakon par mjeseci koristenja. Ja se ne bih troumio sekunde uzeti ovo za posla umjesto laptopa, ako nas direktor pogura :)
     
  14. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ista strategija kao sa WP platformom. Ali kad staviš u perspektivu da su high end mobiteli po 500-600€ bez ugovora, onda cijena Surface-a i nije "toliko" strašna. Idealno bi bilo da je $100 manje.
     
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    To ocito samo Apple moze. :|
     
  16. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Ako cemo realno, Apple sa sa pravim proizvodom pojavio u pravo vrijeme i usput pokrenuo pravu malu revoluciju sa touch based uredjajima. Nadalje, od samog starta nikada nisu fuserili sa kvalitetom uredjaja, imaju stabilan OS i nevidjenu bazu lojalnih kupaca. Pitanje je koje od ovih kriterija Microsoft zadovoljava da napravi uspjeh sa Surface linijom.

    Kad se prvi iPhone pojavio, jedan od mojih kolega ga je dobio relativno brzo iz USA i ljudi su doslovno ustajali u kaficima da vide uredjaj, nudili mu iz dzepa koliko trazi samo da kupe od njega...
    Koji gadget danas postize takav efekat?

    Ali u svakom slucaju odavno nije bilo kvalitetnog osvjezenja jer je sve zamrlo, inovacijski cikljus u padu, samo se zadnjih godina utrkuju oko MHz, MegaPixela, velicine ekrana itd.
     
  17. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    To je nekad bilo, konkurencija ih je odavno stigla i prestigla. iPhone šestica po svemu sudeći će biti uvećana, zaobljena petica, od novog iPad-a isto tako ne treba očekivati neki wow efekat. Ponestalo im ideja izgleda. A što se tiče kvalitete, itekako i kod njih ima problema, nije to tako idealno.
     
  18. kvaju

    kvaju Komšija

  19. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Malo mi je čudno ovo sa Microsoftom, mislio sam da će polako prebacivati fokus ekskluzivno na sofware kako sam mogao skontati novog CEO-a,, ali izgleda da nije baš tako ...
     
  20. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Teško da će se to desiti. Ako i prestanu praviti hardver, prvo će krenuti od Xbox-a, a to neće skoro.