Microsoft Xbox360 official thread...

Discussion in 'Igre i konzole' started by ming, Nov 16, 2005.

  1. neer

    neer Aktivista

    Šteta što je dostupna samo preko Xbox Live Arcade kao recimo i I Am Alive.

    Uvijek sam bio fan hardcopy izdanja.
     
  2. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Redizajn konzole, i dvije besplatne igre mjesecno za Live Gold pretplatnike.
     
  3. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    [​IMG]
    nova slim konzola?
    da ne procita gore 360, mislio bih da su redizajnirali Xbox One
     
  4. neer

    neer Aktivista

    Je li iko probao daj besplatni download Xbox 360 igara? Jesmo li kao korisnici iz BiH isključeni iz toga?
     
  5. neer

    neer Aktivista

    State of Decay odličan ko voli takav tip igara, 1600 Microsoft Pointsa na Xbox Live Arcade. :wink:
     
  6. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Microsoft trenutno daje 12 mjeseci gold-a free uz Office 365 Home ili University pretplatu.

    80 dolara je 1 godina Home-a, tj. 4 godine University-a.

    BiH nije na listi ali mozda se moze nesto izvesti.

    Kome treba i 365 i Live vrlo dobar deal.
     
  7. neer

    neer Aktivista

    Vidim na netu ima dosta code generatora za DLC. Zar to fakat radi ili je šuplja?
     
  8. Pasha

    Pasha Komšija

    A da se ne krade ?
     
  9. neer

    neer Aktivista

    Koliko vidim generišu kodove pa ubodu neki vjerovatno koji još nije iskorišten. Onda vjerovatno kada neko kupi novu igru ima taj problem da mu je kod već iskorišten pa mora od izdavača tražiti novi. Malo mi je to šuhveli, vjerovatno onda ide ban za tog korisnika koji se bavi takvim stvarima.
     
  10. Pasha

    Pasha Komšija

    Eki šuhveli krasti kodove. Ma nije ba.
     
  11. neer

    neer Aktivista

    Nisam ja rekao da bih "krao", samo mi je čudno kako je to tako jednostavno pa sam malo skeptičan.

    Prezirem DLC iako ga volim igrati, kad god mogu kupim izdanje sa svim DLC-ovima na disku. Nažalost, Bioware i sve više ostalih izdavača sve više odustaju od tog koncepta, vjerovatno zbog polovnih igara koje im oduzimaju zaradu.
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  13. reni90

    reni90 Aktivista

    Moze li mi neko od vas sto se razumije na pm objasniti kako da koristim ovaj
    LT 3.0 koji je na xbox-u :)
    Zanima me kako GTA V namjestiti :/
     
  14. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ako imas samo LT a ne RGH, onda kupi dva dual layer diska i snimi isoe. Pozeljno je da za GTA imas hard disk (za install dvd) i malo veci usb stick (za play dvd).
     
  15. reni90

    reni90 Aktivista

    @neo bahamut Zero
    Imas PM
     
  16. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Moze li mi neko preporuciti pouzdan servis za Xbox 360, neko ko nece opalit po usima? :) Kolegica s posla malcu kupila xbox koji navodno ne radi, ljudi se ne razumiju u tehniku pa da to neko pogleda, nisam imao vremena da to pogledam. Kazu bili su negdje u servisu i rekli su da je laser u pitanju... Eto svaka bi preporuka dobro dosla, moze i kontakt telefon serivisa u PM. Unaprijed HVALA.
     
  17. neer

    neer Aktivista

    Bio Free Live Weekend. Jos jednom se pokazalo da MP nije za mene. :D
     
  18. forzajuve

    forzajuve Aktivista

    Nakon upita na dva domaca i dva strana foruma (sa 0 reply-a), sjetim se da imam i ovdje account i da ima dobre raje sto znaju svasta :)

    U subotu kupljen XBOX Slim 250GB, sa RGH chipom, kernel verzija 2.0.16747.0, Dashboard: 3.0b rev483. Datum proizvodnje 22/08/2011. Koristena od novembra 2013 (ocuvana, kao nova), znaci ima jos neka 2 mjeseca garancije. Cijena 350 KM, ako koga zanima.

    Trebalo mi je nesto vise od 24h da krenu problemi, tj, cim sam krenuo u nesto vise od igranja...

    Extractovao img sa originalne igre (GH:Metallica) sa Backup Creator-om, snimio na FAT32 USB drive, pokrenuo .xex file da vidim jel radi, radi, e onda problemi...
    Prateci ovo uputstvo, sam pokusao da pridodam novonabavljenu igru u Library/Xbox360 Games. Nakon vise pokusaja sam kao uspio, tj. vidio sam je u listi, samo su igre u listi bile bez covera i info-a. Pokrenem Guitar Hero, izbaci me kaze nesto online, ne moze (izbrisao update folder kad sam extractovao). Hajd reko odoh izaci iz Freestyle-a i ponovo uci, ja u Library/Xbox360 Games, kad tamo 0 of 0 - no games found. Kada odem u manage paths, isti je path kao i ranije (HDD1\Games\). Pokusam pokrenuti PES koji je ranije bio instaliran, preko .xex, moze.


    Tutorial kaze:
    otvara se novi meni gde idemo na change path, ostalo ne diramo nista

    onda idemo skroz u folder koji hocemo pa na Y potvrdimo (select this directory)

    Pozeljno je promeniti SCAN DEPTH na 6 u slucaju da stavljate igru u nekoliko SUB-FOLDERA (npr igra extractovana sa ISO2GOD ili XBLA igre skinute sa neta kada se raspakuju uvek imaju nekoliko foldera pa tek u zadnjem bude sam file od igre)

    posle toga SAVE na X i ispratite do kraja sve sta pise, to je to sada kada se resetuje dash (Guide dugme pa Xbox Dashboard) trebalo bi da ucita igre ako ih imate na hdd, usb... evo kod mene ih ima i cita ih sve, onda mozete na Y da skinete Title Update ako treba, i sve covere mada to radi auto, u svakom slucaju moze i na Refresh Artwork


    Malo mi je ovaj dio konfuzan. Meni niti je sta pisalo, niti se resetovao dash.

    Prijasnji vlasnik je ja mislim preko externog HDD-a ubacivao igre na interni, da li to stvara problem, sto ja preko USB-a hocu da ubacim?

    Nadam se da je problem lako rjesiv, da nisam sta ozbiljnije upropastio.
     
  19. Vedo

    Vedo Moderator

    Hajd ti prvo procitaj pravila foruma - zabranjena diskusija o pirateriji.
     
  20. forzajuve

    forzajuve Aktivista

    Evo sad sam se ispravio, zapravo se radi o originalnoj igri koju mi je posudio ovaj jedan vamo, nije bitno. Ako je i dalje piraterija, neka se brise, samo sam pitao za pomoc.