Mining/rudarenje/kopanje

Discussion in 'Distribuirano računarstvo i kriptovalute' started by cryptex, Sep 5, 2016.

1. Zeleni

Zeleni Overclocker

Sta je ovo okinuse sve valute 20-30% preko vikenda. LTC bio 90 :)

2. kolinsb

kolinsb Veteran foruma

Ko je znao pa da kupi :D :D evo vraća se polako

3. Loki

Loki Komšija

Pitanjce... Evo ja sam recimo iz BiH i nemam nalog ni na jednom exchange-u, imam nešto malo valuta na mojim lokalnim walletima i interesuje me sada na koji exchange da idem gdje mogu prebaciti svoje valute bez problema, gdje mogu dodati karticom/paypalom love za trejdanje bez problema i po mogućnosi povući lovu na PayPal ili na karticu/bankovni račun bez problema? A evo recimo ako imam account i na Poloniexu i na Bleutrade, jel' ja mogu jednostavno prebacivati lovu sa jednog na drugi?
    Grazie.

4. Esh

Esh Administrator Staff Member

Jesi li gledao ovo što je pisao drug @kolinsb par stranice prije? Pretpostavljam da je još uvijek aktuelno, ali evo javit će se i on sigurno.

5. kolinsb

kolinsb Veteran foruma

@Loki lovu neces moci prebacivati s jednog na drugi account, ali BTC-ove i ostale coine mozes, ovisno sta koja od stranica podrzava. Izgnerises adresu za odredjen coin i to je to. Pri withdraw-u određenog coina ukucas tu adresu, vjerovatno mailom potvrdiš da si to ti i pokreće se proces prebacivanje coina s jedne na drugu adresu (lupam sa poloniex na bitstamp). Ja sam prije 3 mjeseca povukao određen iznos $ sa bitstampa na svoju karticu (bank transfer) i to je prošlo bez problema (fee je 15$). Pretpostavljam da se može i keš sa kartice prebaciti na bitstamp. Ja to nisam nikad radio, tako da ne znam 100%. Uglavnom, prebacivanje coina s jednog na drugi sajt funkcioniše bez problema (naravno uz određenu proviziju za transakciju). moraš imati izgenerisane adrese za određen coin i to je to.

6. Loki

Loki Komšija

@kolinsb Zahvaljujem... jel' postoji neka posebna razlika između Poloniexa i Bitstampa recimo? Mogu li ja recimo otići u kupiti Potcoin na bilo kojem od ovih exchange-a?

7. kolinsb

kolinsb Veteran foruma

Razlika je u cijeni bitcoina, i sto ne mozes sa svakog sajta povuci lovu na karticu

Sent from my MI 3W using Tapatalk

8. kvaju

kvaju Komšija

Vala, volio bih o ovome bitcoinu malo naučit stogod, ali meni ovo sve djeluje prekomplicirano.
    Čak bi i platio nekome da mi objasni ko nubu

9. zippoo

zippoo Komšija

ustedi sebi para...kupi novi broj bug magazina,kosta oko 10 KM ili ga skini sa neta i imas u septembarskom izdanju temu oko rudarenja i bitcoina
    http://www.bug.hr/bug/

10. NAILS

NAILS Veteran foruma

11. kvaju

kvaju Komšija

12. Esh

13. Esh

Još jedna ploča za minere sa 8x PCIe slotova:

Colorful C.B250A-BTC PLUS V20

[​IMG] [​IMG] [​IMG]

14. lolak

lolak Aktivista

15. igor.g

igor.g Komšija

16. kvaju

kvaju Komšija

Prodaje li tko s foruma ovih kriptovaluta?
    Ja sam zainteresiran za kupovinu, pa ako tko ima nek se javi.

Last edited: Sep 17, 2017 at 2:54 PM

Share This Page