Mining/rudarenje/kopanje

Discussion in 'Generalna diskusija' started by cryptex, Sep 5, 2016.

  1. kvaju

    kvaju Komšija

    Koliko se ceka verifikacija na bitstampu?
    Poslao sam vozacku i racune i sve sto su trazili ima vise od sedam dana, nista ne dolazi.
     
  2. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ja sam to davno uradio, jos 2014 haha :D mozda im treba vremena da dodju sebi nakon sto su te vidjeli na slici haha :D :D
     
  3. kvaju

    kvaju Komšija

    :D

    Evo taman mi odgovorise

    Jesu vas ovo pitali molim vas. Mislim nakon svih silnih procedura kod prvobitne registracije jos im i ovo moram slati
     
  4. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Mene nisu nista od toga pitali :) :)
     
  5. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Ti njima odgovori de vi meni odmah ugradite onaj chip da me ne cjedite :D
     
  6. kvaju

    kvaju Komšija

    Bas malo spooky.
    Al ozbiljno, imam li kakvu alternativu?
    Da iz bih, unicredit banka, mogu kupovati eth, litecoin, bitcoin, i igrat se na burzi.
    Povlaciti novac bez problema, osim na ovom?
     
  7. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Nema, niti ti je tu bez problema, unicredit je poceo da odbija isplate sa bitstampa.
    I nije uopste spooky, to je aml/kyc za sprecavanje terorizma
     
  8. kvaju

    kvaju Komšija

    Cek i ako ovo sve odradim opet necu moci povuci novac na racun?
    I ovo za dokaz odakle placu primam, sta trebam im platnu listu poslat?
     
  9. GV

    GV Komšija

    Ti očigledno voliš komplikacije, eno ti Forex pa se igraj na normalnoj berzi. Ja ovaj hype sa BTCom nikako ne razumijem. Računari rješavaju nekakvu komplikovanu matematčku formulu za to dobiješ neke kao pare, čemu to služi boga pitaj. Po meni to će da kreša debelo. Čitajući Vaša iskustva kao imaš neke pare tamo negdje u oblaku ali ih ne možeš izvući. Kupiš tonu malina za 1500, talneš na pijaci za 2500, dobar milju za dva dana, kakvi računi, kakvo dostavljanje dokumentacije.


    Sent from my ALCATEL ONE TOUCH P320X using Tapatalk
     
  10. GV

    GV Komšija

    A ona pitanja su ti vezana za Know Your Client obavezu zbog zakona o sprečavanju pranja novca i finansiranju terorističkih aktivnost i obaveza su svih finansijskih institucija koje su uključene u novčane transakcije, a kripto valute su tu mislim najkritičnije. Ako tako odluče svjetske sile samo ih mogu zabraniti preko noći ili nekako ukinuti anonimnost tj. napraviti neki registar svih koji vrše operacije s istim pa oporezovati.

    Sent from my ALCATEL ONE TOUCH P320X using Tapatalk
     
  11. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Sa unicredit bankom tesko, a slobodno ih pitaj sta ti treba.
     
  12. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Problem sa tom logikom je da to ljudi govore otkako je nastao Bitcoin, a u međuvremenu masa je ljudi dobro zaradilo od BTC-a (govorimo o milionima, ne miljama). I tako unedogled, to je standardna priča da je Bitcoin samo jedan balon koji će pući, a evo nas 2017. godina i vrijedi oko 4000$. A sjeti se i cijena malina je "pukla" u jednom momentu pa su ljudi uništavali svoje plodove.
     
  13. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Pa dobro, covjek kaze da ne razumije, neka se drzi malina i to je to.
     
    kvaju likes this.
  14. lolak

    lolak Aktivista

    @GV u pravu si ti da je prica oko kripto valuta mutna ko Miljacka, ali i regularni momci postadose milioneri, nevezano jesu li kopali ili kroz kupoprodaju. Meni je zao sto nisam imao vise hrabrosti.. kao i mnogima.
     
  15. GV

    GV Komšija

    Samo kažem da je ulaganje u nešto što danas vrijedi 4000, sutra možda 3 milje a za par mjeseci može i manje (možda i više) diskutabilno. I u piramidama ljudi zarade milione ali ga milioni i popuše. I kod BTCa se pokazalo da su ljudi koji su rano ušli i ulagali u hardware milione zaradili i zarađuju. Sada se na skupoj grafi tek nakon godinu dana pojavi profit po današnjim cijenama. Ako imaš love za halalit bujrum tvoje su radi s njima šta hoćeš. A što se tiče malina ko je sada uzeo po marku zaraditi će barem 5 puta toliko jer je bit trgovine kupi jeftino, a prodaj skupo i pod 2 bolje ranjen nego mrtav tj. svi ovi koji kukaju da im je cijena maline mala će ih prodati za tu cijenu. A ušli su u sadnju malina jer su čuli da je neko uzeo brdo para na istim...to ti je odgovor na ono da su NEKI ljudi zaradili milione na BTCu

    Sent from my ALCATEL ONE TOUCH P320X using Tapatalk
     
  16. kvaju

    kvaju Komšija

    Ja osobno ne ulazem milijone :D
    Zelim se malo igrati, a mozda i zaraditi, ulazem onoliko koliko mislim da mogu, i ako spušim da mogu to financijski podnjeti.
     
  17. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Nije samo da je mutna, već je u nekim stvarima i kriminalna, odnosno ono što se radi na kripto berzama je za zatvora da se radi o reguliranim klasičnim tržištem. Sve stoji, skoro sve stoji što je GV rekao, samo ima jedan mali problem, ko god je samo ostavio bitcoine koje je kupio/rudario samo je mogao profitirati. A ovo da možeš popušiti na BTC, vrijedi i za sve ostalo u životu, tako da mi je to malo... hm.
     
  18. lolak

    lolak Aktivista

    Moja poenta je da vrijedi kopati ili kupovati jeftino neke nadolazece valute, mimo btca i eth.
     
  19. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Mene bi fakat bilo stid uopšte spomenuti nekoga tko je kupio malinu po marku. Ja bih ga hrakno u facu odmah. Zarađivati na tuđoj nesreći je tako jadno. Kupovati po toj cijeni od ljudi koji se hvataju za slamku da bi makar izašli na nulu je u najmanju ruku bijedno. Gade mi se ljudi koji to rade. Posij ih ti jaro, handri se cijelu godinu s njima, pa ih onda prodaji po markicu ili markicu i po. Fuj
     
  20. GV

    GV Komšija

    ovdje si 100% u pravu ali ih je pretpostavljam jako malo. Meni je ovo slično kao problem sa kreditima u USA od prije nekoliko godina (https://en.wikipedia.org/wiki/Subprime_mortgage_crisis) , svi kupuju, trguju, cijene idu u nebo...dok se ne sruče