Mining/rudarenje/kopanje

Discussion in 'Generalna diskusija' started by cryptex, Sep 5, 2016.

  1. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Odoh ja nesto uloziti samo da padne :D

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
     
  2. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    je li bitno preko koje banke se kupuje bitcoin...ja imam racun u unicredit...moze li preko ovog racuna da se kupi ?
    takodjer,je li jedini nacin kupovine bitcoina iz BIH preko ovih sa pika ili moze i direktno preko mjenjacnica

    i jos jedno pitanje...ako ja recimo kupim sada ,je li transakcija racuna od mog zahtjeva ili se racuna od dana kada bude potvrdjena transakcija...citao sam da nekada moze i potrajati
     
  3. kvaju

    kvaju Komšija

    moj prijedlog ili preko localbitcoin, ili preko pika.
    meni danas sa unicredit odbili, rekli mi da mi bitstamp mora fakturu neku poslati, jer oni su pravno lice :S
    a iskreno neda mi se peglat i sa njihovim supportom, tražim neki treći način, ako nađem javi.
    možeš ovu diskusiju pošto nije rudarenje prebaciti
    https://forum.hardwarebase.net/index.php?threads/kupovanje-bitcoina-u-bih.34276/#post-509017

    zavisi odakle kupuješ, ja sam sa localbitcoin čekao 3min da mi sjedne btc, nekad zna i duže potrajati kako čitam.
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  4. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    jesu li sigurni ovi sa pika...ipak se razmjenjuju vece cifre...kako to funkcionise...on mi da racun,ja uplatim a on meni protuvrijednost na wallet u bitcoinima ?
    znaci ja bi morao otvoriti u drugoj banci racun,pa prebaciti sredstva pa onda kupiti bitcoine
    jbte procedura...
    a ovaj rast je nenormalan...vrijedi kupiti nesto pa neka stoji...predvidjanja su da ce cijena ici visoko

    ma pisati cu ovdje,nije trebalo ni razdvajati temu,sve je to skoro isto
     
  5. Al_Galone

    Al_Galone Aktivista

    Nadjes covjeka na piku koji je u istom gradu, dogovorite susret, uplati ti crypto na tvoj novcanik dok ti gledas i posalje transakciju, onda mu das kes u ruke i pozdravite se. Nemoze jednostavnije.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  6. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    e jbga savjeta
    na piku ukupno ima 3-4 nicka koja prodaju bitcoin i sada jos da bude iz mog grada :D
     
  7. Al_Galone

    Al_Galone Aktivista

    E jbg s tobom bas tesko :)

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  8. kvaju

    kvaju Komšija

    onda idi na localbitcoin, pa probaj tamo, nađi sellera koji ima pozitivnih ocjena, i koji je provjeren, nema ih puno u BIH uopće.
    ili https://crypto.ba/ pa se pridruži njihovom discord kanalu, i pitaj prodaje li tko.
     
  9. Aldiin

    Aldiin Overclocker

  10. Neso

    Neso Komšija

    Crytek partners with Crycash to launch a 'cryptocurrency for gamers.

    http://www.pcgamer.com/crytek-partners-with-crycash-to-launch-a-cryptocurrency-for-gamers/


    Btw... Ode Bitcoin u nebesa, nadam se da ce uskoro da se obistini fenomen “baloon efekta” i da ce dobro pasti, da se moze uzet sta po prihvatljivoj cijeni. Danas sam bas pomno pratio jedan sat vremena, kad je ono bas raslo u par minuta, ludjacki, po par milja i skoci na 19K $... Nije proslo par minuta i pade na 16500 $, jer je raja pocela prodavat u tim momenta, masovno. Mogu samo zamislit taj rolokoster emocija kod raje koja posjeduje vise BTC i ko je uzeo dok je bilo bagatela.

     
  11. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Ma da, ali to je varka za amatere... Treba pratiti pomjeranje po logaritamskoj skali, odnosno promjene u redu velicine.

    Povecanje vrijednosti drugog crypto (ako je kupljen za 200$ i prodan za 400$) se ostvaruje dobit od 100%, a kupovinom bitcoina po 15000 i prodajom po 17000, ostvarujes dobit od 13% (s tim da su brojke sa hiljadama medijski mnogo atraktivnije i neko tu pravo hajruje na hypeu). Takodjer mislim da ce uskoro doci do bubble-bursta, ali za svaki slucaj treba manji dio portfolija drzati u BTC, ako hypetrain dodje do ludjackih razmjera.

    Kad bude BTC crashao (tj. ako bude crashao) pocetkom 2018, past ce market cap cijelom sistemu (svim valutama), i tad ce bit vrijeme za kupovinu. Mislim da ce Ether, kao "second in line" najbolje podnijeti taj pad cryptomarket capa.
     
  12. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Valve ukida placanje bitcoinom.
    Previse nestabilno, i onda je cijena tranzakcije porasla sa 20 centi na 20 dolara.
    Sto u sustini ima smisla.
     
  13. Neso

    Neso Komšija


    Ja sam na Litecoinu, ova fluktuacija Bitcoina me ne privlaci nikako. Cifre su sad prevelike, preskup je sad za uzet, a ne uzima mi se samo fragment BTC-a. Ako padne poslije Nove godine uzeo bi citav jer sa ovim ciframa mi se ne igra niakko. Litecoin je sad jako pristupacan cijenovno a rast ce garant. Kao long term ulog i poslije malo istrazivanja o istom, mislim da je ok.
     
  14. kvaju

    kvaju Komšija

    Steam najavio da prihvaca Litecoin za steam vauchere
     
  15. lolak

    lolak Aktivista

    Je li ko zijanio coins na Nicehashu?
     
    Last edited: Dec 9, 2017
  16. Al_Galone

    Al_Galone Aktivista

    Jesam ja nekih 30ak eur :(

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  17. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Litecoin danas na all-time highu, i mislim da ce rasti citav vikend.
     
    Neso likes this.
  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Prati BTC ali sa kasnjenjem.
     
  19. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    tesko, u dva dana je uduplao vrijednost ako gledas low point, do sada se uvijek ponasao tako da ne ide preko 100%, naravno da je moguce i da ide moon, ali ako se to desi ja mislim da se blizi 'kraj'.
    Inace racunam da bi max mogao doci do 165, to bi bilo oko 100% skok
     
    Last edited: Dec 9, 2017
  20. Neso

    Neso Komšija

    Auu dobar LTC danas pravo. Bio je 177,65 i sad je pao na 168 :) Ja sam ih kupovao kad su bili po 80$. Jeste da sam ih skupo platio al’ s obzirom koliko sam zakasnio na ovaj crypto voz opet nije lose. Samo mi je zao sto nisam uhvatio jedan BTC na vrijeme dok je bio par milja.