Mining/rudarenje/kopanje

Discussion in 'Generalna diskusija' started by cryptex, Sep 5, 2016.

  1. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Samo sto GDAX nije dostupan nama u bih... pa su cijene manje
     
    Neso likes this.
  2. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pozz raja. Rudari li itko sa GTX970? Ja svoju ne mogu nikako natjerati preko 11MHash. Probao i sa starijim driverima, ali mi clienti ne rade (niti genoil niti claymore).
     
  3. mirzet1976

    mirzet1976 Aktivista

    a šta rudariš snjom ETH prebaci se na Zec ili Cryptonight sad je vrijeme Electroneum-a koji se kopa.
     
  4. Neso

    Neso Komšija

    Tuspasi se Litecoin na 200 $ :D
     
  5. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Jesi prodao ili jos drzis?
     
  6. Neso

    Neso Komšija

    Nisam, drzim... Idem na long term investment. Cekam dip malo veci da uletim jos koji LTC. Jesi li ti sta trgovao?
     
  7. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Prodao sam dio ETH za IOTA-u sinoc, ali sad mi se cini da nisam jos trebao... :D
    Zakasnio sam na LTC voz.

    Portfolio mi je sada BTC:ETH:IOTA:BCH 20%:40%:35%:5%, mislim da ce sutra IOTA skociti jer imaju konferenciju u NY gdje bi trebalo biti vise price o partnerstvu sa M$.
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Upravo ovi nagli skokovi bi mogli znaciti da ce uskoro crash.
     
  9. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Ja mislim da ce nekad do kraja godine biti neki srednji pad vrijednosti cijelog trzista, a onda da cemo nekad u januaru-februaru imati ozbiljan pad.
    Medjutim, dugorocno, mislim da crypto ima buducnost (kroz 5-10-20+ godina), i ko ima para da mu stoje - vrijedi pokusati investirati dio. Koji je pravi trenutak bio - vrijeme ce pokazati. Samo kao i u svim berzanskim trgovinama, ne treba pustiti da te pohlepa pojede :D
    Pitanje je koja ce se valuta uspjeti postaviti dugorocno kao dominator na trzistu, jer i dotcom bubble je rastao i rastao, a onda pomeo mnoge kompanije od kojih su neke smatrane za vrlo perspektivne i vrijedne (u ovom slucaju ce biti neke valute) , a nakon toga su se rodili neki novi online divovi :)
     
  10. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Čitav svijet prelazi na digitalizaciju, samo je pitanje vremena kada će papirni novac nestati skroz. Kartice su to započele.
     
  11. Neso

    Neso Komšija

    Nakon duzeg testiranja stabilnosti, Coin Base je najavio da 1. Januara dodaju Boitcoin Cash kao cetvrtu valutu na listu. I ja mislim da ce to malo uzdrmati BTC, ETH i LTC, medjutim vidjet cemo kako ce se nova valuta uklopit u mase. Kao “nova” mislim nova na Coin Base-u. U USA, sta god je na Coinbase, vrijedi uloziti. Ja mislim da nema jaceg exchangea... Impresivno je kako hype utice na sami rast i pad ovih valuta. Prekljuce je Charlie Lee, osnivac Litecoina, bio na CNN-u. Dao je izjavu kako cvrsto vjeruje u LTC i u samu buducnost istog i upravo tad je vrijednost skocila na 250, na poslije na 350+ USD.
     
  12. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Znaci, hipoteticki, neko na njegovom mjestu da pomalo nejasnu izjavu po kojoj bi se moglo naslutiti nekakav problem ili pad vrijednosti, i vidi cuda isti dan masa ljudi prodaje i cijena pada. Fino chiko pokupuje po sklizanoj cijeni, sutradan napravi presicu, naravno sve "argumentovano" objasni da su ga pogrešno razumjeli, iznese nove " dokaze" kako ce to biti stabilna i jaka valuta i cijena ode u nebesa...

    Ovo je raj za mesetare ;) jer realno ljudski rod odavno, ako je i ikada, bio ovako glup.

    Da ne ulazimo u raspravu, ne napadam, samo naglas razmisljam.

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
     
    zoi and Al_Galone like this.
  13. efo

    efo Komšija

    Lightning network ce centralizovati BTC i eto kontrole. Ljudi ce raditi mikrotransakcije sa tokenima koje im oni daju, a oni ce im 'cuvati' BTC (BTC ima velike 'poreze' mreze, pa se sa njim mikrotransakcije ne isplate), tj. ovi tokeni ce biti backed by BTC, pa ce onda kroz neko vrijeme uraditi kao sto su i sa dolarima i zlatom, ukloniti ovo 'backed by' i stvarati tokene kako im se cefne. Maestralan plan, jer ce BTC unistiti vrijednost dolara i ostalih valuta, preci u mainstream, i onda ce vladari ovosvjetski ovim tokenima opet krast narod na slican nacin kao i sad, samo jos lakse, a usput ce i BTC biti zakovan cjenovno kao i zlato sada, jer ce mu oni kontrolisati cijenu, kao i zlatu sada.

    BCH nema taj problem (zasad), njemu su dzabali 'porezi' mreze i on je kao sto kazu, sacuvao originalnu Bitcoin ideju. Vidjecemo sta ce bit, u svakom slucaju i BTC je tu da ostane, jer ima ko ce ga pumpat.
     
    Last edited: Dec 14, 2017
  14. NAILS

    NAILS Moderator

  15. Neso

    Neso Komšija

    Da ne povjerujes, stavise Bitcoin Cash na Coinbase. Ja kad sam upalio app bio je 3100 i skoci na 8500 za pola sata. Raja pocela da kupuje masovno i pade sve ostalo hahaah
     
  16. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Ja kupio dok je bio ispod 1500$... Svako ima svoj Litecoin :D
     
    Neso likes this.
  17. Neso

    Neso Komšija

    Evo spao je na 3323 $, na Coinbase, al’ se jos uvijek ne moze kupit. Btw. cestitke na dobroj kupovini :)
     
  18. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ja sam bio zategao mis da uzmem 1 eth za 250 eura i odustanem. Evo ga na 700, ccc.
     
  19. kvaju

    kvaju Komšija

    Uzimaj nesto, evo ripple danas presao 1$, bch nikad necu uzeti jer sama ekipa oko bch nimalo ne sviđa.
     
  20. Neso

    Neso Komšija

    Pada sad sve pred Bozic, danas se bas primjeti pad BTC, BTH, LTC, ETH. Raja prodaje sad masovno pred praznike da se pokriju troskovi poklona, ovo ono :)