Mining/rudarenje/kopanje

Discussion in 'Generalna diskusija' started by cryptex, Sep 5, 2016.

  1. dmr

    dmr Veteran foruma

    Care, jos ce te i uhapsit :)


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  2. Neso

    Neso Komšija

    Prije par dana lik postavio u crypto investing grupu, tvrdeci da je u pitanju negov account. Prije ovoga nisam cuo ni za jedan ovakav slucaj u USA.

    [​IMG]
     
  3. donjapa

    donjapa Overclocker

    Zar ste sumnjali da ce vlade dopustiti de-centralizovanu valutu? Cim to pocne malo ozbiljnije uzimati maha sve ce vlade to poceti zabranjivati. Zivis u njihovoj drzavi moras igrati po njihovim pravilima. Ne svidja ti se, bolje seli negdje gdje se mozes "igrati s ovim".

    Sta ce se desiti prvog momenta kad se vlade upetljaju? Pad vrijednosti svih kriptovaluta, ljudi nece biti zaintresovani u ulaganje zbog rizika, propada BitCoin. Ko kontrolise BitCoin, opet vlade - i to svojim akcijama. Ko ima vojsku taj kontrolise svijet i sav protok novca, jasno dokazano. Vjeruj da banke svojevoljno ne rade ovo, njima je drago ako ti napravis transakciju kod njih jer im to donosi zaradu. Neko im je morao narediti kako da se ponasaju.
     
    Al_Galone likes this.
  4. Al_Galone

    Al_Galone Aktivista

    Treba biti spreman na udare koji ce se desiti u crypro svijetu, jer ovo uzima maha, a vladama i silama se ne svidja!

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  5. Neso

    Neso Komšija

    Ma zato treba praviti sto brze, male profite, dok ima fore, da se malo brk omrsi :D
     
  6. Al_Galone

    Al_Galone Aktivista

    Napravi li iko profit na Ripple,
    Evo ga skocio ko lud.
    U 10om mjesecu trebao kupiti za 200KM preko lika na piku ali izradi me, prekine komunikaciju, tada mu je cijena bila 0.2$
    Sad bih imao preko 2000KM
    :(

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  7. Neso

    Neso Komšija

    Ne znam drug, ja vintam BTC, ETH, LTC i BCH, po malo. Ostale valute nisam ni gledao, da budem iskren.

    Otvorih Coinbase prije par momenata i stize mi notifikacija od Coinbase tima, vezano za placanje taksi i koga ovo pogadja.

    "For U.S. users only, Coinbase provides Forms 1099-K to certain buisness users and GDAX users that have recieved at least $20,000 cash for sales of cryptocurrency related to atleast 200 transactions in a calendar year."
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ja sve nesto oklijevam da sta razmijenim u ove nove i obecavajuce valute, no moja burza ne podrzava, dok se skontah ono vec kasno.

    Sent from my SM-G925F using Tapatalk
     
  9. Al_Galone

    Al_Galone Aktivista

    A dobro, pocinje od vecih igraca pa ce lagano spustati prag do sitne buranije :)

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  10. Neso

    Neso Komšija

    Cek, mozda sam fulio a napisao si negdje... Kako ti unovcis to sto iskopas? Tj. kako prodas te novcicei prebacis i na svoj racun?
     
  11. Al_Galone

    Al_Galone Aktivista

    Jos nisam unovcavao, ima mogucnosti, prodaja uzivo, isplata na BTC ATM, spectrocoin,
    Ali zelim cuvati sto je duze moguce, cekam dobre poraste :)

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  12. Neso

    Neso Komšija

    Znaci HODL, sto internet kaze :) Ja cim vidim da imam neki gain, da je veci od 50%, prodajem. Neizvjesno je stanje sa ovim crypto valutama. Cuvao bi i ja al bojim se da ne skoci previse, pa da neku zvrcku naprave da se ne moze iskesirat. Vrlo lako ove mjenjacnice mogu past il' da vlada uradi nesto da ti ne daju da pretvoris u pravi novac, pa da ostanes u banani. Ja mislim da treba iskoristit situaciju, cim vidis da da si nesto zaradio. Najgore je sto niko nema tacne informacije o buducnosti svega ovoga, sve su nekakve spekulacije. Svi nesto serendaju, prave se pametni a niko pojma nema sta ce se izdesavat. Da znam da ce ici u totalni mainstream i da ce opstat i ja bi cuvao pa makar i pala vrijednost, nebitno. Nije lose imat raznovrsan kapital.
     
  13. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    problem oko kriptovaluta su enormne i mnogobrojne provizije
    pa da nema provizija,svi bi odmah dizali lovu...ovako te provizije pojedose i uospte se ne isplaiti ni pretvarati ni dizati...svaka transakcija ti pojede solidno dobiti a ako ih pravis puno,onda dobiti i nema
    gledajuci sa strane,u ovoj prici trenutno najbolje profitiraju mjenjacnice,jer na svemu razaradju
    ja sam se htio ukljuciti sa nekim sitnijim iznosom (par stotina KM) ali kada sam vidio silne provizije ,odustao sam
    plus problemi kod povlacenja na karticu iz BiH
     
  14. Al_Galone

    Al_Galone Aktivista

    Pa svako mora zaraditi. Mjenjacnica mora imati ogroman kapital. Ali nije to tolika pljacka. Na 1000eur kesiranja provizija ti je oko 50eur. 50 eur nije malo, ali nije ni puno ako imas 1000eur :)

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  15. Neso

    Neso Komšija

    Recimo, na dobit od 2000$, provizija je oko 20ak dolara, kad prodas preko Coinbase-a. Opet govorim, ovo je US account, za EU nisam siguran koliko su provizje.
     
  16. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ma pratim temi i na klix forumu o criptovalutama...ubise provizije,te ogranicenja o iznosu povlacenja sredstava...svaka mjenjacnica ima neka svoja pravila
    uglavnom igranje sa par stotina eura se ne isplati,jer su vece provizije od dobiti...par hiljada eura se isplati ali i to opet zavisi u kojoj valuti imas,jer opet moras sve pretvoriti u btc,pa onda na karticu
    sve u svemu,puno love je u opticaju,grebe se svako na svoj nacin...mnogi ulaze u ovo a ne znaju ni neke osnove,misle uzeti velike pare...nema od te price nista
    ono sto ima smisla je trgovanje i kladjenje trenutno i naravno ulaganje u ove neke nazovimo potencijalne valute,mada je i to sve isto...nego neko baci neku spekulaciju na netu,par ljudi progovori o nekoj valuti fino,odmah se raja nafura,kazu evo novi btc i ulazu i naravno skoci mu cijena malo
    najbolji primjer je ripple...prije manje od mjesec je bio 0.2 dolara ,danas je bio 1.85,mozda je sada i vrijedniji
    uglavnom,iz BiH je jako tesko doci do prave pipljive dobiti,mislim da ti se pare uplate na karticu...bez vecih ulaganja
    ovdje kajmak kupe oni sto su ruradili na pocetku btc i oni koji su imali btca bruku na raznoraznim accountima,jer je na pocetku bio fakticki bezvrijedan a ko nije prodao i kupe iskusni brokeri,kada nahajpaju btc i on skoci a onda naprave drop (prodaju) a ovamo se oklade na pad btca :D

    ali eto,ovo je nova globalna zezancija i svi hoce da se igraju...nesto kao fidget spinner ljetos skoro...svi moraju probati :D
     
  17. Neso

    Neso Komšija

    Samo Bitcoin, Ethereum, Litecoin i Bitcoin Cash. Ostalo sve je smece sad za sad, ne zelim ni da mislim o drugim valutama. Pa ja sam rekao u par postova prije kako ljudi mastaju da se obogate od ovoga, al' nema od toga nista, jako jako tesko. Obogatili su se ljudi koji su imali po 1000 Bitcoina dok su vrijedili po dolar a danas je jedan oko 14k $ :) Ja sam uletio na ovaj voz prije koji mjesec i ja mogu da izvucem male cifre iz ovoga i meni je super. Samo realan treba biti, sta god da se izvuce iz ovoga je super para sa strane.
     
  18. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ja bih bio srecan kad bih izvuko rig od 6 1070ki za godinu dana, ali ipak sve djeluje klimavo a najvise ta isplata u kes. Fakticki ovdje niko nema sa iskustvom da je uspio podici kes da isplati takav jedan rig pa makar i za 2 godine. Ja kontam ljudi sa iskustvom i trazim savjete :D
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Prvo ti nafarmaj coina a poslije ganjaj transakcije. Do tada mozda nadjes nekoga kome na kafi prebacis coine a on tebi lovu u ruke. Fino ti je kolega rekao, provozaš se do Cro i izvršiš s nekim transakciju.

    I sada da imas definitivan odgovor, sutra se stvari mogu promjeniti i da prokockas pare. Mada grafe u svako doba moze prodati pa nije bas da ces prokockat mnogo.
     
  20. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa ne bih se upustao u to tek tako da krehnem 7k KM i da onda poslije brinem kako cu ih isplatiti, to mi tek zvuci nidje veze, a onaj dijeli polusavjete a nije do sad unovcio nista ono ama bas nidje veze :D A najvise me i privlaci kod rudarenja sto bi ti ostao hardver.