Mining/rudarenje/kopanje

Discussion in 'Generalna diskusija' started by cryptex, Sep 5, 2016.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Nemoj onda ulagati pare. Ja sam X puta rekao da se u rudarenje krece sa postojecom konfom i jodnom kartom koju koristis pa onda od profita pravis rig za rudarenje. A ljudi su se jos prije pet godina cimali s tim. Najbolje je bilo onima koji su imali crossfire za gaming.

    Opet ti kazem, i da imas definitivan odgovor, BTC ili koju vec valutu budes rudario, moze preko noc krešati kao sto se desilo vise puta i da ostanes bez profita. Ako ne mozes rizikovati, nemoj ulagati. Kripto valite nisu stvorene za obrtanje profita vec konkurencija postojecim valutama i ovo sto neki dizu velike pare nije dobro i ne moze vjecno trajati.
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    Jasno mi je da je sve to rizicno i zato me i privlaci ulaganje u rig jer ti ostaje hardver, i ako izgubis sve izgubit ces ali manje nego da kupis dio BTCa pa cekas da poraste. Ali kada mi jos nije do kraja poznat ni siguran sistem unovcavanja onog sto izrudaris, to je tek nidje veze za ulaganje ili rudarenje. To isto da dodjes u firmu i kaze ti direktor samo ti radi godinu dana ne brini se za platu, kada naradis tih godinu dana sve ce to biti u redu :D
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Kako vrijeme odmice, definitivno ce biti teze konvertovati valute u $. Na kraju ti se svodi da izrudarenu valutu prebacis nekome ko radi flip, kupuje i ceka da poraste. A takvih bude i na piku.
     
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    To je vec sranje :D
     
  5. Neso

    Neso Komšija

    Ma ako ih ne mozes unovcit direktno preko aplikacije, da prodas i da ti legne na racun, hebo to ba onda. Ja na Coinbase, kupim valutu, imam monitoring na toj aplikaciji i kad skoci prodam preko iste aplikacije i pare mi legnu na racun koji sam povezao sa Coinbase. Ne moze jednostavnije nikako... Moja cura bila uzela 5 LTC kad su bili po 100 $ i prodala ih kad su skocili na 290$ i zaradila sebi za komplet zimsku garderobu i ulog od 500$ vratila na racun :) Mi idemo na takve, male obrte, a to da ih cuvam do besvjesti, ne pada mi na pamet. Ako imas priliku uzmi koji dinar dok se moze i cao. Ja sam mislio da se u Europi moze kupit preko onog Krakena i prodat preko istog kao sto ide preko Coinbase.
     
  6. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Zadnjih stranica nista korisno, ko ima volje nadje nacin, ko nema nadje opravdanje.
     
    Al_Galone likes this.
  7. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    neki pisu da se ne mogu povuci pare na karticu...pare se mogu povuci na karticu ali tu onda nastupaju konverzije iz valute u btc,pa iz btca u dolar,pa na sve to imas proviziju,pa onda provizija na nekom online racunu,tipa skrill,pa onda provizija tvoje banke :D
    znaci imas 4-5 provizija i dok svako uzme svoj dio...ti dobijes kurku :D

    e ovo je problem ...dok se svako ugradi,tebi malo ostane :D
    mislim da je bio video ali evo,da ponovim kako to izgleda :D
     
  8. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ponovih se i ja sa GTX1070 :D i to za 450KM :) nova novcata
     
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    hos je upregnut? :D
     
  10. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    gdje je nadje po toj cijeni...gtx 1060ti sa 4 Gb rama skuplja dobro :D
     
  11. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    a ja glupog pitanja :D:D:D
     
  12. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    jutros me jaran probudi porukama na viberu, njegov rodjak prodaje :D rekoh ponesi odmah. a u ponedjeljak mi dosla inno3D GTX1060 sa 6GB :D nisam je posteno ni upregno haha
     
  13. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    kole,tebe ce criptovalute raskuciti :D
    pazi da gace o stap ne okacis :p
    ako ti rodjak opet ima sta u pola cijene,neka se i meni javi na viber :D
     
  14. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    ima li itko slucajno iz zenice da ima 6pin na 8pin konektor? sad cu u ze pa bih da to pokupim :)
     
  15. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Koju stranicu koristit za trgovanje? Trenutno imam account na binance i ovaj ripple otiso u nebesa zadnjih par dana a imam ga odavno. Kako bi sad to unovcio?

    Na bitstampu cekam verification vec 4 sedmice :/
     
  16. efo

    efo Komšija

    Prebaci sve u Neo i Bitcoin cash i zatvori na jos par mjeseci, ne gledaj nista :D
     
  17. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

  18. Al_Galone

    Al_Galone Aktivista

  19. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    hocu, kad za GTX1070 nabavim i drugi 6pin-8pin konetkor. trenutno je jedan 6pin i jedan 8pin a ne znam da li je to dovoljno za stabilnost, a GTX1060 je svakako 1x6pin. Napajanje je iz potpisa :)
     
  20. Al_Galone

    Al_Galone Aktivista

    Koja ti je 1070?
    Kod mene koristi samo 1x8pin
    Asus Strix 1070 O8G

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk