Mining/rudarenje/kopanje

Discussion in 'Generalna diskusija' started by cryptex, Sep 5, 2016.

  1. donjapa

    donjapa Overclocker

    To je vec velik coin, mislio sam nekakve malene coinove koji imaju potencijala rasti. Barem da imam 20tak coinova, pa cuvati ako treba i 5 godina nebi li skocilo. ETH je ipak 1300 USD sad.
     
  2. Loki

    Loki Komšija

    Jel može neko da pojasni tačno koliki je trošak transkacije (fee) kod bitcoina? Čitam nešto pa mi ništa nije jasno... Jel' to svaki put drugi iznos? Evo recimo imam$50 trenutne vrijednosti bitcoina na svom walletu na računaru i hoću da prebacim nekome direktno na njegov wallet (ne na exchange). Koliko će to da košta i ko tu šta uzima?
    Šta ako hoću da tih $50 sa svog računara prebacim na recimo Binance, jel' to košta više i koliko ko onda uzima?

    Ako ti troškovi nisu fiksni (mislim uvijk isti procenat) kod Bitcoina, šta je sa ostalim velikim coinima poput Ethereuma, Liecoina i Ripple-a?

    Edit: Sad skontah ovo https://bitcoinfees.info/ ... pa jbt ko onda trguje bitcoinom uopšte, samo ko prebacuje hiljade?
     
  3. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Tako nekako, kao i za sve sto ima visoku vrijednost. Ne trguje polugama zlata neko ko ima 50$ zlata :D
     
  4. Loki

    Loki Komšija

    Ma to stoji... al' ako ga možeš izmtvit' u prah k'o što možeš btc u satoshi onda ne kontam.... :D
     
  5. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Pa eto, posalji 1g zlata nekome u drugu drzavu sa garancijom da ce doci pa mi javi koliko su bili troskovi. Jbg, takva je situacija sada, mreza je preopterecena, zato koristis drugu valutu tipa litecoin i rijesis problem.
     
    Al_Galone likes this.
  6. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Litecoin FTW!
     
  7. Tensai

    Tensai Komšija

    s obzirom da nisam u toku,moze li se ista izrudarit sa ovom R9 290x?
     
  8. dmr

    dmr Veteran foruma

    vidi koliko joj je hashrate i koliko trosi pa googlaj bitcoin calculator pa vidi
     
  9. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Kakav bitcoin kalkulator, ne farma se bitcoin sa takvim karticama, niti je uopšte pametan za farmanje trenutno sa bilo čim..
     
  10. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Kako mislis nije pametno farmanje s bilo cim? ccccc
     
  11. Tyger

    Tyger Aktivista

    Misli konkretno na BTC
     
  12. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pa njega nikad nije bilo isplativo farmati bilo cim osim ASIC jedinicama, izuzev na samom pocetku.
     
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ja ba kad ode na bitcoin kalkulator nek odabere eth ili koji mu najvise daje :)


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  14. lolak

    lolak Aktivista

    Evo jedna za minere:

     
    Al_Galone likes this.
  15. Loki

    Loki Komšija

    Nadati se da ovaj pad neće ići još puno dole... BlackWallet hakovan, Južna Korea banuje kriptovalute...
     
  16. Al_Galone

    Al_Galone Aktivista

    Samo lagano...

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  17. lolak

    lolak Aktivista

    Danas su cijene 20% down, nije losa prilika ni za kupovinu..
     
  18. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ovo je bas raspad sistema, 30-50% je sve down i jos pada.
    Barem pola altcoina se nece nikad vratiti nakon ovog, a i za ove glavne je upitno.
    Hodl sta se trenutno ima pa sta bude.
    Nekako mi se ne svidja dodatna kupovina trenutno :D
     
  19. Esh

    Esh HWB

    Mozda, opet je potencijalno i prilika za uzeti alt coina..
     
  20. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    ja imam nesto BCH i ZEC i necu dirati pa sta bude :)