Mišljenja, iskustva

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by Eldorado, Apr 26, 2011.

  1. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Razmišljam o kupovini powerbooka G4 12 incha, 1,5GHz 512mb ram i 80 hard disk..

    Da li ko ima ovakav model, da li ga uzet il ne? naravno radi se o polovnjaku al cijena je oko 250km pa malo sam zagrijan al se dvoumim..

    nisam se nikad susretao sa mac os al apple sam zavolio ponajvise zbog iphona :)
     
  2. Esh

    Esh HWB

    Pa to su vrlo slabe specifikacije za neko "Mac iskustvo" danas. Naravno, onaj ko to prodaje, ako zna o cemu je rijec, ili neki Apple fanatik ce ti ispricati ep o tome sta mozes uraditi sa mocnim G4 procesorom, no realno ako neces to uzimati za kakav muzejski eksponat, radije nabavi kakav jeftiniji Mac sa Intelovim procesorima ili probaj instalirati OS na klasicni "PC hardver".
     
  3. Eldorado

    Eldorado Komšija

    ma najradije bi otisao jednu turu u afganistan mjesec dana i kupio sebi nov macbook pro :D

    nemam ni keša da uzmem neki jaci tj gledao sam na piku i polovnjaci macbook-s il su ovakvi manji il oni jaci al po 800km il 1000 i više..
    po nekoj logici meni licno se ne daje za polovnu stvar toliko para ne isplati se cak sta vise prevelik rizik, 250km se moze ajd halalit al et ako je ipak ovaj model za muzeja radije odustajem, mozda skupljat pare od bajrama do bajrama za neki jaci mac book :)

    hvala u svakom slucaju na odgovoru ;)
     
  4. Reznor

    Reznor Overclocker

    Sam MacBook ti ne donosi nista novo sto neces vidjeti na svakom drugom (da se izrazim ovako: Ne-Apple) laptopu. Imao sam priliku da koristim MacBook na mjesec dana s Intelovim procesorom i nvidia 8600 grafickim cipom, i mogu reci da je ono cime se moze pohvaliti odlicno aluminijsko kuciste i dug vijek trajanja baterije (meni je trajao jedno 4 sata uz neko normalno koristenje).

    Dok sam Mac OS X mozes isprobati i na svakom drugom PC-u i laptopu, samo pogledaj koji hardver je najkompatibilniji (danas je prilicno dosta drivera napravljeno za Hackintosh, tako da je velika mogucnost da ce ti sve raditi). Treba ti Boot132 CD, originalni Mac OS X DVD i bootloader, dok imas i one "hackerske" verzije koje imaju All-in-one OS, bootloadere i drivere, sto mozes po torrentima traziti.
     
  5. Eldorado

    Eldorado Komšija

    ma bio sam se malo zaletio oko tog powerbooka g4 ima apple fini fazona a i da mac os probam, ne da mi se nabacivat te neke alternative za windows itd
    ponajviše sam ga kontao za internet kucanje seminara itd mada opet 12 incha mi je sumljivo za ugodan rad, skoro sam imao priliku kod kolege pogledat nov macbook pro 13,3 i bio sam stvarno oduševljen laptopom bas je idealan bio to je bio prvi put da sam se susretao sa macbook laptopima, tako da sam se i nafurao na apple jos vise.

    Preskupi su pravo, al eto opet s druge strane izdržljivi su poput golfa 2 :D