Mobilni internet - najbolja opcija

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Tesla, Mar 14, 2013.

?

Izaberi najisplativiju opciju mobilnog interneta u BiH

Poll closed Mar 24, 2013.
  1. BH Telecom postpaid

    5 vote(s)
    38.5%
  2. BH Telecom prepaid

    4 vote(s)
    30.8%
  3. HT Eronet postpaid

    1 vote(s)
    7.7%
  4. HT Eronet prepaid

    3 vote(s)
    23.1%
  5. m:tel Prepaid

    0 vote(s)
    0.0%
  6. m:tel postpaid

    0 vote(s)
    0.0%
  1. Tesla

    Tesla Aktivista

    Kolege, imam potrebu za mobilnim internetom od 01.04.2013. Dakle trebat ce mi konstantno. Planirani dnevni saobracaj je cca 25mb.

    U tu svrhu cu uzeti i novi broj, prepaid jedino mi dolazi kao opcija jer se ne planiam vezati pretplatom za bilo kojeg operatera ako bas ne budem morao.

    Dakle gdje je najbiolje uzeti mobilni internet, sva 3 operatera fdolaze u obzir.

    Hvala.
     
  2. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: Mobilni internet - najbolja opcija mart 2013

    2.5 KM + PDV u BHTu, prvih 50 MB super brzina, kad to ispucas onda ide dosta sporija brzina ali je flat rate. Prosli mjesec ja nabio 2.5 GB :) A i ta sporija brzina je dovoljna za normalan razgovor putem Vibera npr.
     
  3. Tesla

    Tesla Aktivista

    Re: Mobilni internet - najbolja opcija mart 2013

    Ovo je na prepaid-u pretpostavljam i kako ide aktivacija. Koristim samo eronet sluzbeni vec 5 godina pa zaista nemam pojma kako to kod njih sljaka.
     
  4. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: Mobilni internet - najbolja opcija mart 2013

    Aha, prepaid je. Nazoves ih i kazes hocu mInternet paket od 2.5 KM. Traze ti broj licne (na cije ime je ugovor) i to je to, aktiviraju ti pocetkom slijedeceg mjeseca.
     
  5. kvaju

    kvaju Komšija

    Re: Mobilni internet - najbolja opcija mart 2013

    Eronet full tarifa, 500min, 500sms prema svim mob mrezama u bih, 500mb interneta.

    Imas opciju za 10km po 150 svega gore navedenog. Traje mjesec dana od dana aktiviranja.
     
  6. Tesla

    Tesla Aktivista

    Re: Mobilni internet - najbolja opcija mart 2013

    Pogledat cu, hvala. Eh ovo za Cvaju mi se moj Kvaju :) cini kao najbolja opcija.

    ovo mi ipak nije jasno, tek slijedeceg mjeseca, WTF.
     
  7. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: Mobilni internet - najbolja opcija mart 2013

    Pa da ti mogu uracunat za svih 30 dana. Tako je, sta se moze. Nazoves sad i aktivirano ti je od 1.aprila
     
  8. Tesla

    Tesla Aktivista

    Re: Mobilni internet - najbolja opcija mart 2013

    Ma razumijem i hvala na prijedlogu, ali zaista da cekam 16 dana na nesto sto mi treba, u sustini odoh danas uzeti ovaj vjerovatno full 20 a i svratit cu malo do m:tel-a
     
  9. kvaju

    kvaju Komšija

    Re: Mobilni internet - najbolja opcija mart 2013

    Ja sam se sa pretplate prebacio na prepaid baš radi ove tarife, meni ostane svega na kraju mjeseca, baš po mojoj mjeri.
     
  10. Tesla

    Tesla Aktivista

    Re: Mobilni internet - najbolja opcija mart 2013

    Evo uzeo sam i aktivirao tarifni model ali moram kupiti onaj bon, nazvao sam ih i rekli su mi da ne moze ona dopuna na uredjaj u granapima. To mi je malo glupo ali eto nisam htio da rizikujem. Kvaju da li i ti kupujes samo njihove bonove za dopunu ?
     
  11. kvaju

    kvaju Komšija

    Re: Mobilni internet - najbolja opcija mart 2013

    Nisam te bas shvatio to granapi.

    Imas sim sa recimo 5km na njemu.
    Posaljes poruku da aktiviras tarifu, oduzmeti bubam 10 pf, ostane ti 4,90km, nakon toga uplatis 20km i odmah ti dode poruka da je uspjesno nadoplaceno bla bla, vrjedi do tad i tad, i kad ukucas *101# da provjeris stanje na racunu, bude ti 4,90, jer je tih 20km posrkala tarifa.

    Tih 4,90 ti je ono sa strane sto ti je ostalo, za fixne telefone, druge operatere kad zoves i sl, a da provjeris stanje tarife ides *102*0#
    I kaze ti [​IMG]

    Kad dode 23.03 istice tarifa, stanje na tarifi se nulira, troši se ono 'sa strane' ako je sta ostalo, tek nakon isteka tarife, kad uplatis bon od 10/20km ponovo je aktiviras, tako ja radim.

    Nadam se da sam ti objasnio, ako je jos sta nejasno slobodno pitaj.
     
  12. apokalipso

    apokalipso Aktivista

    Re: Mobilni internet - najbolja opcija mart 2013

    Mozes li poslati link gdje je to objasnjeno? Je li to eronet obicni prepaid? Ja imam "hej" od prosle nove godine kada je bila ona akcija 1000 besplatnih minuta svaki mjesec sa najbrojem DOZIVOTNO.
     
  13. Tesla

    Tesla Aktivista

    Re: Mobilni internet - najbolja opcija mart 2013

    Znam ovo za dopunu jasno je kao dan. Ja sam poslao poruku za aktiviranje tarife i aktivirana je, pod granapima mislim na onu dopunu sa onh njihovih valjda GPRS ili kakvih uredjaja, kad udjes i kazes dopunite mi na taj i taj broj 2, 3 ili vise KM i dodje ti poruka da je dopunjeno. Zvao sam odmah ERONET da ne napravim kardinalnu gresku i rekli su mi da ne dopunjavam tako po granapima nego da lijepo ko covjek kupim karituc i dopunim stanje racuna. Sada pretpostavljam da mi je ta tarifa na standby ili ti ga na pending dok prvi put ne dopunim 10 ili 20 KM. Prvo cu 10 da vidim kakv sam potrosac i koliko mi moze biti. I onda cim dopunis ona to prepozna ( tarifa ) kako si mi i objasnio i trosi sa tog budzeta a ono ta tlane nedira uopste. Mislim da sam sve pokopcao. Sto se tice voting pool-a po 2 glasa su otisla za BH prepaid i BH postpaid. Bit ce ovdje malo igranja dok ne nadjem najbolju opciju.

    Hvala uglavnom svima
    http://hej.ba/hej-tarife/hej-full/

    Ovo je konkretno za ovu tarifu hej full ali PAZI sa njom vjerovatno gubis trenutnu tarifu koju kasnije vjerovatno ne mozes ponovo aktivirati jer je bila na akciji.
     
  14. kvaju

    kvaju Komšija

    Re: Mobilni internet - najbolja opcija mart 2013

    Ja sam prije bio na pretplati najvise radi tog super broja i tih 1000min, ali nikad nisam od tih 1000 potrosio ni 100, ovako ih imas 500, i uvijek mi ostane na kraju.


    @Tesla

    Ja znam da sam prije nadoplacivao zovem 3801, i kazem nadoplati mi na taj i taj broj ovaj bon, procitam kod, i toj osobi je uplacen bon, doduse jako davno sam to radio.

    Moja preporuka idi na 20km odmah nećeš se mislit koliko si potrosio, ovako bi bar ja po sebi koliki sam potrosac, stalno provjeravao jel mi ostalo jos koliko min/sms/mb do 150, ovako doslovno provjeravam samo kad nisam siguran do kojega mi datuma traje tarifa, a iznose skoro i ne gledam.
    Opet tako je meni, a ako si dosad bio na nekoj mob tarifi znas otprilike koliko trosis dnevno, ja ne gasim 3g skoro nikako, doduse ni wifi, a mnogo je wifi rutera oko mene gdje god dodem.
     
  15. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Re: Mobilni internet - najbolja opcija mart 2013

    Nisam ovo prije vidio, ali evo da dodam i moje iskustvo mozda ce kome pomoci.

    Vec nekih mjesec dana koristim ovaj Student Plus 1 paket od BHTelecoma i poprilicno sam zadovoljan, prije sam bio na Ultri. Paket je 10km + PDV, te taj iznos prebace svakog prvog kao klasicni Ultra kradit, i ako se potrosi onda se moze dopuniti sa obicnom dopunom. Cijene nisu nesto ekstra povoljnije u odnosu na Ultru, ali meni ne smeta jer ne pricam puno, vecinom poruke, pa mi slicno izadje. 1000 minuta dzaba sa 3 najbroja, plus, 200MB neta + flat sa usporenom brzinom. Ovo za net je super, 3G ne gasim nikako, za 10KM tesko da moze bolje.

    Ima i paket Student Plus 2, sa gigabajtom saobracaja i 3k minuta dzaba :)

    Jedina "caka" je sto treba biti student, tj imati potvrdu o redovnom ili vanrednom studiju.
     
  16. Tesla

    Tesla Aktivista

    Re: Mobilni internet - najbolja opcija mart 2013

    Hvala ti puno drug. I to cu malo pogledati. Stvar je da ja uopste necu pozivati sa tog broja. Imam sluzbeni telefon za pozive i meni je dovoljno, nikad i ne potrosim 80 KM koje imam. U pitanju je to da meni radi privatnog posla treba samo i samo internet pristup na mobitelu te zato ovo i uzimam. Za sada mi treba povremeno ali eto od 01.04. svakodnevno.

    Sve su opcije u igri naravno. Za sada sam samo uzeo i testirao ERONET na nekoliko lokacija u gradu i radi odlicno. Iako vjerujem da je BH Telecom najbolje pokrio signalom bar Federaciju.

    A student nisam nazalost tako da.....nista od toga.

    Ma uzet cu ja taj BON neki, ne znam ni kako izgleda iskreno da ti kazem ni gdje se moze kupiti, ali uglavnom moram kupiti taj bon a ne uzeti u prodavnicama dopunu na broj. Ma odoh ja danas direktno u Eronet da ne sjebem cvaju bezveze.

    Hvala drustvo.
     
  17. kvaju

    kvaju Komšija

    Re: Mobilni internet - najbolja opcija mart 2013

    Pa bon je dopuna :)
     
  18. Tesla

    Tesla Aktivista

    Re: Mobilni internet - najbolja opcija mart 2013

    Ma znam to :)

    [​IMG]
     
  19. kvaju

    kvaju Komšija

    Re: Mobilni internet - najbolja opcija mart 2013

    To je bilo prije par godina te kartice/bonovi, sad ti se izvlace u svakoj trafici/prodavnici/bankomatu iz POS aparata komadic papira sa kodom i to je to.
     
  20. bhd

    bhd Veteran foruma

    Re: Mobilni internet - najbolja opcija mart 2013

    off..
    Koja smo mi drzava.. vodimo racuna da "rok trajanja" bona bude 30 dana i tu smo 100% sigurni da niko nece koristiti preko 30 dana..

    ali hrana u radnjama moze biti i duboko preko roka trajanja..