Mobilni internet - najbolja opcija

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Tesla, Mar 14, 2013.

?

Izaberi najisplativiju opciju mobilnog interneta u BiH

Poll closed Mar 24, 2013.
  1. BH Telecom postpaid

    5 vote(s)
    38.5%
  2. BH Telecom prepaid

    4 vote(s)
    30.8%
  3. HT Eronet postpaid

    1 vote(s)
    7.7%
  4. HT Eronet prepaid

    3 vote(s)
    23.1%
  5. m:tel Prepaid

    0 vote(s)
    0.0%
  6. m:tel postpaid

    0 vote(s)
    0.0%
  1. selvin

    selvin Moderator

    Nije samo za mojatv. Moze i bez nje, ali onda ide na ugovor od 12 ili 24 mjeseca, i ne dobijas 500MB na mobilni, nego idu neki popusti od 3-7%.
     
  2. anel007

    anel007 Komšija

    aha, ma i pitao sam najvise zbog interneta ali ako je tako nije mi vrijedno peglanja, hvala u svakom slucaju
     
  3. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Koja je opcija nabolja za net prepaid recimo ultra pa neka tarifa ili sta vec? Nesto da imam net na mobu 10ak dana i po potrebi pozive. Ovako klasicno pojede kredit za mali saobracaj.
     
  4. zoi

    zoi Veteran foruma

    Pogledaj Tourist paket.
     
  5. Piroman

    Piroman Komšija

  6. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

  7. sumeir

    sumeir Komšija

    Uzeli NoLimit M pa ćemo vidjeti hoćeli mu valjati.

    Hvala.
     
  8. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    4g barem na Pagu je kita.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  9. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Split i okolica je odlican. HTmobile.

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
     
  10. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    iako nije mtel tema...ako neko koristi mtel,da mu posaljem onaj kod za 1 GB interneta,sto dodje uz chipsy ?
    mozda nekome dobro dodje a ja cu to baciti u smece ,jer nemam emtel :D
     
    Last edited: Oct 30, 2017
  11. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Sta je trenutno najpovoljnija opcija za internet? Najvise koristim internet, malo trosim na pozive, a sms gotovo nikako.
    Trenutno sam na Student Plus 1 paketu, a 500MB je premalo. Nakon potrosnje brzina je 64mbps sto je mizerno, ne mozes nista otvoriti.
    Na ovom student paketu od 11,70KM kredita gotovo nikad ne potrosim preko 3-4 KM, znaci vecina propadne, dok moram dodatno doplacivati za internet.
    Bas su debili sto ne daju da trosis kredit na dokup interneta, niti se moze prenijeti u iduci mjesec kao sto je prije moglo.

    Gledao sam ovaj haloo, to je u biti prepaid i meni bi to bilo ok, dopunim kredita koliko mi treba, a internet imam 2GB za 8KM mjesecno. Medjutim, nakon potrosnje 2GB nemam flat, nego naplacuju debelo dok ne dokupim opet.

    Ima li kakva bolja opcija od ovih navedenih do nekih 15KM?
     
  12. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    eronet slagalica
    isto je prepaid,dokupis kredita,aktiviras paket koji hoces,nakon aktivacije ti se kupljeni internet dupla,pa imas 3 GB za 10 KM na slagalici
    za 15 KM imas 10 GB neta
    http://hej.ba/slagalica/aktiviraj-tarifu.asp
    a za 15 KM recimo mozes kombinovati 3 GB interneta i 80 minuta razgovora mjesecno...ti sebi slazes po svojim potrebama kako ti odgovara
    meni prekucer istekao mjesec dana koristenja interneta,uzeo gigu za 5 KM,da probam...pokrivenost signalom u Gracanici je odlicna,brzina je bila 6-7 Mbps
     
  13. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Hmm e to sam zaboravio, vezano za signal...
    Zna li neko kakav je eronet u TK, Banovici i okolica recimo? Pretpostavljam ne bas idealno?
    Mislim nije mi bitno sad da imam neku brzinu, ali da mogu razgovarati normalno i da ne cekam slike da ucitava po minutu.
    Svakako cu pogledati tu slagalicu, cini mi se kao fina opcija.
    Zahvaljujem :)

    Edit: Cek, ja koliko vidim 10KM je 1,5GB?
    (Aha skontao, duplo dobijam u prvih 12 mjeseci)
     
    Last edited: May 29, 2018
  14. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Gledao sam malo na internetu i listao ovu temu, pa naletio i na ovo.
    Je li iko koristi ovaj paket?
    Najbolje od svega je sto nakon potrosnje navedenog saobracaja imam 128kbps brzinu flat, tako da mi se ovo cini vrlo interesantnom opcijom.
     
  15. Vedo

    Vedo Moderator

    Zna li ko koja je najbolja opcija za kakav flat mobilni internet u Austriji?

    Npr u Hr T-Mobile nudi 75MBps flat,7 dana za 11 Eura. Gledam Tmobile.at i nema ni priblizno tako dobrog paketa. Jel moguce da Hr ima toliko bolju i jeftiniju opciju od Austrije?:/


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  16. efo

    efo Komšija

    Ja sam od danas na ovom cudu, prelazim na eronet nakon koristenja bht-a sve do sad. Iz godine u godinu su sve losiji naspram konkurencije, do trenutka gdje mi je isplativije ici na eronet prepaid, nego na bht postpaid. Da ne govorim o pokrivenosti 3g-a u Sarajevu, kazu mi da eronet ima i bolju pokrivenost (to cu da provjerim). Uglavnom ova opcija Slagalice (http://hej.ba/slagalica/aktiviraj-tarifu.asp) u eronetu mi je jako isplativa, jer mogu sastaviti paket po onome sto mi treba, sms-ove ne saljem, pozive ovaj od 80 min ce mi bit taman, i za internet ovaj od 1.5 GB je mjera, s tim da se prvih godinu dana dupla internet, dakle to ce biti 3 GB, plus 500 MB jer sam prenio broj, ukupno 3.5 GB. Gledacu koji mjesec da uzmem i ovaj od 5 GB (10 GB duplo + 500 MB) pa ako ne istrosim, produziti pri isteku paketa (30 dana), jer ima i fora da kad se kupi novi paket dok traje trenutni, saberu se minute/sms-ovi/megabajti.

    Uglavnom sveukupno po meni dobra stvar i za nas koji koristimo internet najvise, pozive pomalo, sms nikako, ovo dodje isplativije nego bht-ov pisljivi paket mini 15 (skoro 18 KM s pdv-om mjesecno) i njegovih pisljivih 500 MB interneta pri punoj brzini, koje potrosim za 5-6 mdana.
     
    Last edited by a moderator: Aug 6, 2018
  17. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Eronet ima bolju 3G pokrivenost u Sarajevu ? Press X to doubt. Meni je ultra + 7 GB nadopuna (15 KM) i više nego super opcija upravo što SMS i pozive rijetko kad koristim.
     
  18. Ninja

    Ninja Komšija

    Imaš ovakve ponude u Austriji ako ti to odgovara:
    https://www.t-mobile.at/internet-zuhause-myhomenet/ohne-bindung/
     
  19. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ma kod nas je mobilni internet dzaba spram EU. Bez ugovora 5-6GB za 12-13e najjeftinije sto sam vidjao.
     
  20. efo

    efo Komšija

    Evo danas i juce otkako sam na eronetu testiram i stvarno na mjestima gdje me na bht-u bacalo na 2g (i to najsmjesnije blizu njihove glavne poslovnice na malti, pa onda oko stupa itd.) na eronetu drzi 3g sve vrijeme. Imaju oni mape pokrivenosti na kojima se takodjer jasno vidi da eronet ima bolju pokrivenost od bht-a u Sarajevu. Takodjer i kuci gdje sam ja, u Blazuju (Ilidza), sto je van Sarajeva tehnicki, drzi 3g bolje nego bht, sinoc testirao. Ovdje za 15 KM dobijes paket sa 10 GB neta (istina to je prvih godinu dana, kada se dupla internet, tj. 2 * 5 GB), plus sto ima fora da ako kupis novi paket prije isteka postojeceg (koji traje 30 dana od trenutka aktivacije, lako se prati datum i sat isteka), ono sto ti je preostalo u trenutnom paketu sabira ti se sa onim kojeg uzmes. Zato sam sad i uzeo ovaj najveci, pa ce mi vjerovatno ostati barem par giga na kraju, pa onda mogu uzeti jeftiniji paket, vjerovatno onaj od 5 KM i 1 GB (2 * 500 MB) i sabrati sa tim sto mi ostane i bit opet miran 30 dana itd. Po meni no brainer, pogotovo za ovih prvih godinu dana, poslije cemo vidjeti situaciju.