Mobilni Internet u Hrvatskoj

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by aeRo, Aug 16, 2013.

  1. aeRo

    aeRo Komšija

    Vozdrica, interesuje me je li neko upucen u start pakete u Hrvatskoj? Rekose mi da ima opcija klasicnog start paketa koji se kupi na kiosku sa flat internetom i nesto besplatnih SMS-ova, pa reko da vidim zna li ko od vas koja je to mreza tacno? Trebao bi nesto skoknuti do Hrvatske a treba mi internet da je uz mene sto bi rekli..
     
  2. Vedo

    Vedo Moderator

  3. wragg

    wragg Aktivista

    Ja kad sam na moru koristim VIP mobile internet prepaid karticu. 10kn-24h flat. Znaci za 10 dana potrosis 100kn, ali se ne brines oko interneta :D
     
  4. aeRo

    aeRo Komšija

    E hvala ljudi.. Sad mi je samo problem kako to "metnuti" u iPhone pod pretpostavkom da dolaze klasicne a ne MicroSIM kartice :mrgreen:
     
  5. Ninja

    Ninja Komšija

    Ako je MicroSIM, nećeš imat problema, sad vjerovatno svi distribuiraju obje verzije kartice. Ako ti treba NanoSIM, kupi Nokiu.
     
  6. aeRo

    aeRo Komšija

    Sumnjam da su one default prepaid kartice microsim
     
  7. kvaju

    kvaju Komšija

    Mislim da dodu sve karice ono da se more iscupat microsim iz nje
     
  8. aeRo

    aeRo Komšija

    Planirao sam uzeti ujutro u Metkovicu T-Mobile i koristiti 10kn/dan opciju za flat internet.. Ili u krajnjem slucaju VIP, ali radije T-Mobile jer im je bolja pokrivenost u mjestu gdje ja idem. Skontacu nesto za karticu, ako nista potrazit neki servis lokalni u Metkovicu da mi je isjeku.
     
  9. Ninja

    Ninja Komšija

    Kad su i u BH Telecomu, što ne bi bile tamo?
     
  10. aeRo

    aeRo Komšija

    Nisam to znao, jel mislimo na iste kartice? Malo manje od klasicne, one koje idu u Apple uredjaje?
     
  11. selvin

    selvin Moderator

    Pricate o microsim karticama kao da su se juce pojavile :D I ne idu samo u Apple uredjaje, nego idu u vecinu danasnjih uredjaja. Naravno da ces dobit microsim, zasto ne bi?
     
  12. Ninja

    Ninja Komšija

    Samo ako imaš iPhone 5 može biti problem nabaviti NanoSIM. MicroSIM se sad koristi u mnogim telefonima.
     
  13. aeRo

    aeRo Komšija

    Evo uzeo sam t mobile karticu, po defaultu nije microsim ali sam je sjeckao makazama i uspio napraviti microsim :mrgreen: ugl 10kn/dan ponuda radi
     
  14. Ninja

    Ninja Komšija

  15. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Bas rofl, inace su hrvatski provajderi ozbiljni zbog jake konkurecije.
    Mozda je dugo stajao paket na kiosku, inace sad svaki banana provajder daje vec urezan microsim.
     
  16. zdici

    zdici Aktivista

    Bonbon paket od 3 GB Interneta aktivirao dok sam bio na moru dobio surfanje preko 3G mreze..sa obzirom da je bonbon alternativna mreza u Hrvatskoj kao kod nas haloo i happy i izimobile ovo je odlicno :D koriste infrastrukturu T Mobile HR
    http://www.speedtest.net/my-result/a/909635873
     
  17. bhd

    bhd Veteran foruma

    a kod nas na najskupljoj tarifi 7mbita
     
  18. black

    black Komšija

    @bhd zavisi i od uredjaja , S4 ima 42Mbit HSPA+ a moj S3 npr. samo 21Mbit.

    Evo i ja sam kupio od HT-a karticu , odlicno 24h bez ogranicenja.Evo skinuo 3GB za dan , puno bolje od wi-fi konekcija.

    EDIT:Evo uradio sam test , 8Mbit
    http://www.speedtest.net/my-result/a/943200160
     
  19. zdici

    zdici Aktivista

    prije 10 dana sam bio u Hrvatskoj..i mogu reci sve pohvale za bonbon mrezu..karticu sam porucio online platio Visa karticom i uredno mi je dosla u BiH za 10ak dana..dopunu izvrsio isto iz BiH online..aktivirao karticu u HR kada sam dosao i dobio 5 GB mobilnog Interneta za 45 Kn..nevjerovatno brzina Interneta je 4G i to download oko 53 Mbps a upload 13 Mbps ni prismrditi nemogu BH Mobile mrezi a jos je bonbon alternativna mreza u HR..e moj boze u kojoj mi rupcagi od zemlje zivimo BiH sramota!!
     
  20. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ja sam gulio ovaj 4G flat iznjihovog telekoma. 85 kunica hefta flat