molex to 4 pin i Zvucna kartica

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by zippoo, Nov 21, 2016.

  1. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    pozdrav raja
    kupio sam danas polovnu centralnu i usput dobijem i zvucnu asus xonar dx i sada sam pokusao da instaliram zvucnu,kad vidim da trazi dodatno napajanje ,4 pina
    problem je sto je ovo brend name HP z210 workstation i izgleda da ova njihova napojna nema dodatni 4 pin kabel
    napojna je 400W
    od slobodnih ima samo molex i nesto sa 6 rupica,ne znam je li to 6 pin dodatni za graficku,ali tako mi lici,pise na njemu P6

    ima li se gdje kod nas kupiti molex to 4 pin kabel i ako ima gdje
    ovako mi treba ali bi valjalo da je dugo,jer ima poprilicno udaljenosti od molexa do zvucne
    i zna li neko kakve su ove xonar zvucne,u starom kompu imam sound blaster audigy 2 i sa njom je puno bolji zvuk nego sa maticne prole zvucne a koristim kucno kino 5.1 ali preko sterea
    [​IMG]
     
  2. GV

    GV Komšija

    Ovo je izgleda onaj isti kabel kao za flopy disk, to bi trebalo da ima na starim napajanjima. Imaš li kakav buvljak u blizini?

    Sent from my ALCATEL ONE TOUCH P320X using Tapatalk
     
  3. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Xonar je odlican. Ja creative ne bih pipno radi drajvera. Asus je fakat rijesio to pravo dobro.
    Jesi siguran da treba extra napajanje?
    Zar nije taj 4 pin, spdif kontakt za hdmi sound passthrough?
     
  4. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ubacio karticu i izbaci odmah upozorenje da joj treba dodatno napajanje
    a imao sam stari komp prije i odem da potrazim ima li ,kad ostalo samo kuciste,haman sam nekada davno prodao napojnu
    ne znam da li imaju ovakve kablice u prodavnicama racunarske opreme
    evo sada sam ponovo ubacio karticu i pokusao da instaliram drivere i evo sta pise






    [​IMG]image upload no compression
     
  5. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    E svasta :) Pa sta radi bog ti jadan da ne moze radit sa 70W iz pcie....
     
  6. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    evo nasao sam i ovaj kabel "Molex to 4 pin" i spojio i opet mi isto izbacuje kada pokusam drivere instalirati
    ovo pegla teska ili je mozda cak i neispravna,ko ce ga znati,mada prodavac kaze da ju je izvadio iz nekog gamerskog kucista a hajde ga sada znaj
    uglavnom sranje u bojama :D
     
  7. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    evo je konacno sam je upogonio :D
    morao sam promijeniti slot,ubacio u drugi a zbog tog slota sam morao i graficku premjestiti u drugi slot
    sada je prihvatilo i instaliralo drivere i sada jos da ustimam zvuk
    osjeti se vec bass da dere u odnosu na SB audigy 2

    edit
    TESTIRANJE
    evo malo sam testirao i jednu i drugu karticu,obje su mi instalirane i xonar daje nekako meksi i pitomiji zvuk od audigy2 i ima puno bolje drivere gdje se moze sve lagano nastimati i podesiti
    spojio sam i slusalice prvo na xonar i tu je ova zvucna kartica losa,jedva da se cuje preko slusalica
    sasvim druga prica je audigy2 sto se tice slusalica,tu ubija,zvuk je ekstra ostar i jaci je 5 puta u odnosu na xonar dx sa puno bassa i detalja
    slusalice nisu nista posebno "philips shp2000" ali je razlika u zvuku drasticna
    za sada cu ostaviti obje zvucne u racunaru a primarna ce mi biti xonar dx a audigy cu koristiti za slusalice,kada mi zatreba
    uglavnom rijesio sam sve i podesio i super je ,obzirom da sam je dobio skoro pa dzaba :D
     
  8. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    evo jos malo testiranja audigy 2 vs xonar dx
    inace koristim AIMP player godinama i sada nesto caprkam i nadjem tamo da se nastima direktni input i ima da odaberem sve direktne izvore
    imam tako ASIO Audigy 2 i ASIO xonar dx a po defaultu mi je nastimano "directSsound:Windows default
    i razlika izmedju ovog windows default i ovog ASIO xonar dc je nebo i zemlja...na xonar direktan ostar zvuk,basovi ludnica,sve skace ,zvuk prirodan,nisam mogoa vjerovati sta cujem
    i to naravno sve bez podesavanja equalizera
    problem je sto ne moze ostati ukljucen ovaj input,jer onda nemam zvuka ni sa cega na racunaru,youtube,drugi player,nista nema zvuka


    e sada ,posto mi je i druga creative kartica u racunaru,spojim na nju i pustim ovo ASIO audigy 2,ma zvuk ko K,tiho,nema basova,isti kao i na ovom windows default otprilike
    da li neko zna postoji li kako mogucnost odabira ovog u playeru ili negdje drugo a da mi ne ugasi sve ostale zvukove
    pokusavao sam sta u opcijama,u xonar driveru i nista nema efekta
    a ovaj mi se zvuk pravo svidio,ludnica :D