Mršanje/debljanje/bildanje

Discussion in 'Generalna diskusija' started by NAILS, Dec 19, 2011.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Da li moze neka preporuka za teretanu i kolika je cijena po satu ? Trebala bi dva puta sedmicno tako da se mjesecna ne isplati. Takodjer, da li neko zna da li i dalje radi teretana u streljani.. to bi bila najbolja opcija.

    Malo je komplikovano provjeriti jer je i prije radila 4 sata dnevno u dva termina.

    Ako moze neko da nabroji koje sve imaju pa da mozda i pjehe provjerim kako i sta ide. Malo mi je nepoznato kakvo je sada stanje.
     
  2. zoi

    zoi Veteran foruma

    Re: Teretana u Zenici

    Imaš onu u Blatuši gdje je čini mi se 1 KM termin, što bi tebi odgovaralo. Ako si musliman i vjernik, onda ti je najjeftinije u Ensar džamiji, 5 KM mjesečno :D

    Ove ostale što "znam" su već dosta skuplje, makar mjesečno, a ne bih znao imaju li po terminu ponudu. Imaš u Areni (preskupo! ) zatim na Mokušnicama, imaš kod KŠC "Sveti Pavao" i mislim da ima kod garnizona negdje, tj u Lukovom polju. Da, ima i u Lukovom polju, samo ne znam o toj puno.
     
  3. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Re: Teretana u Zenici

    Oj 1KM termin, oj 5KM mjesecno :D Ima li u Sarajevu tako nesto :mrgreen:
     
  4. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Re: Teretana u Zenici

    Fkt jeftino. Međutim i ja plaćam 20KM mjesečno 3 puta sedmično, teretana 100m od kuće. Šta mislite da preimenujemo temu teretana all about pa da vidimo ko ide šta radite uzimate li šta itd.?
     
  5. zoi

    zoi Veteran foruma

    Re: Teretana u Zenici

    Mislim da ima već tema o tome forza, treba malo potražit. Makar sam uvjeren da je bila rasprava o suplementima na forumu. Ja ništa ne uzimam, čak ne idem ni u teretanu, ali eto da pomognem sugrađaninu da ojača :lol:
     
  6. KingT

    KingT Veteran foruma

    Re: Teretana u Zenici

    ^^ Hahahaha dobar,dobar.. :lol: :lol:
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Teretana u Zenici

    Mozes li mi odprilike reci gdje se nalaze "pored cega" teretane da ne lutam ? Recimo ta u blatuši. Zivio sam dole pa ako mozes objasniti pored cega se nalazi itd.

    Takodjer kod KŠC. To je u njihovoj školi ili .. ? Ta kod garnizona je mislim ta sto sam spominjao, u streljani a ima blizu jos jedna od profesora fizickog u tehničkoj .. ne mogu se sada sjetiti.. jel' ono Munir.

    Na mokušnicama.. da to nije ona iznad Velme ?

    Hvala.
     
  8. zoi

    zoi Veteran foruma

    Re: Teretana u Zenici

    Ni za jednu od navedenih ne znam 100% gdje se nalaze, jer nikad nisam bio u njima :D Ova u blatuš ti je ona što kažu "kod arapa", moj tip je da je u industrijskoj, a mogu se raspitat ako neko zna baš tačno, ako te toliko interesuje.

    Kod KŠC ulaziš, koliko se ja sjećam, sa strane od stadiona, mislim da je odman na početku zgrade kod doma zdravlja. Može bit da je Munirova to što spominjem, ali ne znam za tu.

    Na Mokušnicama ti isto ne znam tačno, ali se isto mogu raspitati za tačnu lokaciju.

    Ja sam mislio da ti hoćeš prohodati, pa da nađeš :D
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Teretana u Zenici

    Nije mi mrsk prhodati da vidim kakvo je stanje ali znas da nemaju te teretane po obicaju "veliki natpis" ili nesto slicno da je covjek vidi sa ulice. Ako mognes da saznas tacne lokacije, bilo bi super a ja cu jos nekoga upitati.

    Hvala.
     
  10. exchanged life

    exchanged life Aktivista

    Re: Teretana u Zenici

    Zbog uštede prostora na serveru, napisaću u ovoj temi šta mislim o treningu za informatičare.

    Koliko god se činilo da nema vremena za neke fizičke aktivnosti pored posla i zabave, to je tako samo u "našoj" glavi. A tako je i u stvarnosti do god ne padne odluka, važna odluka da želimo i možemo učiniti nešto za svoje zdravlje. Asociram na odluku, jer je poznato da su informatičari dobri u donošenju važnih odluka koje utiču na konačan ishod.

    Samo još treba razjasniti sebi da na konačan ishod utiče i zdravlje koje se ugrožava stalnim sjedenjem za PC-om. Nakon odluke, lako je naučiti šta i kako raditi za zdravlje.
     
  11. irhadkul

    irhadkul Komšija

    Re: Teretana u Zenici

    Kolega u potpunosti si upravu.Ja sam fasovao pilonidalni sinus(urastaju ti dlacice u kozi) sjedenjem.Jest da ja vjezbam i sve ali treba smanjiti to sjedenje.Eto narode svi vi od 20 do 35 imaju rizik da ovo dobiju,pogotovo ako su dlakaviji.Btw sad sam dobro,operacija uspjesna.Samo sto je oporavak oko 2 mjeseca.
     
  12. exchanged life

    exchanged life Aktivista

    Re: Teretana u Zenici

    Ne bi me čudilo da neko napiše kako se treba brijati. Samo kako bi se ostalo na svom dragom kompjuteru. :lol: :lol:

    Hvala što si skrenuo pažnju na zanemaren problem, meni su uglavnom na pameti bili višak kilograma i manjak mišića. Ali bolje kad promislim, stalnim sjedenjem za računarom nastaje cijeli niz problema sa tijelom i psihom. Tijelo je previše složeno da bi bilo stalno u tako jednostavnom položaju kao što je sjedenje.

    Što je duža neaktivnost, to tijelo samo isključuje inače važne funkcije za normalan, aktivan život. I naravno, nakon duge neaktivnosti, teško je opet vratiti se u normalan život. Naročito zbog "ozljeda" koje mogu nastati, što je i bilo u tvom slučaju.
     
  13. zoi

    zoi Veteran foruma

    Re: Teretana u Zenici

    @irdakul: Možeš li pojasniti tu bolest?
     
  14. irhadkul

    irhadkul Komšija

    Re: Teretana u Zenici

    stvori se kao mala bubuljica/zulj na trticnoj kosi.Eh onda se to zagnoji(u obliku bubuljice),boli,pa pukne.I sve tako u nedogled.To su ustvari urasle dlake i bakterije u koznim sinusima(kanalicima) i one vis ne mogu izaci osim hirurskim putem.Bolest na prvi pogled je bezazlena jer je to kao mala bubuljica,ali ustvari citavo tkivo okolo i ispod je bolesno.I da,na kraju zavrsis sa rezom od 5-10 cm,najmanje 2 mjeseca oporavka i 1 mjesec previjanja(u najboljem slucaju).Jos jednom napominjem svima da manje provode na stolici,jer nije nikako ugodno da se ovo nekome desi.P.S sa ovom bolesi se moze zivjeti bez problema(osim navedenog curenja koje nije nikako ugodno)
     
  15. zoi

    zoi Veteran foruma

    Re: Teretana u Zenici

    A čuo sam za tu bolest, sada kada si pojasnio. Hvala.
     
  16. becke

    becke Aktivista

    Re: Teretana u Zenici

    Ja sam isto imao problema sa urastanjem dlacica, bio na operaciji i prosao sve sto i irhadkul. Prvo mi je to bilo nepoznato, ali kad sam sve to prosao saznao sam da to uopste nije rijetka situacija i da urastaju dlacice na svim dijelovima tijela. Dlaka koja uraste ima extra povoljne uslove za svoj razvoj i moze narasti i nekoliko metara. Doktor mi je rekao da je kod mene vec pocela praviti klupko i da sam se na vrijeme javio jer ako se dlaka pusti da raste unutra moze stvarati velike bolove. Jedini nacin da se taj problem rijesi je operacija, ali postoje dva nacina tretiranja rane poslije operacije. Ukoliko se rana pusti da sama zaraste sansa za ponovnu pojavu problema na tom mjestu je skoro 0%, a ukoliko se sije, sansa je ista kao da nisi ni bio na operaciji. Ja sam prosao ovaj prvi tretman i bilo mi je potrebno oko dva mjeseca za potpuni oporavak (vrijeme zarastanja rane, kod mene je rana bila duga 12 cm i duboka 5 cm). Tokom ta dva mjeseca nisam smio sjediti skoro nikako.
    Urastanje dlacica moze biti problem i zbog brijanja. Doktor mi je rekao da ima slucajeva da ljudima uraste dlaka na licu, upravo zbog toga.
     
  17. irhadkul

    irhadkul Komšija

    Re: Teretana u Zenici

    @Becke pretpostavljam da je kod tebe bio samo jedan kanalic sa tom dlakom.Kod mene je bio slucaj da mi je vise malih dlacica stvaralo probleme i kad su mi izvadili vidio sam kako to izgleda(radili me spinalnom anestezijom) i mogu reci da nije nikako lijepo.Mene su zasili i mogao sam odma sjediti i sve,samo sto je problem sto moras svaki dan na previjanje i svaku sedmicu na kontrolu.A ono za brijanje,to je meni preporuceno da mi nebi u ranu upala koja pa se ponovo desilo.Zaspamali smo temu,ali ako se moderatori slazu moze se napraviti nova.I sto se mene tice neka se moji postovi prenesu,mozda kome pomognu.
     
  18. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Teretana u Zenici

    Imam dosta poznanika sa vasim problemom. Ontopic idem u teretanu 3x sedmicno + kardio na jedan dan pauze.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  19. Pionir

    Pionir Overclocker

    Re: Teretana u Zenici

    Za urasle dlake, provjeren domaci lijek ; unutrica od tikve ( ono mesnato gdje budu kospe ), to se stavi na gazu i ko pelena ... Jest fuj nosit to u gacama, ali izvuce sve -vremenom i stpljenjem (cak se i ne vraca vise :D )

    Nails, preporucujem ti Zumba party u TC-u :D

    Jest da su muski i zenski odvojeni, ali pijes sok i tako... 8)
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Teretana u Zenici

    Ima dobra u domu armije. Nisam jos isao, hladno vrijeme da se oznojen vracam kući pa bih ovih dana trebao odletiti. Jos samo da vidim da li ova u straljani fercera.