Mršanje/debljanje/bildanje

Discussion in 'Generalna diskusija' started by NAILS, Dec 19, 2011.

  1. donjapa

    donjapa Overclocker

    Ici ces u teretanu jer ti je pod prozorom :D

    Ako ti treba kondicija, idi vani i trci, bice ti zanimljivije i zdravije (doduse zbog smoga mozda i nece) nego u teretani. Ako vec imas jaku zelju, jer ti je pod prozorom i tesko ti proci pored nje a da ne udjes, ici trenirati onda ne mozes pogrijesiti sa nekakvim bodyweight vjezbama gdje ces koristiti sopstvenu tezinu da treniras s njom.

    Po onom sto si gore napisao, nekako ispade bas da hoces izdrzljivost, a to ces najprije postici sa takvim vjezbama. Mozes ih trenirati 2-3 puta sedmicno i opet kroz par mjeseci uvidjeti da napredujes. Nemas specificnog programa za 2-3 dana, ali evo procitaj ovo i kreni s tim (ne treba ti nesto puno iskustva na pocetku, dok kasnije usavrsavas vjezbe gdje treba finesa i tehnika)

    http://www.barbrothersgroningen.com/cal ... kout-plan/

    Sretno
     
  2. nenji_avero

    nenji_avero Aktivista

    A jest ispalo tako :lol: :lol: :lol: :lol:


    Evo da ljudski napišem:
    Hoću da se aktiviram, da se pokrenem, a teretana mi se nalazi pod prozorom, pa sam skontao da bi bilo možda pametno da počnem ići u istu :D
    Da se razumijemo, dosta sam socially awkward, tako da mi je sve draže nego ući u prostor pun ljudi, ali eto - kao neku vježbu probijanja zida svoje komfort-zone, kontao sam krenuti u teretanu.

    Ove vježbe koje si mi poslao mogu raditi i kod kuće, tako da ću opet malo razmisliti. Hvala puno :)
     
  3. donjapa

    donjapa Overclocker

    Ne moras se koncentrisati strogo na te vjezbe. Ima tu i dosta vjezbi koje ukljucuju sipke (koje vjerovatno imas u teretani). Ako si vec u teretani dobiti ces nekakvu dodatnu inspiraciju da odradis neke vjezbe, npr. deadlifts su dobri (guglaj kako da se odrade ispravno), cucnjevi s tegovima da jacas noge i sl. Ako je ruzno vrijeme teretanu mozes iskoristiti i za trcanje (ako imaju trake i cross masine etc.)

    Problem s nasim teretanama je sto se na to gleda kao na mjesto okupljanja nabildanih dzibera a ne kao nekakva zajednica gdje svi rade na tome da budu zdraviji (izgledaju bolje). Samim tim ti odlazak u teretanu mozda nece pomoci u tome da budes manje drustvena osoba. Najbolje ti je da odes par puta, ispitas situaciju i sam procijenis da li je to za tebe ili ne.

    Pitanje: Da li si ikad razmisljao o grupnim treninzima? Npr. crossfit ili kruzni treninzi u grupama, predvodjeni trenerom i svi zajedno trenirate? Ovakav tip treniranja bi ti sigurno pomogao i za tijelo a i za ovaj drugi problem :)

    Sretno
     
  4. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    [​IMG]

    Krecem i ja polako.
     
  5. Haker

    Haker Veteran foruma

    To Kemo, samo baci picu i kebab :D
     
  6. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Bit ce muka, kebab pogotovo, mogucnost da ti je hrana spremna za 45 sekundi je tesko ostaviti :mrgreen:
     
  7. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ako uspiješ ući u fazon kasnije će ti biti muka to pojesti, radije bih spremao dva sata nego to jeo :D
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Meni sada teško padaju proizvoda iz pekare i tjestenina opcenito, ali si nekada na putu, "na nogama" i nema se sta drugo pojesti.
     
  9. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    I ja izbjegavam tjesteninu skroz i slatko ali periodicno nekad po par mjeseci nikako a onda par mjeseci umjereno s kilama zadovoljan. Ali da mogu uvijek i doner i sve ostalo to mogu kad bi me u 3 ujutro probudio :D
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Ja u jednom danu ako pojeden dva komada pice i poslije tako nesto sitno iz pekare, treba mi naredna dva dana da dodjem sebi. Osjecam se umorno, tromo i treci dan prosvjetam. Ali jbg, nekada doslovno nema sta drugo. Sinoc vani, vozim, kasno ništda ne radi, nema nista drugo do ovih pekara pa uzeli par kifli da ima nesto u stomaku dok ne dodjemo kuci.

    Baš sam se odvikao tijesta i šečera. Nedavno jedem neki lagani kolać. Kazu hajde probaj, samo je malo nesladak. Meni preslatko. lol...
     
  11. XTRage

    XTRage Veteran foruma

  12. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ja kafu pijem crnu a nekad s mlijekom ali skroz bez secera. Nekad sam pio sa secerom a nedavno greskom srknuo tudju kafu sa secerom jarane kad nisam povratio :D
     
  13. Haker

    Haker Veteran foruma

    Drama kada se skineš sa šećera, preporođen čovjek. Nemam više nikakve žudnje za slatkom, čak ni sladoled na kojeg sam prije bio slab. Neki dan probam malo, sjebem se koliko ja slatko, udara u zube
     
  14. zoi

    zoi Veteran foruma

    Pa šta vi jedete sem wheya, suplemenata i pilećeg filea :D
     
  15. Haker

    Haker Veteran foruma

    Od suplementacije jedna mjerica wheya dnevno. Ostatak, jaja, domaći sir, riba, puretina ili piletina i dosta povrća, slanutak ili grah, ili riža. Eto ukratko, ugl super zadovoljan, non stop sit i pun energije.
     
  16. zoi

    zoi Veteran foruma

    Fino, nije to ni loše ko uspije. Tačno se slažem da je slatko zlo i skoro sam ga bio ostavio, ali džaba kad me famelija natjera da jedem u gostima i onda mi pokvari sve što sam postigao :D
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Kako sam i prije pisao, jedem isto kao i prije osim sto je sada hljeb zamjenjen sa rižom, krompirom, lecom i slicno. Jedino je pegla sto se recimo krompir kuha pola sata pa se nista na brzinu ne moze napraviti. Nekad' ovako ako mi se žuri, ispećem 4-5 jaja, preko bacim sira i to je to.

    Sto se energije tice, ja danas doručkovao i evo od tada još nista nisam jeo. Prije 2-3 dana sam samo na jednom obroku prošao i uz to mozda 3-4 banane a citav dan bio na nogama. Doslovno mi bilo mrsko vecerati vec samo legnem spavati. Suplementaciju ne koristim ali nije da ne bih trebao. Samo mi se eto.. ne'da.

    Ako u toku dana nema neki fizički trening gledam da jedem minimalno. Kak ose ovako pocelo jesti, nema drame oko gladi. Osjetim prazan stomak i to je to. Nema nekog pada energije. Isto tako i kada se jede. Nema one težine i fazona: cekaj, sjedi malo tek si jeo.

    I ono sto je jako bitno, ružna navika svima nama nakon jela: daj da zasladim necim. Sada toga vise nema. Jedem i to je to. Sto se sokova tice, to sam prije vise godina izbacio pa mi to i nije bio problem. U biti overall ako je neki trening, jedem 2 do 3 puta umjereno bez pretrpavanja ali ovako biram dane da se malo "ispraznim" pa prodjem sa jednim, eventualno dva obroka.
     
  18. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Pojeo sam danas konzervu tune bez kruha prvi put u zivotu :D
     
  19. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ma ja sam dosta smanjio hljeb od kako sam se oženio ali me slatko ubi :D Tačno sam ovisnik o slatku, mada u zadnje vrijeme gledam da više kupujem voće, posebno banane a da manje jedem čokolade i ove fazone. Nekad sam znao po 200 grama čokolade na dan pojesti i pored toga još šta slatka :?
     
  20. Haker

    Haker Veteran foruma

    U biljnom ulju :D