Mršanje/debljanje/bildanje

Discussion in 'Generalna diskusija' started by NAILS, Dec 19, 2011.

  1. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Sa grahom i kukuruzom, mrva ulja u konzervi :mrgreen:
     
  2. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Joj sta sam gladan :D
    Ovo skidanje sa kruha i secera ce biti zajebano...
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Meni je trebalo nekih 3 dana. Poslije, četvrti-peti dan je bilo ok. Vjerovatno dok se secer u krvi stabilizira. A ima tu dosta i psihe.
     
  4. Haker

    Haker Veteran foruma

    Greška je bježati od ugljikohidrata, ako si ih skroz izbacio.
     
  5. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Hodao bih sutra unazad :mrgreen:
    Ima ih u svemu 5-10% svakako, probat cu naci neku nizu-srednju dozu.
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Strpi se 2-3 dana cisto da vidis kako ide. Ako ne mogne onda balansiraj. UH moras imati uz svaki obrok, zaivsno od aktivnosti samo tjestetinu zamjeni sa necim drugim. Znam dosta ljudi koji se nikada nisu mogli skinuti sa peciva. Ne zagovaram ni ja da je to za svakoga ili da je ispravno vec se u mom slucaju pokazalo efikasno. Jbg, nismo svi iste genetike.

    Neki su ovdje pisali da bude problema sa "stolicom" kada se skroz izbaci hljeb. Kod mene nema razlike pa ne znam o cemu se radi ali obrati paznju i na to.
     
  7. Vedo

    Vedo Moderator

    Kao sto sam pisao, u DMu (a sad i u Konzumu) imate od Mestmachera "Proteinski kruh", kriska ima 3.8g UHa a 130 kalorija. 2-5 tih kriski dnevno i se*es ko golub, a i imas normala dorucak / veceru gdje namazes nesto na to pecivo.

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk
     
  8. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    @Vedo: Zvuci dobro, 1.59€ je 250g tog kruha, ima sigurno i jeftinijih nebrendiranih.
     
  9. Haker

    Haker Veteran foruma

    Sa stolicom imaš problema ako ne jedeš dovoljno vlakana. Rokaj brokule, slanutak dosta povrća i nema frke.
     
  10. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Uzeo sam ovaj proteinski kruh, osjeti se naravno da ima "imitacije" ali moze se jesti sasvim OK.
    Neki dan kupio mrezu sa 4kg narandzi, vlakana na pretek :mrgreen:

    Imam sad preparata ko kakav penzioner :D
     
  11. irhadkul

    irhadkul Komšija

    Nemoj samo ko ja da postanes, mene sad tjeraju na hljeb, a secer slabo kad da i dodje u obzir da uzmem :D . Da se i ja malo pohvalim, za otprilike 10 mjeseci sam zdravom ishranom(I relativno cestim treningom, trenutno min 3 dana sedmicno) sa 83-85 kg, skinuo na 72. Visok sam 176 i sad imam relativno fino tijelo a osim toga i fit sam, pogotovo kako sam laksi mogu se dosta lakse kretati. I prije sam trcao do maximalno 20 km (Prosjek oko 9-10), ali sad recimo kad trcim ne osjecam toliki pritisak na koljena (Logicno 8) )
    Sta ustvari hocu svim ovim da kazem, i prije sam trenirao dosta, najvise od toga trcanje, ali nikad nisam postigo kao sad sa regulisanom ishranom, i jedna pozitivna stvar je da kako sam se naviko na ishranu, radije pojedem jabuku navece nego da uzmem cokoladu ili nesto slicno.
    Mada sam se nedavno i ozenio, pa mozda je do toga :D
    I usput broj pantola sam sa 33 skinuo na 30, znaci odjecu svu nanovo kupio.
     
  12. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Bio mi solidno krenuo ovaj low-carb rezim i onda otisao u Bosnu 4-5 dana, dole su naravno i cigle high-carb tako da sam morao jesti svasta.
    Vratio se prije par dana i sad ne bi uhvatio opet low-carb ritam nema sanse, losije ide nego prvi put :mrgreen:
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Ako imas volju, uspjet ces.

    Inace, stoji velika Milka u frizideru danima. Da je nisam probao nešto bi mi bilo. Sad uzmeme 4 kockice.. doslovno mi muka. Šit kako je slatko.. haha. Prije mi je cokolada bila glavna poslastica. Sada banana.. heh.
     
  14. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Pa dobro nije bas ni banana low-carb :D
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Ma nije fazon izbaciti UH vec preci na "zdravije". Povrce voce i to.. Bas kada unesem slabo UH iz slanog jela onda maznem koju bananu. Treba kontrolisati i voce, posebno groždje i narandje jer su puni šecera ali nije to ni blizu "štetno" kao slatkisi i sokovi koji imaju gomilu smeca i pored umjetnih zasladjivadja, kukuruznog sirupa itd. Mislim da je unosenjem iste kolicine secera kroz voce kao kroz slatkise, dosta veca opasnost za dobijanje dijabetisa tip 2 sa slatkisima. Bas ima jedna studija na tu temu.

    Mali off.. dvoje ljudi, muška i zenska osova.. 33 godine imaju. Ni jedno ne moze proci ljekarski pregled. Evo lik ganja u Travniku preko stele. A daleko od debelih osoba ..vec onako, imaju koju kilu viska. Imam i kolegu koji je imao velikih problema sa masnom jetrom i bubrezima a tada je imao 25 godina. U srednjoj bio ovisnik o gaziranim sokovima. Enoga nabacio od tada jos 20kg najmanje.

    Cuvajte zdravlje kako znate. Nevjerovatno kako ljudi od sebe naprave invalide. Da ono radu u rudniku ja bih rekao. No, sve to losom ishranom i neaktivnoscu. Nema sta im ne valja.
     
  16. DSA

    DSA Aktivista

    Fruktoza ti je jaro moj u par sa dzokerom sa klasičnim šećerom..samo ti deri voće

    tapatalk
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Da ako su slatkiši bazirani na fruktozi, onda je to isto.. no mislio sam na umjetne zasladjivace. Ali bas zato sto se fruktoza obradjuje u jetri i veze za gojaznost, sam rekao da se pazi. Pogotovo jabuke. Doduse niko ne zivi na vocu.
     
  18. donjapa

    donjapa Overclocker

    2017ta, godina za promjene...
    :D :D :D
     
  19. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Sad kad krenu guzve u teretani :D
     
  20. donjapa

    donjapa Overclocker

    Prve dvije sedmice uvijek kod kuce na vratilu + resistance band, dok se ne prociste NY revolutionists. Prosto za ne povjerovati koliki boost bude u teretanama. :\