Mršanje/debljanje/bildanje

Discussion in 'Generalna diskusija' started by NAILS, Dec 19, 2011.

  1. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ma nek se nađe ali nažalost, niko više neće da googla, a kamoli da čita stotine stranica postova. Otvori se topic, ili na temu se posta iako je materija prožvakana stotinu puta.

    To se pogotovo vidi na forumima za buildingbody, početnici u krug otvaraju temu, a sve već dobro objašnjeno..
     
  2. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    posto ovdje ima i sportista,nadam se i furbalera i tako,da priupitam
    naime,zadnja dva termina na fudbalu mi se javi tako ostar bol u butinama,na obje noge,kao da neko noz zabio u bitine i sa svakim pokretom reze ih...tako ostar bol i ne mogu ni trcati,ni sutati loptu a i jedva hodam
    nisam igrao fudbala nekih 4-5 mjeseci ali i prije sam znao praviti duze pauze i nikada nisam imao ovakav bol
    da li neko zna do cega bi to moglo biti...vec evo razmisljam da li cu ici na slijedeci termin
    od proslog termina su prosla 4 dana i bilo me skoro proslo i evo veceras,cim sam poceo trcati,poce taj bol i nije prestajao do kraja...bukvalno sam kao bez nogu,jako ruzan osjecaj a i djelujem nesposobno
     
  3. adsubzero

    adsubzero Komšija

    ^^ Od kicme mozda?
     
  4. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ma ne,nemam nikakvih problema
    zato mi i cudno sto mi se ovo pojavilo dva puta zaredom
    evo sada vec malo popusta ,ali mi bas cudno...jer igram fudbal ili neki sport cijeli zivot i nikada nisam imao ovako bol iz cista mira
    na terminu sam bukvalno beskoristan...ali izdrzao sam oba puta po sat ipo,koliko traje termin
    ali ne mogu sutati...kada sutnem,tek tada najvise zaboli...kao da se istegne misic ili nesto
    pa reko da se jos neko nije susretao sa ovim
     
  5. donjapa

    donjapa Overclocker

    Da li je u obe noge ili samo u dominantnije noge? Ako je samo u dominantnije noge onda si sigurno nategao (mozda ne i istegao) misic. Nebi preporucio da igras aktivno, moras dopustiti da se misic povrati. Ako su bolovi veci onda otici i na pregled da ustanove tacno sta je. Desavalo se cesto da nam dodju na termin tako ljudi koji se i ne zagriju, nego odmah krenu gruhati po lopti, i 2-3 suta i ne mogu vise, moraju ici kuci. Bas prije 2 mjeseca se zaleti covjek u prve 3 minute, mi se dodavali, zagrijavali, on opuca, uhvati se za but, iskakuta vani, ode kuci, i nikad vise ne dodje :D
     
  6. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Što se tiče mog treninga, u pravilu me uvijek veće kilaže mnogo bolje upale nego manje. Mnogo bolji mi je učinak uraditi 4/5 ponavljanja gdje zadnji idem do faila, recimo ravni/kosi bench od 120kg, nego raditi 90/100kg po 10+ ponavljanja. Naravno, nikada ne treba žrtvovati formu zarad većih kilaža, niti to radim, pravilo je uvije maksimalna kontrola negativa, a ne gotovo totalno popuštanje i dozvoljavanje tegovima i gravitaciji da te "vuku" dolje.

    Ovako sam ja nekako otprilike :
    Dan #1 - Prsa i noge
    Prsa - bench, bućice, pullover, flies
    Noge - Čučanj, iskorak, leg press

    Dan #2 - Ramena i ruke
    Ruke - Skull crashers, bućice (skot i stojeći), z šipka biceps, triceps ekstenzija bućicama
    Ramena - Overhead press na mašini, bućice i još neka po osjećaju

    Dan#3 - Leđa
    Mrtvo, barbell bentover, lat sprijeda, veslanje sa šipkom stojeći, jednoručno veslanje bućicama
     
  7. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    u obje noge
    prvi put mi se javilo tako poslije suta lopte,ne jakog,laganijeg ,prvo u jednoj nozi pa onda u drugoj,isto nakon suta
    sinoc sam lagano krenuo i prvih 5 minuta nije bilo bola,dok nisam sutnuo loptu i odmah se pojavio i drzalo me do kraja termina
    sinoc sam se malo i zagrijavao,ali nije to zbog nezagrijavanja...rekoh da igram fudbal cijeli zivot i znam svoje tijelo...
    samo ne kontam kako me ovako brzo to uhvati i onesposobi...ne znam da li bi sta steznici pomogli
    nije mi ovo za doktora,jer nakon termina pocne popustati...evo sada me malo prosjeca,kao kada se dobije upala misica
    odigrati cu jos jedan termin bar pa cu vidjeti...mozda sam i zakrzljao pa im treba vise vremena
    mada i to mi je cudno,jer sam zadnjih mjeseci radio svaki dan po 9-10 sati i konstantno na nogama,sjedem mozda 20 minuta u tih 10 sati
     
  8. aeRo

    aeRo Komšija

    Procitajte Muscle & Strength Pyramid od Eric Helms-a i programirajte workout po scientifically backed preporukama.
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ja u teretani evo dva mjeseca nakon pauze od dvije godine.

    Treninzi su cardio 40-60min, zatim ledja-ruke-ramena vjezbe bucicama/spravama (samo za triceps i ledja koristim sprave) i to je to. Vec sam smrsao a jedem jednako, sad cu malo i ishranu popravit pa ce to jos dole.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk
     
  10. donjapa

    donjapa Overclocker

    @zippo, jako mi je kad kazes da si cijeli zivot igrao - ne moze sad boliti :p

    Patis od simptoma zvani "godine". :) Ne znam sta reci, radi kako mislis da je najbolje, ali nemoj pretjerati, jer ako pretjeras onda ce povratak/oporavak biti dosta tezi.

    @aeRo, ako je nekakva "easy-read" knjigica moze :D U suprotnom daj mi kakav kalkulator da ukucam sve sta treba i dobijem info. Eto dobre ideje za app/web - ispunis questionnaire i dobijes rezultate treninga sta najbolje odgovara tvom tijelu :D
     
  11. aeRo

    aeRo Komšija

    Jeste donjapa, dosta kompleksnih stvari objasnjenih razumljivim jezikom...
     
  12. donjapa

    donjapa Overclocker

    Tenkju. Procitam :)
     
  13. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    haha pa ja,nema logike a i tek napunio 30...nesto mi rano za "godine" :D
    ne znam ni ja...odigrati cu jos jedan termin pa cu vidjeti kakva je situacija
     
  14. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Zippo i Eric Cantona je zavrsio sbfudbalom u tridesetoj ako te sta tjesi xD

    Sent from my E6653 using Tapatalk
     
  15. Tensai

    Tensai Komšija

    Koje je vaše mišljenje o Dukat Fitu? Kažu da ima 30g proteina. Da li je bolje uzet to ili neki whey, s obzirom da whey ima manje šećera?
     
  16. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Cisti secer drug, ne mozes porediti to i whey.
     
  17. xman

    xman Komšija

    Pozz moci,naime koliko moze whey stajati otvoren? Myprotein je u pitanju. Kontam opet poceti trenirati a ne bi da rizikujem ako whey mijenja svojstva vremenom.
     
  18. Haker

    Haker Veteran foruma

    Vidi rok trajanja. Ne mijenja ništa, jedino ako ne stoji jako dugo. Ja svoj furam od nove godine i imam još do kraja mjeseca, još uvijek je ok.

    Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
     
  19. xman

    xman Komšija

    Nemam originalne ambalaze i ne znam rok trajanja,kupio sam ga prosle godine,koliki je inace rok trajanja wheya,Myproteina konkretno? Otvoren je nekih 7 ili 8 mjeseci sigurno... Ako postoji bilo kakav rizik po zdravlje ne bi rizikovao naravno.
     
  20. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Samo pij, najgora stvar gdje mozes zaglaviti je na solji x)

    Najbitnije je da je smjesa i dalje praskasta tj. nije u grudvama stvrdnuta..