Mršanje/debljanje/bildanje

Discussion in 'Generalna diskusija' started by NAILS, Dec 19, 2011.

  1. ming

    ming Veteran foruma

    Hvala momci na komentarima.


    Generalno dosta kretanja, prosjek 15km dnevno od juna mjeseca. Ishranu sam ranije promijenio, nikakve posebne metode ishrane samo pazim da ne jedem sranja i bez prežderavanja.
     
    Vedo likes this.
  2. kvaju

    kvaju Komšija

    Sto se mrsanja tice, samo komentar.
    Punac punica uradili onaj test intolerancije na hranu, i samo pazili da izbjegavaju da ne jedu to sto im ne pase sa tog nalaza, eno ih smrsali oboje po 10+ kg ove godine, tako da topla preporuka za taj test opcenito ne samo radi mrsanja.
     
  3. Vedo

    Vedo Moderator

    @ming - super. Ja sam sa 117.4 sletio na 96 prosle godine, low-carb prehrana. Ha izbacis carbove odmah se apetit sroza samo tako, ne trazi ti tijelo. Sad sam vratio na 108, zena bi trudna & sad doji pa u kuci uvijek tona kolaca i grickalica. I onda u 11 navecer kad te ponudi palacincima gdje ces reci ne :D Kanim se ovo koji dan opet da izbacim sve te cipsove i slatkise, ne valja brate kad zategne sve zivo sto obuces.
     
  4. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ne znam kako možeš to u 11, ja ne bi zaspao do tri da ga pojedem u ta doba :D
     
  5. aeRo

    aeRo Komšija

    Pa i moraju smrsati kad ti u prosjeku rezultati tih testova eliminisu 80% glavnih high calorie stvari koje ljudi jedu...
     
  6. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Ja sam radio taj test, imam samo nekoliko 'zelenih' namirnica, konjsko meso, cveklu i majcinnu dusicu :D
     
  7. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Ti se onda komotno mozes halaliti sa dunjalukom po tom testu :D

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
     
  8. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Cveklu ne volim, pijem caj redovno a u procesu sam nabavke dilera za konjetinu :D
     
    Last edited: Nov 20, 2017
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Da ne otvaram novu temu, zna li neko gdje bi se u Zenici mogao kupiti ampicilin kapsule bez recepta ?
     
  10. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Legalno nigdje, to uzmes od ovih sto su bili prehladjeni, pa im ostalo :D Mada znaju neki dati u apoteci, ali ne bi trebali. I to definitivno ne uzimaj na svoju ruku, sto ti to treba.
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Zatreba ponekad. Jednom u 2-3 godine, duga prica. Do prosle godine se nekako i moglo uzeti.
     
  12. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Zavisi od doktora u porodičnoj, ima ih prepišu a da i ne pitaju. A za nabavku, ima apoteka po RS-u da hoće izdat svašta bez recepta...

    Ali živo me zanima za šta ti treba svake godine isti antibiotik :)
     
  13. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Počeo sam keto dijetu danas pa reko da vidim da li ima još neko od kolega da je išao na ovo?

    Nije uopšte zbog fat lossa, već hocu da vidim kako će tijelo reagovat ako zamjenim UH sa M malo sa zdravstvene strane.
     
  14. Vedo

    Vedo Moderator

    117.5 kg na 96 kg za par mjeseci. "Proteinski kruh" od Mestmachera (imas u vecini Konzuma i DM-ova), cini mi se manje od 4 g UHa po kriski i deri. Radio poslije sistematski, kaze dr ni jetra mi nije masna, a mislio je da ce biti jer sam povecao unos masnoca.
     
  15. IdeMedoSumom

    IdeMedoSumom Aktivista

    Sa 113 na 95 za 2 mjeseca bez ikakve vrste treninga. Za skoro isto toliko vremena vratio kile nakon prestanka dijete, koja je dosta skupa. U prvih par dana me je protjeralo, haos.
     
  16. Vedo

    Vedo Moderator

    Ja sam svoje 96 kg drzao nekih godinu dana bez problema. Onda bio prestao opet pusit i odem na 110 kg, sad se drzim na tih 110 i kanim se opet da izbacim/smanjim UHe.
     
  17. zoi

    zoi Veteran foruma

    Uvijek ćete tako biti u začaranom krugu gubljenja i dobijanja kila. Nije to način. Odredi se zdrav režim ishrane, nevezan za gubljenje kila nego za zdravlje, i tako se živi. Čak i sa kojom kilom viška na taj način ćete imati konstantu. Bez toga ćete se kad tad umoriti od tih oscilacija a završit ćete na onoj gornjoj krivulji, nažalost.
     
    donjapa likes this.
  18. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Dosadi biti na dijeti. Jedes manje i to je to, nemas sta probirati neke posebne namirnice. Udri i po piti i kolacima, ali manje.
     
  19. zoi

    zoi Veteran foruma

    Namirnice treba probirati zbog zdravlja, dugoročno gledajući, ne zbog kratkoročnog gubljenja kilograma. Danas sutra ti više neće biti bitno koja kila više, je li to znači da onda možeš jesti više? Volim i ja staviti tepsiju pite ispred sebe kad žena napravi, ili čak i tepsiju kolača, samo što je to haos za naše zdravlje. Zato nam je statistika kardiovaskularnih oboljenja očajna.
     
  20. donjapa

    donjapa Overclocker

    Poslije ljeta se bacim na keto, skinem za 2-3 sedmice oko 6-7 kila, bio sam ekstreman, keto i cardio. Nisam mogao dizati tegova, nije islo.

    Kao sto zoi rece, pozeli se covjek, stare navike je tesko ugasiti, a ako si godinama imao jedan vid ishrane, onda keto 2-3 mjeseca dovede do ludila i cim prestanes odmah krenes pomalo trpati u sebe. Eh, a tad se najljepse lijepi svaka ekstra kalorija.

    Ima tu dosta i psihe, ja sam u teretani 5 puta sedmicno, ali zato i dijeta generalno naje*e subotom i nedjeljom. Ovim radnim danima sam cist, ali kad dodje vikend nadomirim i opet na nekoj OK formi, vrtim se oko 88kg sa 184cm ali vidne krofnice oko stomaka/kukova jer ocigledno to nikako ne mogu sagoriti :D

    Jos jedan problem sa manjkom UH je da je covjek uopsteno dosta vise napet i nadrkan. Znam kad sam bio extra keto i gladan da nije bilo dobro po ostale :D

    Treba se covjek aktivirati, pa jedi sta hoces ali aktiviraj se i budi sretan.