Mtel Internet i mobilna diskusija

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Shibby, Aug 11, 2009.

  1. Shibby

    Shibby Aktivista

    Da li ima mtel adsl Free zonu?
     
  2. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Sto ce ti kad je Flatrate?
     
  3. Benq

    Benq Komšija

    Kad smo vec kod mtel-a da li neko zna imaju li namjeru pruzat adsl usluge u Sarajevu?
     
  4. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Jok, u nas to podjele svakom po jedan dio drzave i igrajmo se monopola.
     
  5. Benq

    Benq Komšija

    A znam jbm im selo , kad bi oni uveli ovdje adsl mislim da nas bh telekom ne bi imao sta vise da trazi ovdje osim da uvedu i oni flat pakete :)
     
  6. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Hajde ne moramo svakom threadu u ovom podforumu dodavati "bitching" atribut, ima vec jedna tema sa tim :lol:
     
  7. artemis

    artemis Komšija

    Preseli se u istocno sarajevo i uzmi mtel flat :mrgreen:
     
  8. MaX@MaX

    MaX@MaX Novi član

    Teol odnosno Mtel je vec odavno prisutan u BiH pa i u Sarajevu,samo se to kod nas zove Kablovska HS i ne pruza ADSL,jedna od ruta recimo ide ovako:


    Odavno smo mi pod Teolom i T-Comom,Bihnet je imao nesto bolju situaciju,ne znam sad kako je a i Plus je nedavno formirao neki link prema Sloveniji koliko se sjecam i to prilicno dobar iako je wireless.

    Mozda ljudi misle da je pored piramida negdje nekih 316 miliona optickih kablova i da su tako povezani i sa Novim Zelandom,ko zna,cudan smo mi narod :)
     

    Attached Files:

    • hs.JPG
      hs.JPG
      File size:
      88.4 KB
      Views:
      551
  9. _amar

    _amar Aktivista

    Isplati li se prelaziti na ovo sa bihnet adsl-a? Jesu li dostupni u jablanici?
     
  10. artemis

    artemis Komšija

    Re: mTel interner?

    Mtel je u RS-u, a Jablanica nije, tako da...
     
  11. JVC

    JVC Overclocker

    Re: mTel interner?

    Kakva ti je to glupost, u sarajevu mozes uvesti bez problema fiksni m-tel telefon vjerovatno moze i jablanici.
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: mTel interner?

    Dostupnost koju oni prikazuju je na ovim prostorima:

    [​IMG]
     
  13. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Re: mTel interner?

    Mislim da je vec bilo govora o tome u nemoj temi, i da ne pruzaju uslugu na prostorima federacije.

    Svi bi onda isli na flat da se moze.
     
  14. artemis

    artemis Komšija

    Re: mTel interner?

    @JVC
    da moze pa svi bi uveli mtel adsl,... a ne bi stalno kukali kako su mali paketi. Jednostavno, ovi su u Rs-u, a i sam bhtelecom ne dozvoljava/ne odgovara im, normalno, da na istom podrucju jos neko nudi adsl.

    A za Sa, ne znam kako to ide, valjda daju adsl samo u istocnom dijelu, a u ostalom dijelu bhtelecom ne da, znam da mi je rodjak na grbavici pokusavao uvesti, pa nije moglo...
     
  15. JVC

    JVC Overclocker

    Re: mTel interner?

    Znam da moj komsija ima njihov fiksni zato sam mislio da moze i net, a od ovih lopina iz telecoma nemoze niko da zivi vise koliko drze monopol sa pokradenom infrastrukturom.
     
  16. artemis

    artemis Komšija

    Re: mTel interner?

    Upravo to, ne moze mtel da koristi infrastrukturu, tako da nema flata i konkurencije bhtelecomu u federaciji...
     
  17. GV

    GV Komšija

    Što bi rekao narod: ''Vrana, vrani oči ne kopa.''
     
  18. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    po 3g licenci morat ce da pokriju 80% trzista bh do 2012 sa 3g signalom inace gube licencu, nazovi ih pa pitaj kada ce jablanicu pokriti
     
  19. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Re: mTel interner?

    +1.
    mene jedan čovjek ubjeđuje da je moguće uvesti fiksni od rs-a ovdje u jednom selu podno vlašića na što sam ja ostao ravnodušan misleći da nema pojma o čemu govori. kada malo bolje pomislim republika srpska se nalazi ne tako daleko s druge strane vlašića. da gore živim kako bih s guštom uveo adsl od telekoma rs-a...
     
  20. selvin

    selvin Moderator

    Fiksni mozes uvesti bilo gdje da se nalazis, ne moras biti preko brda blizu rs-u kao sto forzamilan rece. Adsl ne mozes ni kad bi bio 1m od granice, barem zasad.