Mtel Internet i mobilna diskusija

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Shibby, Aug 11, 2009.

  1. _amar

    _amar Aktivista

    Znaci nista od flat-a :/
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Ovaj 2MBitni od 35KM, odnosno 40KM idealan. Stavrno steta.
     
  3. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    kakva je procedura da ja sada u federaciji uvedem fiksni od telekom rs-a? meni dođe puno fiksnog a koliko znam telekom rs nudi jeftiniju fiksnu telefoniju. koliko sam shvatio ostao bi mi isti broj ovaj od bh telekoma?
     
  4. selvin

    selvin Moderator

    Ne znam da li je isti broj, to se trebas raspitat, ali znam da se moze uvesti bilo gdje jer ne koriste "nasu" infrastrukturu vec CLL bezicnu. Koliko sam ja cuo jeftinije je dosta prema njihovim fiksnim i mobilnim, dok za nase kazu da je skuplje, pa se ne isplati. Ipak treba pogledat cjenovnik.
     
  5. Waeva

    Waeva Novi član

    Tito dragi gdje mi zivimo, prijedor, foca, mrkonjic grad... imaju adsl flat a mi placamo 15GB 52 KM !!!
     
  6. Ghostbusters

    Ghostbusters Aktivista

    Hahaha Oplakah hahahah "SARAJEVO MAJSTORE SARAJEVO" :smt006 :smt006 :smt006 :smt006 :smt006
     
  7. comrade

    comrade Aktivista

    ahhahaha "jel sarajevo gdje je nekad bilo..." :smt005
     
  8. JVC

    JVC Overclocker

    Naravno, bogu iza nogu. :mrgreen:
     
  9. metallac

    metallac Aktivista

    Navodno na ljeto će mtel još podizati brzine

    Sadšnje brzine

    HOBBY 384/64 Flat 19.00KM*
    OPTIMA 1024/128 Flat 25.00KM*
    OPTIMA+ 2048/192 Flat 35.00KM*
    PREMIUM 3072/256 50.00KM*
    PRESTIGE 4096/256 Flat 1KM 1KM 70.00KM*
    EXPERT 6144/384 Flat 1KM 1KM 100.00KM*

    Nove

    HOBBY 784/64
    OPTIMA 2 mb/128 kb
    OPTIMA+ 4 mb/256 kb
    PREMIUM 6 mb/256 kb
    PRESTIGE 8mb/384 kb
    EXPERT 12 mb/512 kb
     
  10. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    To je internet!
     
  11. artemis

    artemis Komšija

    Sadasnje brzine i cijene su daleko povoljnije od bitchneta, a tek ovo.... :(
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ova Optima+ je po novom bas beton. 4Mbit flat za 35KM!

    :lol: :lol: :lol:
     
  13. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    pa majku mu, sto ne otvore trziste i udju u federaciju
    koji kurac smo mi u federaciji sta ovaj bitchnet misli
     
  14. artemis

    artemis Komšija

    Ne da im bh telecom i pol. stranke iza... isto sto ovi nisu u rs-u...
     
  15. metallac

    metallac Aktivista

    Čitao sam negdje da je donesen zakon da telekom operateri mogu koristiti infrastrukturu ovih drugih i tako se proširiti na cijelu državu i da imamo konkurenciju...

    Poznavajući našu državu to će se početi primjenjivati negdje 2053 godine
     
  16. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    RAK je 2008. godine usvojio pravilo o pristupu lokalnoj petlji, sto će omogućiti razvoj širokopojasnih (broadband) usluga i posebno usluga pristupa Internetu.
    "Pristup izdvojenoj lokalnoj petlji omogućit će novim operatorima da na konkurentskoj osnovi nude različite usluge, koristeći već izgrađenu infrastrukturu pristupne mreže dominantnih operatora."
     
  17. Tyger

    Tyger Aktivista

    Problem je u tome sto je BH Telecom nakon rata prisvojio postojecu infrastrukturu RBiH koja je trebala ostat u vlasnistvu drzave, koja je na osnovu potraznje trebala dodjelivati raznim operaterima istu. Zbog te cinjenice se ne moze razvijati zdrava konkurencija unutar drzave jer kao "vlasnik" infrastrukture imaju pravo odredivati cijene po svojoj volji.
     
  18. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    zakon se odnosi na male operatere, tipa logosoft da koristi mtelovu, bihnetovou i ht-ovu infrastrukturu, a veliki ostaju dje jesu
     
  19. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Jaran iz Lopara (RS) nije daleko od Tuzle, studira sa mnom sad na Optima 2+ kaze da evo 2 godine koristi M-tel net
    i samo jednom jedan dan nije bilo neta, kad se radilo nesto u toku te 2 godine a ping uvijek isti
    Ali ne treba da bude cudno za flat i brzine imaju besplatanu internacionalnu konekciju prema srbiji i hrvatskoj a sad ih svakako zajedno sa telecomom srbije preuzima T-Com
     
  20. tarankula

    tarankula Aktivista

    Šta kežete o mtelovim novim paketima
    Sms-4 km 100 poruka prema svim mrežama.Ovo je jako dobro ma predobro.

    Pričaj-3km 100 min u mtel mreži,ovo je propalo.

    A sad

    INTERNET 5 km 50mb-ovo me jako privuklo,a neznam jel dovoljno 50 mb,za normalno koristenje interneta,tj.neznam koliko internet na mobitelu vuče megabajte na otvaranje stranice.Pa pomagajte