mysql_select_db

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by mobsterc, Nov 7, 2015.

  1. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    pada mi svaki put nakon 17og kverija :roll:
    Ima li ko neku ideju?

    edit: da jos malo pojasnim.. starija je baza, radi uredno 2 god i sada je pocela da pada.
     
  2. bhd

    bhd Veteran foruma

    koji klijent koristis
     
  3. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Na kakav klijent mislis?
    NA centosu je podignut apache i mysql, app je limitiran na firefox... Vidim u mysqlu da je aktivno 18 procesa, to mi je malo simptomaticno, setovano je 100.
    MAda mozda je ovo po konekciji, ne znam vise...
    Uglavnom, kada pokrenem 19ti kveri, radi bez problema iducih 17 puta :D
     
  4. selvin

    selvin Moderator

    Paralelno vrtis toliko query-a ili? Toliko dugo se izvrsavaju?
     
  5. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Jedan za drugim. Recimo da trazim jednog covjeka, upisem ime i kliknem search (sto pokrene kveri jel), i mogu kliknuti search 17 puta, 18ti padne, 19ti radi bez problema.
     
  6. selvin

    selvin Moderator

    Pa zbunilo me to sto kazes da vidis aktivnih 18 procesa. Kad odradi query trebao bi ga gasiti. Mozda ti ostaju otvorene konekcije.
     
  7. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    ALi zar nije default 100 procesa? Sada cu se malo na to fokusirati. Ne znam sto bi prestao zatarati procese odjednom.
     
  8. selvin

    selvin Moderator

    Ne znam koliko je default, ali je svakako više od 18. Sta ti javi kao gresku prilikom pada? Mozes li odradit debug? Ili pogledaj u logovima... Btw. Da nisi kakav update skoro radio, apache-a, mysql-a, php-a?
     
  9. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Pa nista, javi ono sto sam ja stavio ako faila ...else die (poruka). Nikakav update, nista, ali izgleda da se rijesilo.
    Bilo je slobodno oko 20% diska, sada sam oslobodio jos 10%, to jedina promjena koju sam uradio zastalno, sve ostalo sam mijenjao i vracao na staro pokusavajuci rijesiti ovo. Sada kontam da nije disk sa bad sectorima pa cu ga tesirati.